folder Tahribat.com Forumları
linefolder Kriptoparalar & Blockchain
linefolder Kripto Para Bitcoin Neden Güvenlidir

Kripto Para Bitcoin Neden Güvenlidir

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mycity
    Mycity's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    emrah20 bunu yazdı
    Siz de anlayamadığınız her şeyi tanrılaştırıyorsunuz. Anlayabildiğiniz bir şey olsaydı, anlatabilmeyi de becerirdiniz. Bir şey bildiğiniz yok. Bir veritabanı kaydına 11.000 $ ödeyecek kadar salak değilim. O kadar param da yok.

:) 

Bazıları sadece konuşur bazıları ise hayalleri ile dünya'ya yön verir.. Mycity
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek

şu an kripto paralar ponzi den farksız. geçen yıl patladı ve insanlar para yatırmaya başladı, bu şekilde şişti. şu an herkes parasını çekti ve nerdeyse iki aydır düşüşte. takip ettiğim kripto gruplarında sürekli "çıkacak çıkacak" diyip duruyolar, bence amaç sadece daha fazla insanı çekip marketcap büyütmek başka bir şey değil.

altcoinlerde henüz projelerini gerçek hayata taşıyan bir tane bile görmedim (yok demiyorum görmedim diyorum, varsa söyleyin.). sadece platformların neler yapabileceğini gösteren demo uygulamalar falan var.  bitcoin çıkalı on sene olacak, hala götünü yırtmadan bitcoin alamıyosun. kargoyla gönderilen bir ürün almak bitcoin almaktan daha hızlı nerdeyse (uçuk komisyonlar ödemezseniz tabi).

şu an ortada herhangi bir insanın bitcoin kullanması için tek bir sebep yok. eğer ülkeler arasında çok büyük olmayan kara para falan taşımak istiyosanız ideal, çok büyük taşımak isterseniz yine patlıyosun. hadi ben 2 milyonluk btc yi attım cüzdana gittim almanyada bozdurdum, bankaya çekicem bana demeyecekler mi "kardeş nerden buldun?". 

ortada sadece "aa ben bu ürünü kullanıcam" diyen insanların kullanacağı bir ürün var, sürekli birileri reklamını yapıyo. 

Paranızı soğuk cüzdanlarda sakladığınız sürece kimse el koyamaz.

e değeri değişiyo? ben tarlaya 100 dolar gömsem bir sene sonrada 100 dolar, ama cüzdana 1 btc koysam 1 ay sonra ne olacağını kimse bilmiyor.

Transferi bankalara göre çok daha hızlıdır ve ucuzdur.

hayır değil, transfer ücreti gayet yüksek

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gortaburun
    gortaburun's avatar
    Erkek

Transferler konusunda bence Stellar ve Ripple başı cekicek gibi görünüyor. Hem hız hem düşük ücretten dolayı.

Bitcoin dijital paradan ziyade bir döviz kuruna dönüştü. İnsanlar dövizde edemedikleri hacmi ve hızı bitcoin ve altcoinlerde arıyorlar.

1 günde %20 kazanmanız veya kaybetmeniz olası. 2ye katlaması ve 0lanması yada ona yakın bir değere düşmedi de ihtimal dahilinde. Ethereum Dark'da baya türkü soymuşlardı.

Halen çok riskli bir zengin oyuncağı gözümde. 70bin TL'den kredi çekip 5 bitcoin alıp 26dan geri satan birinin yorumları vardı facebookta Ripple TR grubunda. İnsanımız malesef ne yapsamda kolay para kazanıyım derdinde. Malesef öyle bir dünya yok. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mycity
    Mycity's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    gortaburun bunu yazdı

Transferler konusunda bence Stellar ve Ripple başı cekicek gibi görünüyor. Hem hız hem düşük ücretten dolayı.

Bitcoin dijital paradan ziyade bir döviz kuruna dönüştü. İnsanlar dövizde edemedikleri hacmi ve hızı bitcoin ve altcoinlerde arıyorlar.

1 günde %20 kazanmanız veya kaybetmeniz olası. 2ye katlaması ve 0lanması yada ona yakın bir değere düşmedi de ihtimal dahilinde. Ethereum Dark'da baya türkü soymuşlardı.

Halen çok riskli bir zengin oyuncağı gözümde. 70bin TL'den kredi çekip 5 bitcoin alıp 26dan geri satan birinin yorumları vardı facebookta Ripple TR grubunda. İnsanımız malesef ne yapsamda kolay para kazanıyım derdinde. Malesef öyle bir dünya yok. 

Transferler konusunda bence Stellar ve Ripple başı cekicek gibi görünüyor. Hem hız hem düşük ücretten dolayı. bu konuda hem fikirim özellikle ripple için

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caldii10
    caldii10's avatar
    Erkek

valla okuyorum btc  ve diğer cripto paralar ile alakalı. hiç bi halt anlamıyorum.çünkü cahilim ben arkadaş.cahil.  en güvenilir ,en sağlam,en sağlıklı , en, en , en...... günün birinde çektiler mi internetin fişini.kime gitcen de benim param nerde diyeceksin..  aklım ermiyor bi türlü bu güven hissine. ....var mı paran?  al bi bilezik  yap bi yüz dolar   koy kıyıya. daha garantisi var mı???

Alacakaranlığı hiç sevmem, ya gündüz olmalı ya gece ; kurşun değidiğin ya derinden vurmalı ya namluda kalmalı ; Dost dediğin ya senin gibi olmalı yada hiç olmamalı...!!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mycity
    Mycity's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    caldii10 bunu yazdı

valla okuyorum btc  ve diğer cripto paralar ile alakalı. hiç bi halt anlamıyorum.çünkü cahilim ben arkadaş.cahil.  en güvenilir ,en sağlam,en sağlıklı , en, en , en...... günün birinde çektiler mi internetin fişini.kime gitcen de benim param nerde diyeceksin..  aklım ermiyor bi türlü bu güven hissine. ....var mı paran?  al bi bilezik  yap bi yüz dolar   koy kıyıya. daha garantisi var mı???

Basit bir mantıkla söyleyim bir ülkede savaş çıktığında o ülkenin parasının fişini çektiğini biliriz :) buda aynı şey ama bu daha güvenli

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    carizart
    carizart's avatar
    Erkek

Sonumuz çiftlikbank gibi olursa güvenilir değil 
    Olmazsa güvenilir bence :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mycity
    Mycity's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    carizart bunu yazdı

Sonumuz çiftlikbank gibi olursa güvenilir değil 
    Olmazsa güvenilir bence :)

3 Ocak 2009 bu yana hayatta yaşıyor bence öyle olsaydı çoktan büyük paralara ulaşmışlardı en kolay kaçış yolu zaten :) kaçarlardı

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gortaburun
    gortaburun's avatar
    Erkek

Ethereum 400 dolara düşünce Herkes Mining Rigleri satışa çıkardı. Tanesine 3000 TL istenen AMD RX 580 ekran kartlarını şuanda 1800e felan bulmak mümkün. 

650 tl zararla kapatmıştım coin ticaretimi ama şuan ucuz yırtmışım diyorum. 800 milyar dolardan 275 milyar dolar gibi bir rakama düşmüş durumda CoinMarketcap verilerine göre piyasa.

Balon felan demek haksızlık bu teknolojiye sisteme ama bu şekilde giderse eski ivmesini kazanması 4-5 yılı alabilir.

Eth 300 doalr altına inerse 2016 sonlarındaki fiyatlardan ekran kartları alabileceğiz gene gibi görünüyor.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gortaburun
    gortaburun's avatar
    Erkek

Ethereum 400 dolara düşünce Herkes Mining Rigleri satışa çıkardı. Tanesine 3000 TL istenen AMD RX 580 ekran kartlarını şuanda 1800e felan bulmak mümkün. 

650 tl zararla kapatmıştım coin ticaretimi ama şuan ucuz yırtmışım diyorum. 800 milyar dolardan 275 milyar dolar gibi bir rakama düşmüş durumda CoinMarketcap verilerine göre piyasa.

Balon felan demek haksızlık bu teknolojiye sisteme ama bu şekilde giderse eski ivmesini kazanması 4-5 yılı alabilir.

Eth 300 doalr altına inerse 2016 sonlarındaki fiyatlardan ekran kartları alabileceğiz gene gibi görünüyor.

Toplam Hit: 8571 Toplam Mesaj: 62
neden kripto para güvenlidir