Kripto Para Tahsilatı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dalyKadir
    dalyKadir's avatar
    Erkek

Beyler; Bitcoin tahsilati için bir projem vardı. Bitcoin core ve onun RPC komutları ile o kısmı hallettim. Sorun yok çalışıyor.

Simdi Ethereum ile de aynı işi yapabilmek istiyorum; Sizden görüş almak istedim. önümde 2 yöntem var. Nodejs üzerinden ethereumjs ile wallet addresi yaratip veri tabanima işliyorum. Bunda problem yok. Fakat bu address'e coin geldiğinde nasil haberdar olmam gerekiyor bunu bulamadım :(

Ek olarak; bir sonra ki adimda EC20 tokenlarinin transferini kontrol etmek isteyeceğim. Örneğin, adresime USDT den gelen coinler

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek

aynı işlemi bitcoin tarafında nasıl halletin? 1000 farklı cüzdan var, bunların hangisine bakiye geldiğini nasıl anlıyorsun? 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dalyKadir
    dalyKadir's avatar
    Erkek
    cemnet bunu yazdı

aynı işlemi bitcoin tarafında nasıl halletin? 1000 farklı cüzdan var, bunların hangisine bakiye geldiğini nasıl anlıyorsun? 

https://bitcoin.stackexchange.com/a/24483 bu sekilde bana gelen transaction'ı yakaliyorum. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

web3.js yi dene, subscription oluşturman gerekiyor diye biliyorum.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Arlong
    Arlong's avatar
    Erkek

zor iş. her yeni bloğu indirip tüm transactionları verritabanındaki adresleerle karşılaştırman gerekiyor..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Arlong
    Arlong's avatar
    Erkek

Ek olarak; bir sonra ki adimda EC20 tokenlarinin transferini kontrol etmek isteyeceğim. Örneğin, adresime USDT den gelen coinler

bunu bende merake diyorum.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dalyKadir
    dalyKadir's avatar
    Erkek
    Arlong bunu yazdı

zor iş. her yeni bloğu indirip tüm transactionları verritabanındaki adresleerle karşılaştırman gerekiyor..

bitcoin de bunun için walletnotify diye bir komut var, bunu config e girdiğinde sana coin geldiği durumda haber veriyor. ethereum da bu yokmu ? yok ise db den kontrol ederiz çok zor değil. Fakat anlamadiğim etherium bloglarinda LOG ve Topic diye 2 farkli kavram var. Bir google sorayim bakalim.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Arlong
    Arlong's avatar
    Erkek
    dalyKadir bunu yazdı
    Arlong bunu yazdı

bitcoin de bunun için walletnotify diye bir komut var, bunu config e girdiğinde sana coin geldiği durumda haber veriyor. ethereum da bu yokmu ? yok ise db den kontrol ederiz çok zor değil. Fakat anlamadiğim etherium bloglarinda LOG ve Topic diye 2 farkli kavram var. Bir google sorayim bakalim.

başka bir yöntem bulursan bende öğrenmek isterim.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek

ücretli api desteği verenler var bu konuda. webhook ayarlayıp ilgili cüzdana balance gelince push atıyorlar cryptoapis.io

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dalyKadir
    dalyKadir's avatar
    Erkek
    Arlong bunu yazdı
    dalyKadir bunu yazdı
    Arlong bunu yazdı

başka bir yöntem bulursan bende öğrenmek isterim.

Mist wallet'da varmiş RPC filter ile kendine gelen son işlemleri filtreleme işlemi ama mist hantal ve artik depracate oldu.. ben geth nodu üzerinde ki bir account ile yapmak istiyorum o yüzden. Kendi adresime gelen bir bildirimi dışarı vermemesi zaten kabul edilemez.. 3th party toollar varmiş eterscan üzerinden yapanlar bile olmuş :) ether ping vs kurmak istemiyorum çünkü bu sistemde 40k 50k address olduğunda bunlar şisecek.

edit : 
    https://github.com/walleth/walleth-push
    https://github.com/orelkabets/eth-wallet-notify

en işime yarayan anlatımlı yapi :

https://around25.com/blog/building-a-crypto-trading-platform-ethereum-wallet/

dalyKadir tarafından 24/Kas/20 20:59 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    Arlong bunu yazdı

bunu bende merake diyorum.

o ERC20 nin amk. 

ERC20 de coin var, hesapda ether yok diye transfer edemiyoruz. bi ton saçma sapan iş ile deblendim kaç gündür.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
Toplam Hit: 1868 Toplam Mesaj: 14
ethereum