folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Krom Nasıl Boya Tutar?

Krom Nasıl Boya Tutar?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Durqrimast
    Durqrimast's avatar
    Erkek

Evey beyler soru basit. Elimde krom bir boru var ve onu boyamak istiyorum. Zımpara atınca üstüne boya atılmıyor tutmuyor, denedim. Önerilerinizi alabilir miyim?
    Siyaha boyayacağım ürün önerilerinizi n11, hepsiburada gibi linklerden verirseniz çok mutlu olurum.

Durqrimast tarafından 19/Ara/16 15:45 tarihinde düzenlenmiştir

Nerede o eski günler...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackstone_tr
    blackstone_tr's avatar
    Erkek

Krom bir boya yı nasıl boya ile boyayacaksın metal bişeymi o boyalar ile güzel sonuç olmuyor ama Sanayi ve mobilyacıların etrafından Nikel  kaplamacılar gibi yerlerden yaptır

http://kamasgalvaniz.com.tr/assets/uploads/cache/627_360_c538-1.jpg daha iyi sonuç alırsın

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Durqrimast
    Durqrimast's avatar
    Erkek
    blackstone_tr bunu yazdı

Krom bir boya yı nasıl boya ile boyayacaksın metal bişeymi o boyalar ile güzel sonuç olmuyor ama Sanayi ve mobilyacıların etrafından Nikel  kaplamacılar gibi yerlerden yaptır

http://kamasgalvaniz.com.tr/assets/uploads/cache/627_360_c538-1.jpg daha iyi sonuç alırsın

hocam elimde krom bir boru var ve siyaha boyamak istiyorum.

Durqrimast tarafından 19/Ara/16 15:45 tarihinde düzenlenmiştir

Nerede o eski günler...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    Durqrimast bunu yazdı
    blackstone_tr bunu yazdı

hocam elimde krom bir boya var ve siyaha boyamak istiyorum.

boya kaçıncıdan sonra kroma dönüşüyor?

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    Durqrimast bunu yazdı
    blackstone_tr bunu yazdı

hocam elimde krom bir boya var ve siyaha boyamak istiyorum.

boyayı nasıl boyayacaksın :D bu neyin kafası hocam. Başta anlayamadım sandım ama krom bir boyayı siyaha mı boyayacağını iddaa ediyosun yani?

Edit: Krom kaplı bir metali nasıl boyarım dersen daha anlaşılır olur. Boya boyayla ancak karıştırılır hocam.

ArduouS tarafından 19/Ara/16 15:46 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Durqrimast
    Durqrimast's avatar
    Erkek

hocalar işteyim kafa yandı kusura bakmayın. İmkanlar dahilinde düzeldim. Krom bir boruyu siyaha boyamak istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Nerede o eski günler...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    Durqrimast bunu yazdı

hocalar işteyim kafa yandı kusura bakmayın. İmkanlar dahilinde düzeldim. Krom bir boruyu siyaha boyamak istiyorum. Nasıl yapabilirim?

kromu tamamen kazıman lazım, zımpara makinesi kullan, kumlama düzeyinde çizmen alt yüzeye geçmen lazım.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Durqrimast
    Durqrimast's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı
    Durqrimast bunu yazdı

kromu tamamen kazıman lazım, zımpara makinesi kullan, kumlama düzeyinde çizmen alt yüzeye geçmen lazım.

elimde zıpmpara makinası yok 800'lük zımpara ile hatır hutur girsem olur mu :D ?

Nerede o eski günler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    Durqrimast bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı
    Durqrimast bunu yazdı

elimde zıpmpara makinası yok 800'lük zımpara ile hatır hutur girsem olur mu :D ?

yetenek inat ve becerine bağlı bir durum hocam :| ben şahsen o sürtünme sesine katlanamazdım ki krom öyle kolay kazınan bir şey değil, sabırlı olursan basit bir makineyle rahatlıkla yapılabilir.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Durqrimast
    Durqrimast's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı
    Durqrimast bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı
    Durqrimast bunu yazdı

yetenek inat ve becerine bağlı bir durum hocam :| ben şahsen o sürtünme sesine katlanamazdım ki krom öyle kolay kazınan bir şey değil, sabırlı olursan basit bir makineyle rahatlıkla yapılabilir.

bende katlanabileceğimi zannetmiyorum hocam.  Başladıktan sonra durumu söylerim size :D 

Nerede o eski günler...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

elinde matkap varsa aşağıdaki videodaki gibi elindeki zımparayı konvert edebilirsin.

https://www.youtube.com/watch?v=kppvo1YR0Wc

Yada dremell taktiği kullanabilirsin bunun içinde punch ucu zımpara haline getirebilirsin. 

https://www.bobvila.com/articles/10-ways-to-use-your-cordless-drilldriver/

Wordpress - SEO & Digital Marketing
Toplam Hit: 3000 Toplam Mesaj: 16
boya krom