folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Kulaklık Mikrofon Girişi Sorunu

Kulaklık Mikrofon Girişi Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

Merhaba,arkadaşa Cs go da rahat oynayalım diye şu efsane philips kulkalıklardan aldım.Ancak notebookunda tek bir giriş var ve üstünde mikrofon ve kulaklık işareti var.

Şimdi arkadaş taktığında mikrofonu hala web camin oradaki mikrofon kullanıyor.Mikrofonu takınca da kulaklıga ses gitmiyor bilen eden var mıdır ? 

Şu tek girişi ikiliye çeviren de denedik olmuyor.bir ayar mı eksik sizce?

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

hocam 10-15 tl ye usb ses kartı alarak çözmüştüm o sorunu 

KaptaN tarafından 31/Ağu/15 18:40 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    Kaptan bunu yazdı

Hocam yeni bi notebook ustunde sekli var nasi olur da eksik olur sanmiyorum baska bir sey var.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    rapidhacker550 bunu yazdı
    Kaptan bunu yazdı

Hocam yeni bi notebook ustunde sekli var nasi olur da eksik olur sanmiyorum baska bir sey var.

hocam valla cep telefonu kulaklıgı çalışıyor ama onu kullanabilirsin, tek girişte hem mikrofon hem kulaklık mantıgını çıkartanın ben..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

peki o iki simgenin olmasının manası ne.ne boktan bir şey ya :D

şuna benzer bir ürünü de denedik olmadı.  http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/prolink-kulaklik-ve-mikrofon-ayirici-182582244 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

güncel

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bladex38
    bladex38's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocam ses kartı yazılımı yüklü olmayabilir (driverden bahsetmiyorum özellikle YAZILIM) üretici sitesinden güncel ses kartı yazılımını indirin düzelecektir büyük ihtimalle

bladex38 tarafından 31/Ağu/15 23:24 tarihinde düzenlenmiştir

Full Destek Notebook Onarım Merkezleri...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

deneyelim

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bladex38
    bladex38's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Oda olmazsa birde yine kendi sitesinde güncel biosu olacak onuda indir sana zahmet onuda güncelle bir. Bu arada arkadaşlar aklınızda olsun bir çok saçma sapan hatalar yeni çıkan bios yazılımlarıyla giderilebiliyor. Bizzat yaşadıklarım ses gelmeme , fan , usb ,kapanma , vs vs aklınaza gelmeyecek çözümler . Her zaman temiz bir sistem kurulumu ( recovery bile bazen sorun yaratabiliyor) bios güncelleme , güncel driverler ve fan bakımı ( bilgi ve tecrübe gerektirir ) bilgisayarlarınız için yapmanız gereken daha doğrusu evde yapabileceğiniz en önemli ve gerekli işlemlerdir. Bunları yaptıktan sonra yine sorununuz düzelmiyor ise teknik servise başvurmanızı öneririm.

bladex38 tarafından 31/Ağu/15 23:30 tarihinde düzenlenmiştir

Full Destek Notebook Onarım Merkezleri...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Umarım çözersin ama,  büyük ihtimal usb ses kartı almak durumunda kalacaksın... 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

teknosada baktım tüm yeni pcler böyle.bunun bir yolu olmalı çok saçma arkadaşlar

Toplam Hit: 1395 Toplam Mesaj: 16
mikrofon