folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Kullandıkça Yavaşlamayan Cep Telefonu Arıyorum

Kullandıkça Yavaşlamayan Cep Telefonu Arıyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xylgn_
    xylgn_'s avatar
    Homo

Merhabalar herkese

Bugüne kadar 1 HTC 1 Samsung 1 de Iphone telefonum oldu. 1 sene sonra Samsung ve HTC çöpe döndü. İlk telefonum HTC olduğundan bunu HTC ye bağlamıştım. Samsungda da olunca android ile  alakalı olduğunu düşündüm Iphone aldım. Onu da 2 senedir kullanıyorum. 6-7 aydır aynı kronik sorun onda da başladı. Diğerlerine göre daha az olsada daha elden ayaktan kesilmedik çok şükür ilk günküyle arasında dağlar kadar fark var.

Diğer markalarda durum nedir? Sırf bu yüzden windows işletim sistemine bakmaya başladım. Benim için tabiki stabilite de çok önemli ama yavaş cihazdan nefret ediyorum. Sizdeki durumlar nedir? Şu cihazı kullandım yavaşlamadı dediğiniz oldu mu? Sony telefonlar sanki daha akıcı gibi?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atlas
    Atlas's avatar
    Erkek
    xylgn_ bunu yazdı

Merhabalar herkese

Bugüne kadar 1 HTC 1 Samsung 1 de Iphone telefonum oldu. 1 sene sonra Samsung ve HTC çöpe döndü. İlk telefonum HTC olduğundan bunu HTC ye bağlamıştım. Samsungda da olunca android ile  alakalı olduğunu düşündüm Iphone aldım. Onu da 2 senedir kullanıyorum. 6-7 aydır aynı kronik sorun onda da başladı. Diğerlerine göre daha az olsada daha elden ayaktan kesilmedik çok şükür ilk günküyle arasında dağlar kadar fark var.

Diğer markalarda durum nedir? Sırf bu yüzden windows işletim sistemine bakmaya başladım. Benim için tabiki stabilite de çok önemli ama yavaş cihazdan nefret ediyorum. Sizdeki durumlar nedir? Şu cihazı kullandım yavaşlamadı dediğiniz oldu mu? Sony telefonlar sanki daha akıcı gibi?

Hacı iphone alıcan güncellemiycen cihaz yılan şuan 5s var 9.3 jailbreak telefon fişek 7 ile kapışsın tek eksik kamera bi fark yok senin kullandığın bi uygulama sana illa güncelliycen demediği sürece sürüm yükseltmiycen sonra mutluluk senin olsun en stabil cihaz iphone'dur.Benim fikrim tabi

-
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rajooonn
    rajooonn's avatar
    Erkek

Sorunun cevabını veremem ama Windows'u boşver hocam, o sistem bitti.

Gece! Vampir değilim ama geceyi çok severim. Yalnızsın, oyun oynuyorsun monitörün ışığı ve kendin.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Hocam ben zenfone 2 kullanıyorum genel itibarıyla çok hızlı.Ancak ! bu meredinde ekranında sorun yaşıyorm.1 defa gitti ekran+panel değişti bu gun yine ekran sorunu için garantiye verdim.Ekran harici o fiyata alınacak bence en iyi telefon diyebilirim.

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elysion
    Elysion's avatar
    Erkek

Bende android ten iOS,a geçtim . Seçeneklerin arasında en iyisi iOS ama şöyle düşünmek lazım teknoloji gelişiyor uygulamalara Yen'i özellikler geliyor boyutları artıyor dolayısıyla ne alırsan al illaki yavaşlayacak, yada diğer arkadaşın dediği gibi güncellemeyip sadece telefon özelliklerini kullanman Lazım, örneğin telefonu güncellemedin atıyorum x programını güncelledin bu sefer yine program yavaş olacak çözüm Yok teknoloji sürekli yenisini almaya teşvik ediyor  

Özü gülmeyenin yüzü güler mi ?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EdepsizPenguen
    EdepsizPenguen's avatar
    Erkek

xiaomi mi5 al geç derim, 7 ay oldu hala tek bir sn yavaşlama olmadı, özelliklerine bakarsın 0 fiyatı 1100tl civarı şuan

Yüksek Fizik Mühendisi - Optik Sistem Mühendisi
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xylgn_
    xylgn_'s avatar
    Homo

şuan bende iphone 5s kullanıyorum. güncelleme olmadan evet gerçekten çok iyi. ama iphone da öyle bir cihaz ki kendini güncelletmek için elinden ne geliyorsa yapıyor. aynı şekilde uygulamalarda öyle. geçen hafta facebooku silmek zorunda kaldım. telefondan 1 gb alan açıldı.

lumia 950 xl düşünüyordum windows phonelarıda geçin dediniz

xiaomi ve asus üzerine araştırcam. lg ve sonyler nasıl kullananız var mı?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

LG pert hocam. 1 2 sene demez. çok hantllaşıyo. benim kullandıklarım tabi.

samsung da öyle sony de öyle. garantisinin bitmesini bekliyolar sanki mk.

sonra iosa geçtim. kesinlikle mecbur kalmadıkça daha android kullanmam.

iphone 4 bile şu an çok hızlı stabil. iosta anahtar nokta güncelleme yapmıcan hacı. kasıyı. tabi bu kasma androidle karşılaştırılamayacak kadar az :)

şu an elimde aynı tarihlerde (1 2 ay farkla) çıkmış lumia samsung ve iphone var.

lumia idare eder. samsung pert. iphone ısınması hariç hiç sıkıntısı yok.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Sonyden uzak durda gerisini araştır

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

iPhone.

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShyRain
    ShyRain's avatar
    Erkek
    xylgn_ bunu yazdı

şuan bende iphone 5s kullanıyorum. güncelleme olmadan evet gerçekten çok iyi. ama iphone da öyle bir cihaz ki kendini güncelletmek için elinden ne geliyorsa yapıyor. aynı şekilde uygulamalarda öyle. geçen hafta facebooku silmek zorunda kaldım. telefondan 1 gb alan açıldı.

lumia 950 xl düşünüyordum windows phonelarıda geçin dediniz

xiaomi ve asus üzerine araştırcam. lg ve sonyler nasıl kullananız var mı?

1,5 yıldır Asus Zenfone 2   (Ram: 4GB, dahili 32GB) olan modelinden kullanıyorum yorumlarımı eklemek isterim.

ilk 6 ay gözümü kapatıp herkese Asus Zenfone 2 aldırdım çünkü harikaydı.

Sonra 2. sim yuvası bozuldu olsun dedim , sabrettim 1.ciside bozulunca mediamarka götürdüm verdim 3 hafta sonunda yapılıp geldi.

Tekrar başladım kullanmaya 2ay geçmedi gene bozuldu sim yuvaları gene gönderdim bu sefer 2 haftada geldi komple değişmiş.

Aldım elime teli Gps çalışmıyor way babayın dedim göndermiycem garantiye dedim kullandım 6 ay daha.

Dün gittim garantiye verdim gene çünkü artık ekranın sağ üstünden sarı bir ışık, renk ne dersen işte gelmeye başladı ve dokunmatik düzgün çalışmıyordu. GPS zaten Allahlıktı.

Telefon intel olduğu için midir nedir Antutu test yapıyorum 63356 skor veriyor , akrabalarımdaki Samsung A5, J7, A7 , İphone 5S, LG 4G hiçbiri bu skora yetişemiyor hepsinin telefonuda yeni alındı.

Antutu saçmalıyor ben inanmam diyorsanız 3D ekran görüntüleri var aynı şeyi açıyoruz benimki akıcı bir şekilde gösterirken diğerleri takılarak gösteriyor mesela, gibi görselde bile fark atabiliyor.

Performans ve kullanıma gelince ben iş için kullanıyorum ve elimden gün içinde hiç düşmüyor 8 saat şarjı zor gidiyor. Ve işin en kötüsü pil kullanımına baktığımda %36 Android OS, %15 Android işletim sistemi  gözüküyor. Bu ne demek ya ne diyon diyenlere androiddeki bu saçmalığı bilmediğimi ama 2 tane android işletim sistemi gösterdiğini belirteyim Pil kullanımında...

Tüm bunların dışında Asus Zenfone 2  normal hali ile  Cyanogenmod 13 karşılaştırması var güya androidin saf ve çok hızlı hali ancak aralarında 1sn bile yok çoğu yerinde yani Asus kendi 75 uygulamasını androide ekleyip nasıl bu kadar optimize ve iyi çalışan bir tel yaptı tebrik etmek isterim ben çok beğeniyorum çok düşünceli uygulamaları mevcut.

Ya burda şöyle birşey olsa süper olurdu dediğin anda sağında solunca bir buton kesin oluyor ve istediğin her şey yapılabiliyor.

Bu arada rootlama gereği hiç duymadım çünkü gerçekten ihtiyacım olduğunu düşünmedim her anlamda.

Bunlar dışında genellemem gerekirse;
    Valla bozulduktan sonra ekranıydı , ayar tutmamasıydı insanı canından bezdiriyor.
    Android 5.0 da kaldı devamı gelmedi gelecek dediler malesef gelemedi benim telefona.
    Ekran kendi kendine sapıtıyor çoğu kişi aynı fikirde bu konuda internette gördüğüm.
    Android çok fazla şarj yiyor kendi kendine ama ben bir sürü mailimi ve uygulamamı , akıllı bileklik dahil, araç bluetooth kontrol falan dahil kullanıyorum.
    Performansından hiç şikayetçi olmadım PC gibi kullandım iş için(vpn+ofis bilgisayarına remote atıp exchange sorununu çözme gibi birden fazla birleşeni olan işler) hiç teklediğini dahi görmedim 1 kere bile dondu ya bu napıcaz demedim 1.5 yılda.
    Uygulamaları çok yardımcı her konuda, mesela google takvimini kullanıyorsunuz bir etkinlik koydunuz herşey bitti geri sayım sayacı koyuyum mu diyor Asus size koy diyorsunuz kilit ekranına haırlatma düşüyor ve günlük azalıyor falan küçük ama sevimli başka hiçbir telefonda görmedim.
    Kendinden daha pahalı bir çok telefona performansta fark attığını antutu ile görmüş oldum.
    Çift sim kartın ikiside aktif mesela aynı anda kendi kendini arayabiliyor bu çoğu çift sim kartlı telefonlarda yok ,bu da simlerden biri ile konuşurken diğeri pasif oluyor anlamına geliyor kötü bence.
    Deli gibi uygulama yüklüyorsun ve şişmiyor nasıl oluyorsa , uygulamalar kendi kendine arkada çalışmasın diye yönetici var izin verirsen çalışıyor yoksa kapalı kalıyor Asus uygulaması kontrol ediyor...

Tavsiye eder misin dersen; endişelerim var bozulursa pişman olursun ama bozulmaz ekran gitmezse çok memnun kalırsın derim....
    tamirden gelsin gene kullanıcam inşallah , mi mix bekliyorum :)))

Umarım faydalı olur tecrübelerim..

NOT: cümlelerimi düşük ve konuşurmuş gibi yazdığımın farkındayım, düzenleyebilecek kadar vaktim yok affedin lütfen.

ShyRain tarafından 13/Ara/16 23:56 tarihinde düzenlenmiştir

Computer Engineer/SyStem Analyst/ Coder ShyRain
Toplam Hit: 2472 Toplam Mesaj: 29
cep telefonu