folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kur-An"Daki Şifreler Şok Ediyor

Kur-An"Daki Şifreler Şok Ediyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SS_Thunder
    SS_Thunder's avatar
    Erkek
    Ahh matrix Ahh!!!
    eskiden böyle şeyler yoktu...
    yav size benim eski tarih kitabımı versem 50 tane bağlantı bulursunuz bugune ait.. aslında insanı etkileyen şeyler ama herşey bu kadar basit değil.. yok ay kelimesi bilmem kaç kere geçiyor onu çarapalım bölelim.. tarih bulalım bu ilk çıkış tarihi tamam buldum o kadar kolay değil.. bulduğun tarihi istesen 50 tane konuya çekebilirsin. konuda istedigin gunu bulamadınmı 3 5 daha ekle ... bilmiyorum bu işler bu kadar basit olacağını zannetmiyorum..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    m3rt
    m3rt's avatar
    Erkek
    SS_Thunder bunu yazdı:
    -----------------------------
    Ahh matrix Ahh!!!
    eskiden böyle şeyler yoktu...
    yav size benim eski tarih kitabımı versem 50 tane bağlantı bulursunuz bugune ait.. aslında insanı etkileyen şeyler ama herşey bu kadar basit değil.. yok ay kelimesi bilmem kaç kere geçiyor onu çarapalım bölelim.. tarih bulalım bu ilk çıkış tarihi tamam buldum o kadar kolay değil.. bulduğun tarihi istesen 50 tane konuya çekebilirsin. konuda istedigin gunu bulamadınmı 3 5 daha ekle ... bilmiyorum bu işler bu kadar basit olacağını zannetmiyorum..

benimde anlatmak istediğim buydu ama başta designer olmak üzere çok kişi beni yanlış anladı
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kabadayi
    Kabadayi's avatar
    Erkek
    Eger Matrix e inaniyorsan allahin varligini kabul ediyorsun demektir..

Ne kadar bilirsen bil, bildiklerin sadece karsindakinin anlayacagi kadardir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanterA
    PanterA's avatar
    Erkek
    Size bu işin kendimce açıklamasını yapmak istiyorum.Şimdi Kuran"daki şifrelerde bir göktaşından bahsediliyor ve ömer çelakıl bunun hangi tarihte çarpacağını söylüyor.Buraya kadar herşey normal ama birşey var.Bu şifrelere inanan arkadaşlar bana "kaza ve kader" inancını açıklayabilirler mi?Bakın diyelim bu tarihlerde göktaşı Dünya"ya doğru gelicek ve üstün teknoloji sayesinde bu göktaşının dünya"ya çarpması engellenecek,o zaman Kuran"da yazılan çarpma gerçekleşmeyecek.Böylece Kuran yalanlanmış olacak!Yani Kuran bir kehanetler kitabımı?Bana çok anlamsız geliyor...
    Saygılarımla..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WhiteThales
    WhiteThales's avatar
    Erkek
    ...defalarca o adamın iddaları çürütüldü

kim yaptı bunu ??

şimdi arkada$lar..

bi ayette $oyle der..

kuran da 2 çeşit ayetler wardır..bazıları apacık, bazıları ise ilimde uzmanla$mı$ we birileri daa hatırlayamicam onlar tarafından cozulebilir denir..

yani o şifreler bana göre de doğru
    hiçte atmasyon yok, cok mantıklı

1 şey de değil mübarek, bi kaç tane
    tesadüf te olmaz..

adamın kitabını okuyun hele..sora adam gibi du$unerek cvp verin sewgiler

WhiteThales
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    talkabout
    talkabout's avatar
    Homo
    Kur"an şifre veya fal kitabı değildir.
    Kur"an"da 3 çeşit ayet vardır.
    1-) Herkesin açıkça anlayabileceği ayetler.
    2-) Dinde derinlemesine bilgisi olanların anlayabileceği ayetler.
    3-) Alla ile Rasul2u arasındaki gizli ayetler.

Herkes ben Kur"an"ın şifresini çözdüm. Şunun şuna oranı şudur falan diyo herkes da şey gibi inanıyo. Ama kimse Kur"an"da kara veya deniz kelimesinin kaç kez geçtiğini bilmiyo. Herkes başkasından duyduğunu (Kur"an"da 41 kez kara kelimesi geçiyomuş, yok bilmem kaçıncı suresinde bilmemkaç harf varmış gibi........) konuşuyor. Bir gün de açıp Kur"an"ı okudun mu? Bilip bilmeden konuşuyosun? Ya da şöyle sorayım Kur"an okumayı biliyo musun? Şimdi size iki ayet vericem çok bilmişler şifresini çözsün bakalım.

elif, lâm, mîm.
    ve
    yasîn.
    Hadi çözün ve bana da haber verin. Öyle şunun şuna oranı, kaç harf olduğu, kaç kez geçtiğini bırakın. Önce anlamını öğrenin sonra konuşun.

Hadi bakıyım. Kesin cevap bekliyorum MÜSLÜMANLAR!

Siiittar.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HOSCAKAL
    HOSCAKAL's avatar
    Dişi
    talkabout bunu yazdı:
    Kur"an şifre veya fal kitabı değildir.
    Kur"an"da 3 çeşit ayet vardır.
    1-) Herkesin açıkça anlayabileceği ayetler.
    2-) Dinde derinlemesine bilgisi olanların anlayabileceği ayetler.
    3-) Alla ile Rasul2u arasındaki gizli ayetler.

Herkes ben Kur"an"ın şifresini çözdüm. Şunun şuna oranı şudur falan diyo herkes da şey gibi inanıyo. Ama kimse Kur"an"da kara veya deniz kelimesinin kaç kez geçtiğini bilmiyo. Herkes başkasından duyduğunu (Kur"an"da 41 kez kara kelimesi geçiyomuş, yok bilmem kaçıncı suresinde bilmemkaç harf varmış gibi........) konuşuyor. Bir gün de açıp Kur"an"ı okudun mu? Bilip bilmeden konuşuyosun? Ya da şöyle sorayım Kur"an okumayı biliyo musun? Şimdi size iki ayet vericem çok bilmişler şifresini çözsün bakalım.

elif, lâm, mîm.
    ve
    yasîn.
    Hadi çözün ve bana da haber verin. Öyle şunun şuna oranı, kaç harf olduğu, kaç kez geçtiğini bırakın. Önce anlamını öğrenin sonra konuşun.

Hadi bakıyım. Kesin cevap bekliyorum MÜSLÜMANLAR!

sevgili kardeşim bu söylediğin huruf-i mukatta dediğimiz harflerdir ki bunun ne manaya geldiğini bilmemmiz mümkün değildir.ben sana hâlâ şunu söylüyorum sen bu adamın kara/deniz oranını bulmasını kabul ediyor musun bunda herhangi bir matematik oyunu görüyor musun?

SELAM
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HOSCAKAL
    HOSCAKAL's avatar
    Dişi
    biraz önce arattım huruf-i mukatta ifadesini ve cafer-i sadık bu konuda çalışmalar yapmış.bazı manalar vermiş bu harflere.
    www.gulizk.com/aksam/sadik.html

SELAM
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SS_Thunder
    SS_Thunder's avatar
    Erkek
    Adamı televizyondaki bütün programların dinledim.. dinlerken hep olayın doğruluğunu değil diğer dinlerde yapacağı etkiyi düşündüm, hayal ettim.. bu beni memnun etti ama gerçeği tarafsız düşününce olayın pekte net olmadığına karar verdim.. yapılan olayın matematiksel kısmı çok net değil.. bazılarında diğerlerinden farklı olarak sonuca ulaşıyor.. burda matematikten çok eldekileri sonuca yönlerdirme çabaları var gibime geliyor.. bu konuda biraz daha beklemek ve vaad edilen olayların gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini beklemek lazım.. bir müslüman olarak bunu çok isterim ama yapılan hesaplar bana biraz eksik ve mantıksız geliyor...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ugurdem
    ugurdem's avatar
    Erkek
    Celakılın matematik oyunları yapıp bir takım seylere ulastıgını soyleyen arkadaslar: lutfen sacmalamayın. iki kitabını da okudum. ve kesinlikle duzmece ya da sacma hiçbisey yok. evet bir tek sifreyi uygulayıp kurandaki butun sırları ortaya cıkartamıyosunuz. ama boyle biseyin olmasını beklemek te cok sacma degil mi. Allah o kitabta bazı seyleri gizlediyse mutlaka hepsinin zamanı geldiginde ortaya cıkmasını saglayacaktır. dolayısıyla bahsedilen sifre bence statik bir sey degil. zamanla gelişecek degisecek ve ogrenilmesi gereken seyleri zamanı geldiginde ogrenmemiz saglanacak. var mı oyle yagma sifreyi buldum her seyi bir anda cozdum.

dolayısıyla sifrenin degişkenlik gosterdigi ve guya hedefe ulasabilmek için işine geldiginde sifrede oynamalar yapıldıgı iddiası bence yersiz. kaldı ki sifrede oyle cok fazla degiştirilen bişey yok. sifrenin temel mantıgı hep aynı.

butun bunları bi kenara bırakalım. bence sadece su bile "inat etmeyen gonullere" cok seyi ispatlamaktadır: halley kuyruklu yıldızının Tarık suresinde sifrelenmesine ne diyosunuz muhalif arkadaslar. Gercekten merak ediyorum buna uydurulmus ya da tesaduf diyebilecek misiniz. gerci insanın ve butun canlıların yaratılısına tesaduf diyen bir zihniyete neyin nasıl tesaduf olmadıgını nasıl anlatabilirsiniz ki...(bu sozum kesinlikle, bahsedilen sifreye inanmayan insanların tumune degildir.)
Toplam Hit: 8702 Toplam Mesaj: 31