folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Kurban Bağışlarınız Boşa Gitmiş

Kurban Bağışlarınız Boşa Gitmiş

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ankara emniyetinin Başlattığı araşma sonucu kurban kesim ihalelerinde yolsuzluk çıktı

Ankara, İstanbul, Balıkesir, Diyarbakır, Adana, Antalya, Isparta ve Hakkari'de düzenlenen operasyonlarda 56 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan zanlılar ifadeleri alınmak üzere Ankara'ya getirilirken, THK, Mehmetçik Vakfı, LÖSEV ve Deniz Feneri Derneği başkanlarının da bilgisine başvurulmak üzere göz yumdukları iddasıyla Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne getirildiği bildirildi.

Söz konusu vakıf, dernek ve kurumların kurban kesim ihalesini alan firmalardan ikisinin vatandaşların kurban bağışlarını aldıkları ancak tamamını kesmeyerek ihaleye fesat karıştırdıkları iddia edildi. Firmaların bu şekilde 20 milyon TL'nin üzerinde haksız kazanç elde ettiklerinin değerlendirildiği öğrenildi.

Soruşturmanın sürdüğü ve ifadelerinin alınmasını ardından zanlıların adliyeye sevk edileceği bildirildi.

Diyanet: bu durumda kurban ibadeti geçerli değildir durumu olan  bir daha kessin dedi

toplam 200 bin kurban kesilmesi gerekirken 20 bin kurban kesilmiş diğerleri kesildi gösterilmiş sahte evraklarla  onca adamın kurban ibadeti boşa gitti şimdi 

Bu kesim Firmalarının Şerefsizliği yüzünden insalar vakıflara dolayısıyla Fakirlere yardım yapmaktan vazgeçiyor işte insalar güvenemiyor onun için nerede 2 çimen bulsa hayvanı yatırıp orada kesiyor  

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Ben böyle bağışlara karşıyım..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    999Epineprin
    999Epineprin's avatar
    Erkek

kaynak hocam ?

Karpuzu kabuğuyla,avradı donuyla..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Star haberde izledim konuyu açtım ama kaynak buyur
    http://www.stargazete.com/guncel/kurban-kesiminde-usulsuzluk-zanlilari-adliyede-haber-233252.htm

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

MaliAcikgoz bunu yazdı:
    -----------------------------

sebep ? bağışçının böyle durumlarda mağdur olmaması / ihtiyaç sahiplerine yardım edenin olmaması ?

...said addicted.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

Hepsini toplasınlar kestanelerinden coplasınlar.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

schizophrenictr bunu yazdı:

MaliAcikgoz bunu yazdı:

sebep ? bağışçının böyle durumlarda mağdur olmaması / ihtiyaç sahiplerine yardım edenin olmaması ?

Kendin kesip oraya versen daha iyi olmaz mı? Tabi tüm bu arada tüm dernekleride karalamamak lazım...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Derneklerin Suçu yok zaten Suç kurban kesim ihalelerini alan kesim firmalarında  ama derneklerin şöyle bir suçu var kendi adamlarını kesim firmalarına koyup tektek kesiyormu diye kontrol ettirmesi gererkirdi gerçi o adama da rüşvet verirler sustururlar o da var yolsuzluk memleketin her yerinde

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    masumsunsen
    masumsunsen's avatar
    Erkek

bence niyet önemli,adam parayı verirken niyeti belli,sahtekarlık varsa eğer (ki ben yalan haber olduğuna inanıyorum,star haberin işi bu ve bu tamamen benim fikrim) bu parayı verenlerin planladığı bir şey değil sonuçta,o yüzden kabul neden olmasın.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

http://www.google.com.tr/search?hl=tr&client=firefox-a&rls=com.ubuntu%3Atr-TR%3Aofficial&hs=PHS&q=ankara+emniyeti+kurban&btnG=Ara&meta=&aq=f&oq=

Sadece star değil bir çok gazete ve basın kuruluşunda verilmiş haber

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

MaliAcikgoz bunu yazdı:

schizophrenictr bunu yazdı:

MaliAcikgoz bunu yazdı:

Kendin kesip oraya versen daha iyi olmaz mı? Tabi tüm bu arada tüm dernekleride karalamamak lazım...

şimdi daha anlaşılır oldu söylemek istediğin .. teşekkürler ..

:)

...said addicted.
Toplam Hit: 2226 Toplam Mesaj: 19