folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Küş Gırıbı Ve Neden Türkiye...

Küş Gırıbı Ve Neden Türkiye...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aZaPp
    aZaPp's avatar
    Erkek

Arkadas lar son gunlerde kus gırıbı vakaları turkıyenın gundemın de olan bı konu.

Sizce neden kus gırıbı ?

Neden turkiye ?

Ben ce bu olay dıs mılatların yenı bır oyunu.Son zamanlarda turkıyenın ıyıye gıden durumu.İnsanlarımızın az cıkta olsan gecmıse nazaran sag duyularının artması ve avrupa bırlıgıne cok yakın olmamız.

Haksızmıyım eger kus gırıbınden 40 kısı hayatını kaybedersen turkıye en az 10 yıl gerıye gıder.Turızm bızım cok buyuk sılahlarımız dan bırı ve gectıgımız yaz cok buyuk bır patlama yasan dı ınsan larımız kazan dı.Yatırım yapıldı ve bu  yıl eger bır sorun cıkmamıs olsaydı ınanın bana  gecen yıldan daha cok turıst ulkemıze akın edecek tı.Bunun onlenmesı ıcın uygulanan yontemın adıda kus gırıbı.Medya destek olacak yere korunma yollarını soyleyecek yere panıgı gecıstırecek yere ustune ustune gıtmıs oldugu kus gırıbını buyuttu.Eger 40-50 kısı kus gırıbınden olecek olursa turkıyede bu bızım ekonomımızı ve turızmımızı cok buyuk bır sekılde baltalayacaktır.

Bizim gelısımımızı ıstemeyen bızden korkan ulkeler yıllardır bu oyunlarlan karsımıza cıkmakta ve bızlerın halen uyudugunu,bu oyunların da eskımıs olmasına ragmen halen ıse yaramasından dolayı yıne boyle bır sey yapmıs olamazlarmı.Dunyanın hıc bır yerınde turkıyede bu kus gırıbı denılen olay cıkmadan once kus gırıbı vakası varmıydı,ben duymadım.Ya siz? Sizcede garıp degılmı bırden bıre ortaya cıkıyor ve ınsan larımız olmeye baslıyor.

Bu bence bır oyun,kopya bır oyun.Arkadaslar televızyonların ve gazetelerın haberlerıne bır bakın.Kurban bayramından once ıkı cocuk oldu ve denılen kelımeler.1000 de 1 ıhtımalle kurbanlık hayvanlardan kus gırıbının bulasma ıhtımalı olacagı soylenıyor.sızce bulasırmı.hayvan o pıslıge basacak ta ve bu hayna ucmuyor ayaklarının ustunde kendı boku ılen hasır nesır oluyor habıre bokun suyun ıcınde gezıyor bu gunlerce suruyor ve o kusun boku o hayvanın ayagıylan beraber sehırlere gelıyor.Bizde o hayvan kesılırken ayagındakı boku yıyoruz.sızce bu 1000 de 1 ıhtımal mı?

medya yıne kıskırtıyor yıne bırılerının ustune yukluyor bunu ve bu ısın kaymagını baskaları cefasınıda bız cekıyoruz....

Yorumlarınızı beklıyorum...

Hayat bir oyun olmuş sokaklar sahne,herşey sahte...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZyreX1453
    ZyreX1453's avatar
    Erkek
    Trakya da oturanlar bilecektir..Kırklareli/L.burgaz/Hamitabat köyünde 4-5 kişi kuş gribine yakalanmış ve devlet hastahanesi hastaları reddetmiş İst.a sevketmiş..Kırklareli de oturanları uyarıyorum.Aman tavuk etinden döner vb şeylerden uzak durun.Bir süre Hindi,tavuk ve ürünlerini falan tüketmeyin..

Beyaz adam bize sayısını hatırlayamadığım kadar çok söz verdi. Bunlardan sadece birini tuttu. Sonunda topraklarımızı elimizden alacağını söylemişti. Sadece bu sözünü yerine getirdi...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gEL_pC_pC
    gEL_pC_pC's avatar
    Erkek

dışarıdan ilk bakıldığı zaman sanki Türkiye'ye guş gribini bulaştırmak isteyeninsanlar dolu gibi görünüyor amadeğil yanlış..En basitinden amerkia istemez neden çünkü dünyanın en güzel ve de en ucuz tatil mekanı neresi_Türkiye_en basitinden örnek verdim yani salgın bir hastalığı hiç bir ülkehiç bir ülkeyebulaştırmak istemez.kuş gribinin türkiyeye uğramasının sebebi türkiye göçmen kuşların göç ederken dinlenme tesisi olarak kullandıkları bir ülke olması ! göçmen kuşlar farklı ülkelerden bu mikrobu alıp türkiyeye resmen taşıyorlar yani ortadabir komplo falan yok böyle bir komplo olamaz zaten

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE   ( Mustafa KEMAL ATATÜRK )

BaBaMa değerimi sordum : "dünyalar kadar oğlum" dedi ,dünyanın değerini sordum :" 5 para etmez Dedi" çelişKi !!!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aZaPp
    aZaPp's avatar
    Erkek
    gEL_pC_pC bunu yazdı:

dışarıdan ilk bakıldığı zaman sanki Türkiye'ye guş gribini bulaştırmak isteyeninsanlar dolu gibi görünüyor amadeğil yanlış..En basitinden amerkia istemez neden çünkü dünyanın en güzel ve de en ucuz tatil mekanı neresi_Türkiye_en basitinden örnek verdim yani salgın bir hastalığı hiç bir ülkehiç bir ülkeyebulaştırmak istemez.kuş gribinin türkiyeye uğramasının sebebi türkiye göçmen kuşların göç ederken dinlenme tesisi olarak kullandıkları bir ülke olması ! göçmen kuşlar farklı ülkelerden bu mikrobu alıp türkiyeye resmen taşıyorlar yani ortadabir komplo falan yok böyle bir komplo olamaz zaten

sen oyle san kardesım.Turkıyeyı bır bırıne dıusenler sagcı solcu ulkucu ,turk kurt kavgalarını cıkaranlar neden bunu yapmasın bıraz mantıklı ve supecı olursan anlarsın ....

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Dış güçlerin yapabileceği birşeyde olabilir.Fakat büyük ihtimalle bizim suçumuz.Adamlar hala bile bile hasta yada ölü tavukları kesip yemeye yada elleşmeye devam ediyor.Kaç gündür tavuklarınızı dışarıya çıkartmıyorlar.Tv'de bir yer gösterdi adam tüm tavukları salmış dışarı burada hastalık yok ondan saldım diyor.Bu zihniyetler tükenmedikçe bu hastalık Türkiyenin başını çooooook ağrıtacak.

λ
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gEL_pC_pC
    gEL_pC_pC's avatar
    Erkek
    FireX bunu yazdı:

Dış güçlerin yapabileceği birşeyde olabilir.Fakat büyük ihtimalle bizim suçumuz.Adamlar hala bile bile hasta yada ölü tavukları kesip yemeye yada elleşmeye devam ediyor.Kaç gündür tavuklarınızı dışarıya çıkartmıyorlar.Tv'de bir yer gösterdi adam tüm tavukları salmış dışarı burada hastalık yok ondan saldım diyor.Bu zihniyetler tükenmedikçe bu hastalık Türkiyenin başını çooooook ağrıtacak.

ya canım kardeşlerim dış güçle alakası yok hatta ve hatta adamlar bizi uyarmışlardı dikkat edinönlemalın diye bizdeki "bana dokunmayan yılan bin yaşasın" zihniyeti hüküm sürdüğü sürece çk çk çk ...olmaz kardeşim geçen haberlerde adamlarsöyledi dünya sağlık örgütü türkiyeyi resmen uyarmış ku gribinin virüsünü taşıyan göçmen kuşlar türkiyeden geçicek diye resmen uyarmışlar ama sallayan kim !!! illa böle 19-10 kişi ölücek ondan sonrabişeyler yapıyorlar

BaBaMa değerimi sordum : "dünyalar kadar oğlum" dedi ,dünyanın değerini sordum :" 5 para etmez Dedi" çelişKi !!!!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZyreX1453
    ZyreX1453's avatar
    Erkek

Deprem olur yok israil yok amerikanın parmağı var hastalık olur dış güçlerin parmağı mı var.Bırakın bu paronoyak halleri..Şahsen istimal dahi vermşiyorum Kuş gribinde dış güçlerin etkisi olmasına.Bütün dünyada sözkonusu iken bir türkiyeye mi..

Beyaz adam bize sayısını hatırlayamadığım kadar çok söz verdi. Bunlardan sadece birini tuttu. Sonunda topraklarımızı elimizden alacağını söylemişti. Sadece bu sözünü yerine getirdi...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aZaPp
    aZaPp's avatar
    Erkek

Biz de ihtimaller uzerıne konusuyoruz zaten.Bana kesinkilke olmayacagını kanıtlayamazsın.

Neden olmasın?

Bu sorunun cavabını var bana.Veremezsın.Cunku olabılecek bır olay.Turk kurt sorunu da kendılıgınden cıktı,sagcı slcu sorunuda kendılıgınden cıktı dımı?Ben sadece sızdan daha supecı yaklastım konuya ve bılgılerıme dayanarak boyle bır olayın olma ıhtımalının oldugunu sızlere gosterdım.Ben ce sızlerde bı dusunun bakalım,bızı zaten amerıka ısraıl ingiltere  oz ogulları kadar sevıyo dımı...

Sızlerı anlayamıyorum.Sızlerde sanırım benı anlayamıyorsunuz....

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Beyler ben kesin dış güçler yaptı demedimki.Sadece azda olsa bir ihtimal olabilir dedim.İhtimal vermemin sebebi göç yollarının uzakdoğu ülkelerinden geçerek Avrupa'ya gelmeden Türkiye üzerinden dönmesi.

λ
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

dediğiniz şey bi bomba değil belli bir alanı etkileyecek bir şey değil...

dediğiniz şey bir salgın hastalık... Biz dünyada yaşıyoruzda amerika jüpiterdemi yaşıyor?

Bir salgın hastalığın yayılma tehlikesi sadece türkiyeyi değil bütün dünyayı etkileyecektir...

böyle bir sorumluluğu ve mantıksızlığı bırakın günümüz abd sini zamanının hitleri bile düşünemez...

Mantıksızca...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kocak33
    kocak33's avatar
    Erkek

öle bişey olamaz cünkü salgın hastalık bu türkiyeden başka yerede gecer .

ama basın konusunda haklısın pireyi deve yapıyolar antalyada bikeresinde bomba patladı polis tüp dedi 2 gün sonra radikal gazetesi askeri bomba patladı dedi

Toplam Hit: 6345 Toplam Mesaj: 37