Kyk Kredi Geri Ödemesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CorretzA
    CorretzA's avatar
    Erkek

Arkadaşlar bu sene kyk kredi aldım ve aklımda deli sorular oluşmaya başladı. Malum ülkenin ekonomik sorunları...  Alırken de kyk müdürlüğü ile konuştuğumda net cevaplar vermediler. Sanki bi kağıttan okuyormuş gibi hep aynı cevabı verdiler. Şimdi burda aldığın paraya bi enflasyon ekliyorlar bildiğim kadarıyla benim merak ettiğim şey almaya başladığım enflasyon oranıyla, kyk kredi almayı bıraktığım enflasyon mu önemli borç hesaplanırken yani ara zamanlardaki enflasyon değişimleri hesaba katılıyor mu ? Bide ben alırken %20 civarıydı enflasyon ileri ki yıllarda eflasyonun düşmesi benim işime mi geliyor yoksa zararıma mı  ( borç hesaplanırken )? Ona göre yol yakınken bırakayım diyorum.

CorretzA tarafından 01/May/19 16:26 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CorretzA
    CorretzA's avatar
    Erkek

Hocam bunlara çok baktım. Müdürlüğü de aradım ama net bi cevap vermiyorlar. Borçunuz hesaplanması için kyk kredinizin hesaplanmasını istemeniz lazım fln diyor. İnternette bir sitede yakın bir arkadaşın hesapladık 16.000tl Faiz çıkıyor (2014) almaya başladı. Eflasyonun düşmesi beni geri ödememi düşüyor mu onu merak ediyorum aslında.

CorretzA tarafından 01/May/19 16:33 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MiqRoP
    MiqRoP's avatar
    Erkek

bildiğim kadarıyla ödeme tarihinde ki beyaz eşya enflasyon oranına göre hesaplanıyor

Söyleyemediğim sözlerim var benim.. Yüreğimin derinliklerine gizlediğim.. Kimi zaman bir iç çekiş anlatır beni, kimi zaman hüzünlü bir şarkı ağlatır.. Hergün düşünceler sarar beni, derin derin düşünürüm.. Öyle bir haldeyim ki, sıcağın ortasında üşürüm...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KuZeTaR
    KuZeTaR's avatar
    Erkek

18bin aldım, 2017 itibariyle 22bin ödüyorum, faiz çok çok düşük. Ama benim zamanımda faiz miktarını belirleyen eşya, gıda vs. fazla yükselmemişti.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

alma  bir boka yaramiyor o paraben 3 ayaldmbirakti..bir kuzenim biraktirtmisti iyi ki de.biraktirms ben katki kredisi almistm bizim.harclar yyksekti ozaman onlari bile yapilandirmislar aylik 20 olarak.alan arkadaslar 2008 de 12a.imza.atmislardi katkiyla.birlikte yuksdk odediler.bayaa.

alma.iptal ettir.okul.bitince direkt -20 30 bin

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek

Kyk memurunun bana dediğine göre enflasyon azalınca borç azalmıyor. Kendi kendinize yetecek kadar paranız varsa kyk kredisi almak akıl karı değil. Sağlam geçiriyor devlet. Mezun olup işe başladıktan sonra 1 yıl boyunca kyk kredisini ödemek için çalışmış oluyorsunuz kabaca.

Hangi bölümde okuyorsunuz bilmiyorum ama yapabileceğiniz kolay bir iş fikri bulun. Ben elektrik elektronik okuyorum aklımda var bir kaç proje. Birde mobil oyun fikri var kafamda kotlin, Dart-Flutter ve grafik tasarım öğreniyorum bu aralar. Yazın inşallah ortaya güzel birşey çıkacak. admob reklamlarından ne kadar bırakırsa artık. 300 lira falan bıraksa bende krediyi iptal edeceğim. Web tasarıma da giriştim elektronik, yazılım, müh ders konu özetleri vs. baya bi yazı biriktirdim. güzel bir domain kovalıyorum blog sitesinden de üç beş birşey gelir bakalım.

HACKEROKAN!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CorretzA
    CorretzA's avatar
    Erkek
    GuArDiAn55 bunu yazdı

Kyk memurunun bana dediğine göre enflasyon azalınca borç azalmıyor. Kendi kendinize yetecek kadar paranız varsa kyk kredisi almak akıl karı değil. Sağlam geçiriyor devlet. Mezun olup işe başladıktan sonra 1 yıl boyunca kyk kredisini ödemek için çalışmış oluyorsunuz kabaca.

Hangi bölümde okuyorsunuz bilmiyorum ama yapabileceğiniz kolay bir iş fikri bulun. Ben elektrik elektronik okuyorum aklımda var bir kaç proje. Birde mobil oyun fikri var kafamda kotlin, Dart-Flutter ve grafik tasarım öğreniyorum bu aralar. Yazın inşallah ortaya güzel birşey çıkacak. admob reklamlarından ne kadar bırakırsa artık. 300 lira falan bıraksa bende krediyi iptal edeceğim. Web tasarıma da giriştim elektronik, yazılım, müh ders konu özetleri vs. baya bi yazı biriktirdim. güzel bir domain kovalıyorum blog sitesinden de üç beş birşey gelir bakalım.

Hocam benim normalde kyk parasına ihtiyacım yok açıkçası. Ben burdan gelen parayı kenarda tutar dolar altın alarak değerlendirmeyi düşünüyordum. Normalde devlet parayı senden 2 sene istemiyor. O arada parayı yine en kötü faize yatırırım diye düşünüyordum. Enflasyon azalınca zaten anaparada herhangi bir azalma olmuyor. Benim kafamdaki soru parayı almaya başladığım enflasyon %20 iken mezun olduğumdaki enflasyon %15 ise ana paraya eklenecek faiz azalacak mı ?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek
    KuZeTaR bunu yazdı

18bin aldım, 2017 itibariyle 22bin ödüyorum, faiz çok çok düşük. Ama benim zamanımda faiz miktarını belirleyen eşya, gıda vs. fazla yükselmemişti.

~6k imza atmistim, 2011’de 7.5k odedim. Beyaz esyada enflasyonun giderek arttigini dusunursek, aradaki farkin 7-8k den asagi olmayacagini ongorebilirsin. 

Dolayisiyla, hakikaten ihtiyacin yoksa alma. 

All I need is a possibility.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

Cift gitmis 

mizahi tarafından 01/May/19 19:48 tarihinde düzenlenmiştir

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek
    CorretzA bunu yazdı
    GuArDiAn55 bunu yazdı

Hocam benim normalde kyk parasına ihtiyacım yok açıkçası. Ben burdan gelen parayı kenarda tutar dolar altın alarak değerlendirmeyi düşünüyordum. Normalde devlet parayı senden 2 sene istemiyor. O arada parayı yine en kötü faize yatırırım diye düşünüyordum. Enflasyon azalınca zaten anaparada herhangi bir azalma olmuyor. Benim kafamdaki soru parayı almaya başladığım enflasyon %20 iken mezun olduğumdaki enflasyon %15 ise ana paraya eklenecek faiz azalacak mı ?

Hahaha. Arkadas bu fikirler bizim niye aklimiza gelmedi. Evet kardesim, dolar enflasyondan daha hizli arttigi icin, alip dolara cevirirsen, sen de devleti zikerek para kazananlardan olabilirsin. 

Sorunun cevabi ise, muhtemelen evet. Yani imza atarken bildigim kadariyla o anki enflasyon hesaplaniyor, ana paranin ustune ekleniyor. Eger oderken enflasyon dusmusse, otomatik olarak odeyecegin para da dusuyor, DIYE DUSUNUYORUM.

Toplam Hit: 1333 Toplam Mesaj: 11
kyk kredi