Lanet Edilesi Virüs

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

Tahribat ailesi merhabalar.

2 Sıkıntı var ; 500gb'lık yedek ( D ) sürücüm vardı. Biri gelmis usb ya da harici hdd takmıslar cort oldu.

Atıyorum ; a isimli klasör varsa a klasörüne girince A.exe diye 2.ci bir klasör olusturuyor.
    Denemedigim yol kalmadı lakin , silinmiyor. Format attım D durdu c ye attım , d 'de yine virüs bulunuyor

Eset/Combofix/Malware/AVG tarzı hicbirsey etki etmedi. hikaye.. :) Simdi kurdugum programlarıda kaldıramıyorum.

SORUN 2 : Bilgisayara format atıyoruz , hersey tamam formatın ilk ekranı varya,

DİL SECENEKLERİ , KLAVYE SECENEKLERİ FİLAN , o ekrana gelip donup kalıyor :)
    USB ile atıyoruz formatı aynı yerde kalıyor mause imleci oynuyor hersey baslangıcta kalıyor :) mause imleci var hersey var ilk kurulum

BU SAYFANIN ARKA PLANI GELİYOR AMA SECENEKLER GELMİYOR RESİM İÇİN : BURASI

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

tamda güvenli kipte sil diyecektim formatı görüne " yok artık " dedim ilgiç takipteyim

adı ne virüsün

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

tamda güvenli kipte sil diyecektim formatı görüne " yok artık " dedim ilgiç takipteyim

adı ne virüsün

Güvenli modda , regeditden kaldırıyorum msconfigden ayarları yapıyorum. :) Eset uninstaller yapıyorum ordada eset sequence number hatası veriyor. :) Onuda güvenli modda kaldırmıyor

Bu virüste hep sıkıntı cektim 3-4 bilgisayar vardı hepsi öyle oldu.

Virüsün ismini bilmiyorum , ayrı ayrı isimlendirmisler zilyon tane ismi var

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Tek bir bölünmüş HDD mi kullanıyorsunuz yoksa bilgisayarda iki ayrı HDD mi bulunuyor?

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spybreak
    spybreak's avatar
    Erkek

hocam new folder virüsü gibi bişey mi bu ? eğer öyleyse hiren boot cd ile aç bilgisyarı combofixi onun üzerinden çalıştır o zaman tertemiz yaparsın. ya da şöyle yapabilirsin virüsü virustotal gibi sitelerden birisine atıp virüsün adını bul o virüse özel toollar ile temizle.

REMEMBER! RESPECT IS EVERYTHING
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dead_march
    dead_march's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

en olmadı bunu yaparsın windows cdlerinin format haricinde bi komut istemcileri varya sanırım kurtarma menüsünden açılıyordu onu aç

diskpart           yazıp enter a bas

sonra            list disk         yazıp enter a bas

sonra disk listesi çıkıcak senin tek hdd varsa           select disk 0              birden fazla varsa listeden bak seç o sıfır 1-2-3 felanda olabilir

sonrada              clean all                        yazıp enter a bas 2-3 saat hiç bişi olmuyormuş gibi imleç yanıp söner o 2-3 saatte harddiskte nevar neyok kazıyor işlem bitince bir yazı çıkar diskte nevar neyok tecavüzeder bu yöntem herşey komple silinir ondar sonra kur windowsu bak keyfine

komutları bilerek sağını solunu boşlukladımki anlaşılsın karışmasın

bundan sonra oy kullanmayacağım eğer bir kişi bile gelip oy kullanmak vatandaşlık görevidir felan derse çıkarır kimliğimi götüne sokarım
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek
    dead_march bunu yazdı

en olmadı bunu yaparsın windows cdlerinin format haricinde bi komut istemcileri varya sanırım kurtarma menüsünden açılıyordu onu aç

diskpart           yazıp enter a bas

sonra            list disk         yazıp enter a bas

sonra disk listesi çıkıcak senin tek hdd varsa           select disk 0              birden fazla varsa listeden bak seç o sıfır 1-2-3 felanda olabilir

sonrada              clean all                        yazıp enter a bas 2-3 saat hiç bişi olmuyormuş gibi imleç yanıp söner o 2-3 saatte harddiskte nevar neyok kazıyor işlem bitince bir yazı çıkar diskte nevar neyok tecavüzeder bu yöntem herşey komple silinir ondar sonra kur windowsu bak keyfine

komutları bilerek sağını solunu boşlukladımki anlaşılsın karışmasın

bilmeyen adam diskpartla anasını siker bilgisayarın. spybreak'in çözümü iyi.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek
    SpyBreaK bunu yazdı

hocam new folder virüsü gibi bişey mi bu ? eğer öyleyse hiren boot cd ile aç bilgisyarı combofixi onun üzerinden çalıştır o zaman tertemiz yaparsın. ya da şöyle yapabilirsin virüsü virustotal gibi sitelerden birisine atıp virüsün adını bul o virüse özel toollar ile temizle.

Hocam , new folder virüsünün ta kendisi :) lakin combofix bir işe yaramadı hiren boot ile deniyeceğim.

@diskpart isini yapmak için su anda zamanım yok , söyliyecegim adamlarda diskpart yapamaz :D komple yer bitirir 500gb üf olur kasar yani.

Kısa yoldan bulmaya calısıyorum.

Format hakkında söyliyeceginiz birşey?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek
    RaNGeR bunu yazdı

Tek bir bölünmüş HDD mi kullanıyorsunuz yoksa bilgisayarda iki ayrı HDD mi bulunuyor?

Bir bilgisayarımız var c ve d olmak üzere 2 hdd var.

Dısarıdan takılan tasınabilir bellek virüs ondan bulasmıs

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

İşinize yarar mı bilmiyorum ama bilgisayarı Live CD ile açıp C ve D sürücülerini aynı anda biçimlendirmeyi deneyebilirsiniz. Daha sonra C sürücüsüne Windows yüklemeye başlayabilirsiniz. Ancak tavsiyem, elinizdeki USB bellekte olan Win7 kurulumu değil de, yükleme için temiz bir bilgisayardan yüklenmiş bir kurulumu kullanın.

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

çözüm: bir şekilde sisteme kaspersky kurun.

tam tarama yaparak tamamen bitmesini bekleyin. 

virüsün adı Virus.Win32.Alman.b virüsü olması lazım. en sevdiğim virüstür kendileri. 

klasörlere ve exe lere kopyalar kendini.

sizler fortmattan sonra direk battal gazinin torunu gibi D:/ sürücüsüne giriş yaptığınız için virüs tekrar aktif oluyor.

kaspersky tam tarama ile sorunu çözer ama formttan sonra hiçbir sürücüye ve harici diske giriş yapmadan antivürüsle taramanızı yapın.

Toplam Hit: 4063 Toplam Mesaj: 15