Lanet Vista Sorunları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legendary
    legendary's avatar
    Erkek
    Arkadaşlar bu aq vistasında biton saçma sapan muhabbet var.en nefret ettiğimde dep (veri yürütme engellemesi).Msn i bile açmama izin vermiyo.bilgisayarım sağ tıkla gelişmiş falan hikaye ordan ayarlayınca bi açıyo bi açmıyo.Daha önce netten bulduğum command a yazılan bi komut vardı onu yapmıştım tamamen kapanmıştı ancak şimdi o komutları bulamıyorum.Bu konuda yardımcı olabilecek biri varmı?

yaratıcılık uçmak değil konmaktır...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek
    efsaneler ölmez XP profesyonel ile yola devam. niye vistayla uğraşıyorsun ki geç XP'ye geriye yaslan.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blue_moon
    Blue_moon's avatar
    Erkek
    vistanın kendi güvenlik duvarı var o izin vermiyo kullandığın vista sürümüne göre de değişir windows defenderi devre dışı bırak güvenlik duvarını devre dışı bırak ve bi daha dene

Mülk Allahındır, Adalet Mülkün Temelidir (Hz.Ömer)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legendary
    legendary's avatar
    Erkek

Xp driverlarını tek tek indrmek ölüm gibi:)

defender vs hepsi kapalı.dediğim gibi commanda yazılan komutlar vardı onları yazınca dep tamamen kapanıyodu ama 3 gündr arıyom bi türlü bulamadım o komutları.Amaç depi tamamen yok etmek:)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blue_moon
    Blue_moon's avatar
    Erkek

hakikaten vistanın içinden çıkmak zor gerçi ben de vista kullanıyorum 1 aydır herhangi bir sorunla karşılaşmadım eğer olmuyorsa xp professional sp-2 kullanmanı tavsiye ederim piyasadaki programların yüzde 98 i çalışır xp de vistadan bu yüzden çoğu kişi memnun değil zaten microsoft da kabul etti xp nin vistadan daha iyi bir işletim sistemi olduğunu apar topar çıkarıldı aceleye getirildi ve vistanın daha sistemi bile tam olarak yerine oturmadı

Mülk Allahındır, Adalet Mülkün Temelidir (Hz.Ömer)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek
    legendary bunu yazdı:
    -----------------------------

Xp driverlarını tek tek indrmek ölüm gibi:)

defender vs hepsi kapalı.dediğim gibi commanda yazılan komutlar vardı onları yazınca dep tamamen kapanıyodu ama 3 gündr arıyom bi türlü bulamadım o komutları.Amaç depi tamamen yok etmek:)

:) driverleri niye indircen tek tek hoca :) mydriversi kullan bi seferde kendi upload yapar sen karışmazsın :) gogıl dedenden iste mamasını vermezse ben vereyim ilacını :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legendary
    legendary's avatar
    Erkek
    essan makinada şuan vista var.Laptopun driver Cd sindede sadece vista driverları var

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    invisible_1905
    invisible_1905's avatar
    Erkek

essan bunu yazdı:
    efsaneler ölmez XP profesyonel ile yola devam. niye vistayla uğraşıyorsun ki geç XP'ye geriye yaslan.

Bakalım bunu 2 sene sonra söylebilecek misin? Vista nın şu an driver ve program problemleri var. Başka herşeyi Xp den daha üstün bir işletim sistemi. Microsoft ailesi bu işletim sisteminin 10 sene çok rahat kullanılabilecek şekilde tasarladı. Sen 5 sene sonraki bilgisayarınla şimdiki elindeki bilgisayarı aynı gördüğün için böyle düşünüyorsun.

TIGER şimdi asker 87/2/B Tankçı (www.divxhome.net) Herkesi bekleriz.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek
    invisible_1905 bunu yazdı:

essan bunu yazdı:

Bakalım bunu 2 sene sonra söylebilecek misin? Vista nın şu an driver ve program problemleri var. Başka herşeyi Xp den daha üstün bir işletim sistemi. Microsoft ailesi bu işletim sisteminin 10 sene çok rahat kullanılabilecek şekilde tasarladı. Sen 5 sene sonraki bilgisayarınla şimdiki elindeki bilgisayarı aynı gördüğün için böyle düşünüyorsun.

hoca vista biraz bilgisayarı kasıyor unutmayalım bunun yanında bazı programlar vistaya uymuyor unutma.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legendary
    legendary's avatar
    Erkek
    herşeye rağmen şuan hem pc ler hemde kullanıcılar visaya tam uyumlu değil bence...1.6 * 2 işlemci 1024 ramla vista home basic sağ clicki bile 3 saniyede açıyosa yuh derim :) Driverları indirmeye başladım forever XP

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    invisible_1905
    invisible_1905's avatar
    Erkek
    essan bunu yazdı:

hoca vista biraz bilgisayarı kasıyor unutmayalım bunun yanında bazı programlar vistaya uymuyor unutma.

Hacım bi yazdığımı okuyupta cevap yazsan iyi olacak. Ben sana şunu diyorum; Şimdi bilgisayarını kasıyor ama yakında sadece vistada çalışan programlar ve oyunlar çıkacak bunu görürsün. Sende bir windows kullanıcıysan, mecburen vista kuracaksın. Bunun için bilgisayarına ram takviyesi yapacaksın ya da bilgisayarını değiştireceksin. Buna mecbursun. İşte bahsettiğim senin şimdiki kasan bilgisayarın değil. Benim bahsettiğim, vistayı tam olarak destekleyen ve kasmayan bir bilgisayar.  

TIGER şimdi asker 87/2/B Tankçı (www.divxhome.net) Herkesi bekleriz.
Toplam Hit: 3498 Toplam Mesaj: 16