folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Laptop Alacagim Degerlendirme Ve Onerileriniz Var Midir ?

Laptop Alacagim Degerlendirme Ve Onerileriniz Var Midir ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Excel
    radres
    radres's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaslar,

Asagidaki laptoplari gözüme kestirdim. Birisini alicam ama daha önceki bilgisayarlarimda yasadigim sorunlari tekrar yasamak istemiyorum.

Mentesenin civatalarinin parcalanmasi... (DELL vostro - 12 ay sonra)

HDD arizasi (buna yapacak bisey yok, sayisal loto gibi bisey. hep de bana cikio awk )

asagidaki cihazlardan kronik sorunu olanlar var midir bildiginiz ? cizeyim ustunu :/

Hangisini onerirsiniz  ? ya da benzer fiyatlara daha iyi olarak su var dediginiz bi bilgisayar var midir ? 

17,3" ekranli bir laptop dusunuyorum.  laptopun agir ya da kalin olmasi sorun degil ...

Lenovo Legion 5

MSI GF75 Thin

HP Omen 17

tesekkurler ...

valar morghulis ...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

hocam önce youtube dan incelemeleri izle özellikle ısınma konusunda fikir edin sonra kronik sorun araştır. benim lenovo ya sempatim vardır hep 

İmzalamazsam ne olcak?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek

Menteşe konusunda Hp daha avantajlı çünkü Diğer 2 si, 2 taraflı menteşeye sahip.

Hp Tek ve ortadan bu tür menteşeler daha iyi. Tavsiye olarak ekranı kaldırırken her zaman ortasından kaldıracaksınız, sağından solundan kastırmayın. 

Bir de menteşeler sıkışmaya başlayınca farkedilir. Zamanla kendisini sıkıştırıyor, bunun için menteşe vidası hafifçe gevşetilince düzelir.

Hangisini satın alman gerektiğini söylemeyeceğim çünkü kullanıcı yorumlarını ve incelemeleri bakmak gerekli uzun uzun.

Yalnız öğrenebiliyorsan, Ekranın modelini, ram ve HDD markalarını öğrenmelisin. Tercihini kolaylaştırabilir.

Alırsan laptop u boş kalan giriş çıkış yerlerine tıpa temin et ve tak.

Bir şeyi gerçekten yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz de bir bahane bulursunuz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

Lenovo legion 5 i aldım.

Seninkinden farkı bende Ryzen 7 4800H işlemci ve 32 GB ram var aynı zamanda 15 inch.

9750 TL ye almıştım 2-3 ay önce.

Hatta sessiz fan takıntım olduğu için aşağıda ki konuyu açmıştım orada da incelemelerim var.

https://www.tahribat.com/forum/isinmayanfan-sesi-olmayan-laptop-onerisi-247771

Kısaca sonuçlandırırsak farklı modelde olsa 3 ünüde fiziki olarak incelemiş biri olarak kesinlikle su götürmez seviyede Legion 5 derim. ( konuyu oku incelemeler orada. )

iLLuMiNaTi tarafından 20/Ara/20 19:57 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

dh de konu açmışlar görünce atayım dedim. ekran kartı 2060a yakın. niyetinde olsam alırdım ekraz da 144 hz diyor

https://www.trendyol.com/msi/alpha-17-a4dek-025xtr-amd-ryzen-7-4800h-16gb-512gb-ssd-6gb-rx5600m-17-3-fhd-144hz-freedos-p-69486147?boutiqueId=545902&merchantId=118442

İmzalamazsam ne olcak?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Excel
    radres
    radres's avatar
    Erkek
    iLLuMiNaTi bunu yazdı

Lenovo legion 5 i aldım.

Seninkinden farkı bende Ryzen 7 4800H işlemci ve 32 GB ram var aynı zamanda 15 inch.

Hatta sessiz fan takıntım olduğu için aşağıda ki konuyu açmıştım orada da incelemelerim var.

Kısaca sonuçlandırırsak farklı modelde olsa 3 ünüde fiziki olarak incelemiş biri olarak kesinlikle su götürmez seviyede Legion 5 derim. ( konuyu oku incelemeler orada. )

bastan sona okudum :)

"fansiz lenovo thinkpad" mesajinin ekran görüntüsünü alip arkadaslara da gönderdim hatta XD

bayagi faydali oldu senin konu sagol  :)

MSI gaming laptoplardaki fan sesi sorunu ile ilgili de internette bayagi sey yazilmis bu arada.

peki hocam her laptopta kullanicisinin zamanla farkettigi ufak da olsa bir sorun vardir. yazilimsal donanimsal ne olursa...  sendeki lenovonun en kötü yani olarak ne diyebilirsin mesela ? aklinda ne var ?

radres tarafından 20/Ara/20 21:04 tarihinde düzenlenmiştir

valar morghulis ...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek
    radres bunu yazdı
    iLLuMiNaTi bunu yazdı

Lenovo legion 5 i aldım.

bastan sona okudum :)

"fansiz lenovo thinkpad" mesajinin ekran görüntüsünü alip arkadaslara da gönderdim hatta XD

bayagi faydali oldu senin konu sagol  :)

MSI gaming laptoplardaki fan sesi sorunu ile ilgili de internette bayagi sey yazilmis bu arada.

peki hocam her laptopta kullanicisinin zamanla farkettigi ufak da olsa bir sorun vardir. yazilimsal donanimsal ne olursa...  sendeki lenovonun en kötü yani olarak ne diyebilirsin mesela ? aklinda ne var ?

Vallahi yok :) Benim modelde sd kart okuma yuvası yok. Ki sanırım senin modelde de yok. En fazla eleştirebileceğim şey bu olur.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

Bu arada bende ki cihaz Ryzen 7 4800H işlemcili. Senin almak istediğin Core i7-10750H

Farklı marka modelde olsa duyduğum kadarı ile intel 10. nesil işlemciler gereğinden fazla ısınıyor ve buna bağlı fan çalışma hızıda etkileniyormuş. ( Kendim tecrübe etmedim )

iLLuMiNaTi tarafından 20/Ara/20 21:12 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nomm
    Nomm's avatar
    Erkek
    radres bunu yazdı

Merhaba arkadaslar,

Asagidaki laptoplari gözüme kestirdim. Birisini alicam ama daha önceki bilgisayarlarimda yasadigim sorunlari tekrar yasamak istemiyorum.

HDD arizasi (buna yapacak bisey yok, sayisal loto gibi bisey. hep de bana cikio awk )

asagidaki cihazlardan kronik sorunu olanlar var midir bildiginiz ? cizeyim ustunu :/

Hangisini onerirsiniz  ? ya da benzer fiyatlara daha iyi olarak su var dediginiz bi bilgisayar var midir ? 

17,3" ekranli bir laptop dusunuyorum.  laptopun agir ya da kalin olmasi sorun degil ...

Lenovo Legion 5

MSI GF75 Thin

HP Omen 17

tesekkurler ...

Casper Excalibur serisine de bir bak derim RTX2060 ekran kartlı olanlar özellikler bazen fiyatları düşüyor, Bunların içinden LENOVO 

Sen ne kullanıyorsan dersen, MSI GT70 Serisi, i7-4700MQ, Nvidia GTX 780M 4 GB GDDR5, 17.3" HD Non Glare, DDR3 1600MHZ 16GB RAM, 1 TB 7200 RPM HDD+256GB SSD özellikli laptopumu 2013 de aldım. Hala cayır cayır devam .. İşlemci ve ekrankartın iyiyse gerisi çokta mühim değil.. Bende şuanki bu laptopla hala daha açamadığı oyun yok, oyununa göre donmalar olabiliyor :DD Red Dead Redemption 2 yi sıkıntısız açıyor mesela.. Ama assassins creed origins fena kastı onun öncekileri rahat bir şekilde bitirdim.

Bu attığın laptoplar şuan türkiye deki satıcılarda mevcut teşhirleri var bir bak derim elle dokun hissiyat önemli :) Sonra arkadaşların dediği gibi internetten inceleme videoları illa ki vardır

Nomm tarafından 20/Ara/20 21:19 tarihinde düzenlenmiştir

Aganta Burina Burinata
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Excel
    radres
    radres's avatar
    Erkek
    iLLuMiNaTi bunu yazdı

Bu arada bende ki cihaz Ryzen 7 4800H işlemcili. Senin almak istediğin Core i7-10750H

Farklı marka modelde olsa duyduğum kadarı ile intel 10. nesil işlemciler gereğinden fazla ısınıyor ve buna bağlı fan çalışma hızıda etkileniyormuş. ( Kendim tecrübe etmedim )

kart okumayiversin ya onu eksikten bile saymam :P

amd islemcili bulabilirsem bakayim ama zaten digerleri de hep intel :)

valar morghulis ...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Excel
    radres
    radres's avatar
    Erkek
    Nomm bunu yazdı
    radres bunu yazdı

Merhaba arkadaslar,

Lenovo Legion 5

MSI GF75 Thin

HP Omen 17

tesekkurler ...

Casper Excalibur serisine de bir bak derim RTX2060 ekran kartlı olanlar özellikler bazen fiyatları düşüyor, Bunların içinden LENOVO 

Sen ne kullanıyorsan dersen, MSI GT70 Serisi, i7-4700MQ, Nvidia GTX 780M 4 GB GDDR5, 17.3" HD Non Glare, DDR3 1600MHZ 16GB RAM, 1 TB 7200 RPM HDD+256GB SSD özellikli laptopumu 2013 de aldım. Hala cayır cayır devam .. İşlemci ve ekrankartın iyiyse gerisi çokta mühim değil.. Bende şuanki bu laptopla hala daha açamadığı oyun yok, oyununa göre donmalar olabiliyor :DD Red Dead Redemption 2 yi sıkıntısız açıyor mesela.. Ama assassins creed origins fena kastı onun öncekileri rahat bir şekilde bitirdim.

Bu attığın laptoplar şuan türkiye deki satıcılarda mevcut teşhirleri var bir bak derim elle dokun hissiyat önemli :) Sonra arkadaşların dediği gibi internetten inceleme videoları illa ki vardır

Türkiye'de değilim şuan geliyorum yoldayım 😂 ve fazla kalamicam, zamanım olsa hepsini elleyip bi hissederdim dediğin gibi 🙃

yorumlar, özellikler, fiyat olarak lenovo diğerlerine göre açık ara önde görünüyor 🙂

en geç salı günü amazondan siparişi geçmiş olmam gerekiyor. bir de sokağa çıkma yasağı fln... 

valar morghulis ...