Laptop Alacağım Yardım Lazım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahrefk
    tahrefk's avatar
    Erkek

Beyler öncelikle merhaba.Bir ricam olacaktı,sizlerin görüşünü almak istedim şöyle 1.700 lira altında iyi bir laptop lazım.İyi birşey olsun fiyata göre.Lütfen önerilerinizi yazar mısınız?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kabadayi09
    kabadayi09's avatar
    Erkek

geçen gün kipaya giitmiştim acer i5 6 gb ram vardı,slim klavye 1400 lira kasasının yanlarında kırmızı şerit vardı makine hoşuma gitmişti baya ama modeli filan aklımda değil hocam ya 

edit: ayrıca ne amaçla kullanacağını yazsan donanımcı arkadaşlar o doğrultuda öneri yaparlardı hocam exp:oyun,iş,grafik v.b

kabadayi09 tarafından 27/Eki/12 16:24 tarihinde düzenlenmiştir

Biz türk filmlerindeki tecavüz sahnelerini izleyerek masturbasyon yapmış bir halkın çocuklarıyız, kimse bizden saf ve temiz duygular beklemesin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

arkadaşlar bana render almak için bir makine lazım yardım olacak biri varsa aklımda da bu var

http://www.pcdepo.com/dell-inspiron-n5110-b67f67-notebook-urun7014.html

bütçem 1500 aklıma yatan hoşuma giden bir model olursada 1600-1650 lirada verebilirim 

konuyu baltaladıysam özür dilerim :D

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kabadayi09
    kabadayi09's avatar
    Erkek
    wert bunu yazdı

arkadaşlar bana render almak için bir makine lazım yardım olacak biri varsa aklımda da bu var

bütçem 1500 aklıma yatan hoşuma giden bir model olursada 1600-1650 lirada verebilirim 

donanımcı değilim ama özellikleri iyiyimiş hocam 

Notebook Markası : Dell
    Ürün Kodu : B67F67
    İşlemci Markası : Intel
    İşlemci Modeli : 2670QM
    İşlemci Tipi : Intel Core i7
    İşlemci Hızı : 2.2 Ghz
    İşlemci Cache : 6 MB
    Ekran Boyutu : 15.6
    Ekran Çözünürlüğü : 1366x768
    Ekran Kartı : Nvidia
    Ekran Kartı Belleği : 1 GB
    Grafik İşlemcisi : Nvidia GeForce GT 525M
    HDMI : Var
    Sistem Belleği : 6GB
    Bellek Tipi : 1333 MHZ DDR3
    Max Bellek : 8 GB
    Disk Kapasitesi : 750 GB
    Disk Hızı : 5400 RPM
    Optik Sürücü : 8X DVD+/-RW Drive
    Modem : Yok
    Ethernet : Gigabit Ethernet LAN 10/100/1000
    Wireless : 802.11b/g/n
    Bluetooth : Bluetooth 3.0 + HS
    FireWire : Yok
    E-Sata : Var
    Seri Port : Yok
    Usb Portu : 1 USB 2.0 + 2 USB 3.0
    Express Kart : Yok
    Video Portu : 15 pinli VGA video konnektörü
    Klavye : Numerik Q TR
    Kart Okuyucu : 8 in 1 Card reader
    Kamera : 1.0 MP
    Parmak İzi Okuyucu : Yok
    Yüz Tanıma : Yok
    Touchpad : Var
    Uzaktan Kumanda : Yok
    3G : Yok
    İşletim Sistemi (Yazılım) : FreeDos
    Notebook Ağırlığı : 2.65 Kg
    Garanti Süresi : 24 Ay Resmi Dell Servisi
    Hediye : Notebook Çantası

Biz türk filmlerindeki tecavüz sahnelerini izleyerek masturbasyon yapmış bir halkın çocuklarıyız, kimse bizden saf ve temiz duygular beklemesin...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahrefk
    tahrefk's avatar
    Erkek
    kabadayi09 bunu yazdı

geçen gün kipaya giitmiştim acer i5 6 gb ram vardı,slim klavye 1400 lira kasasının yanlarında kırmızı şerit vardı makine hoşuma gitmişti baya ama modeli filan aklımda değil hocam ya 

edit: ayrıca ne amaçla kullanacağını yazsan donanımcı arkadaşlar o doğrultuda öneri yaparlardı hocam exp:oyun,iş,grafik v.b

Hocam öğrenci adamım genellikle günlük işler ve oyun için.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GMerdogan
    GMerdogan's avatar
    Erkek

asus hem ucuz hem iyi asus düşünmelisin

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahrefk
    tahrefk's avatar
    Erkek

Asus güzelde model? :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek
    tahrefk bunu yazdı

Beyler öncelikle merhaba.Bir ricam olacaktı,sizlerin görüşünü almak istedim şöyle 1.700 lira altında iyi bir laptop lazım.İyi birşey olsun fiyata göre.Lütfen önerilerinizi yazar mısınız?

Hocam verdiğiniz fiyat aralığında rahat oyun oynanabilir ASUS marka bir bilgisayar bulmak zor. Yakın zamanda zeybekustasi arkadaşımızın aldığı bilgisayarı veya farklı versiyonlarını önerebilirim. En son işletim sistemini yüklüyordu, yorumunu bekleyen bazı arkadaşlar da var. Dilerseniz konuyu takip edebilirsiniz.

http://www.tahribat.com/Forum-Hp-Pavilion-G6-2102et-Inceleme-167181/

wert bunu yazdı

Hocam render için işlemciye ihtiyacınız var. Verdiğiniz modelin işlemcisi i7 ancak Sandy Bridge. Yani bir önceki nesil. Ivy Bridge işlemcilerin - tam olarak yüzdesini hatırlayamasam da - daha performanslı olduğu bir gerçek. Dolayısıyla uzun süreli kullanımlarınız için yeni nesil işlemcili bir bilgisayar öneriyorum.

Bunun yanında, render esnasında işlemciyi kullandığınız kadar ekran kartına da ihtiyacınız oluyor. Verdiğiniz modeldeki ekran kartı GT 525M, 3. sınıf bir ekran kartıdır. Oyunları baz alırsak, çok yüksek çözünürlükte oynatmaz ama yine de açar. Tam emin olmamakla birlikte çok büyük render dosyaları ile uğraşmadığınız müddetçe yetebilir. Ancak dediğim gibi emin değilim, kasmalar yaşayabilirsiniz.

Bir üçüncü husus, HDD hızı 5400 rpm. Render işlemleri ile uğraşan biri ile tanışmıştım. Bana yeni aldığı bilgisayarın HDD hızının 5400 rpm olduğu için işlemlerinin ağırlaştığından bahsetmişti. Siz ne derece rahatsız olursunuz bilemiyorum.

Bütün bunlara rağmen, render yapar mı, yapar. Ama alacağınız performanstan, programın render için harcayacağı süreden emin olamıyorum. Ama eğer iyi bir render bilgisayarı almak istiyorsanız aşağı yukarı 2500-3000 lirayı gözden çıkarmanız gerekir diye düşünüyorum. Ancak durumunuz yok ise, bu bilgisayar hakkında diğer arkadaşların fikirlerini de almakta yarar var.

RaNGeR tarafından 27/Eki/12 18:17 tarihinde düzenlenmiştir

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Hocam Toshiba'nın ekran kartı GT 520M. 3. sınf bir ekran kartı, oyunlarda kasar. DELL fena değilmiş ama.

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

DELL fena değilmiş amma ekran kartı 630 yada en azından 610 olsaydı daha iyi olurdu.650 lerinin fiyatlarını bilmiyorumn şuan.

طדṮ
Toplam Hit: 1513 Toplam Mesaj: 13