folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Laptop Alıyorum Fikriniz Gerekli Müridler

Laptop Alıyorum Fikriniz Gerekli Müridler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirri
    sirri's avatar
    Erkek

arkadaşlar bu sıralar bu tarz konu çok açıldı ben bile 2. kez açıyorum ama konu olarak biraz farklı bu iki tapic :)

neyse uzatmadan epedir araştırıyorum

(i5-2430 ve 1 Gb GT 540 ve free dos) bu 3 özelliği aynı  anda ve bu fiyata bu pc de buldum ama aklıma takılan birşey var neden 200tl ye yakın bir miktarda ucuz diğer aynı özellikteki pclere göre acaba nedendir????

ACER AS5755-2434G50MNKK LX.RPW0C.046 I5-2430 4GB 500GB 15.6DOS 1VGA Notebook

link:http://www.pcdepo.com/acer-as5755-2434g50mnkk-lx-rpw0c-046-notebook-urun7103.html

İşlemci

Intel® Core™ i5-2430 işlemci (DDR3) 
    Yongaseti Mobile Intel® HM55 Express Chipset 
    Sistem Belleği 4 GB DDR3 
    Ekran Kartı 1 GB NVIDIA® GeForce® GT 540 harici ekran kartı 
    Ağ Kartı 10/100/1000 Mbps 
    Sabit Disk Kapasitesi 500 GB 
    Optik Sürücü DVD SM 
    Batarya 6 hücreli Li-ion 
    Klavye Numerik tuş takımı 
    Ekran 15.6" HD 1366 x 768 pixel resolution, high-brightness (200-nit) Acer CineCrystal™ TFT LCD 
    Kasa Rengi Siyah 
    İşletim Sistemi Freedos 
    Boyutlar 381 (W) x 253 (D) x 25/34 (H) mm, 2.6 kg 
    Geliştirilmiş Portlar 3 x USB 2.0, HDMI™, VGA, RJ-45 
    Kablosuz Haberleşme Acer InviLink™ Nplify™ 802.11b/g/n Wi-Fi CERTIFIED™ 
    Bellek Kart Yuvası 2-in-1 kart okuyucu 
    Açıklama 1.3 MP Acer Crystal Eye webcam 

eğer benim farkedemediğim bir üçkağıtçılık  çıkmazsa laptop alacağım diyen arkadaşlara tavsiye ederim oyundarı da oynatır

dh de ki link:http://forum.donanimhaber.com/m_54307184/tm.htm

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SARI
    SARI's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

http://www.electroworld.com.tr/

http://www.bimeks.com.tr/

hocam bu markaları takip et çok güzel fiyatlara güzel makineler veriyorlar..

Ban Sebebi : Molrada Haarket Eiğtti için Bdnlaanı... Türkçe öğretmenliği okuyan arkadaşım sana ders verebilir admin arkadaş :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirri
    sirri's avatar
    Erkek

MrSari bunu yazdı:
    -----------------------------

http://www.electroworld.com.tr/

http://www.bimeks.com.tr/

hocam bu markaları takip et çok güzel fiyatlara güzel makineler veriyorlar..

kampanya haricinde yaklaşılmıyor buralara :) ama kampanya olsada bu fiyettan daha düşüğe bu özellikleri bulmak çokk zor

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek

asus n53sn var bende memnunum. dikkatli kullanıcaksan bunu al. çünkü laptop servise gitti. 15 gün oldu, beklemedeyim hala:|

..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirri
    sirri's avatar
    Erkek

lepusmorris bunu yazdı:

asus n53sn var bende memnunum. dikkatli kullanıcaksan bunu al. çünkü laptop servise gitti. 15 gün oldu, beklemedeyim hala:|

----------------------------

-dikkatli derken? biraz oyun oynarım başka netten download yaparım çokca başka birşey yapmam ben

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek

sirri bunu yazdı:

lepusmorris bunu yazdı:

-dikkatli derken? biraz oynarım başka netten download yaparım çokca başka birşey yapmam ben

hocam ürün arızalanınca başın ağrıyor. servise gtti mi bekleki gelesin. onun dışında müthiş bi cihaz bence. üzerinde hopörlör varmış gibi sesi çıkıyor. ısınma sorunuyla hiç karşılaşmadım(1,5 hafta kesintisiz açık kaldığı oldu. çoğunluklada 2 günde bir kapatıyodum 1-2 saatliğine). 2,5 - 3 saat batarya sayesinde açık kalabiliyor. görüntü kalitesi gayet iyi. klavyesinde fn tuşu ile kısayollarına alışırsan acayip bir olay klasik fn tuşunun dışına çıkmışlar.

..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirri
    sirri's avatar
    Erkek

lepusmorris bunu yazdı:

sirri bunu yazdı:

lepusmorris bunu yazdı:

-dikkatli derken? biraz oynarım başka netten download yaparım çokca başka birşey yapmam ben

hocam ürün arızalanınca başın ağrıyor. servise gtti mi bekleki gelesin. onun dışında müthiş bi cihaz bence. üzerinde hopörlör varmış gibi sesi çıkıyor. ısınma sorunuyla hiç karşılaşmadım(1,5 hafta kesintisiz açık kaldığı oldu. çoğunluklada 2 günde bir kapatıyodum 1-2 saatliğine). 2,5 - 3 saat batarya sayesinde açık kalabiliyor. görüntü kalitesi gayet iyi. klavyesinde fn tuşu ile kısayollarına alışırsan acayip bir olay klasik fn tuşunun dışına çıkmışlar.

anladım sağolasın dostumm

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

(i5-2430 ve 1 Gb GT 540 ve free dos) bu 3 özelliği aynı  anda ve bu fiyata bu pc de buldum ama aklıma takılan birşey var neden 200tl ye yakın bir miktarda ucuz diğer aynı özellikteki pclere göre acaba nedendir????

cunku OS, FreeDos. yani ucretsiz. windows icin lisans parasi odemiyorsun. dogal olarak uzerinde windows gelmiyor.

az insan çok huzur.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirri
    sirri's avatar
    Erkek

AbdullahAzad bunu yazdı:

cunku OS, FreeDos. yani ucretsiz. windows icin lisans parasi odemiyorsun. dogal olarak uzerinde windows gelmiyor.

farkındayım linux kurulu hali de 1305 tl filan :D (zaten baktığım diğer pclerde free dos)

aklıma chipset de bir sorun var gibi geliyor  bundan pek anlamıyorum (sorun derken 2 yıl sonra patlayacak bir chipset filan olabilir yanii)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hunter
    j4x
    j4x's avatar
    Erkek

Yeni oyunları son özellikte oynamak istiyorum demişsin, çok şeyi istiyorsun bu ekran kartından :)

The king is bleeding.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zfr321
    Zfr321's avatar
    Erkek

Acer makineler zaten aynı özellikte ki diğer markalara göre hep 100 200 lira arasında daha ucuzdur, ama makineleri sağlam oluyor diyebilirim daha sorun yaşayan birini duymadım acerla ilgili pek. Bence iyi bir makine bütçene görede uygunsa eğer 

Toplam Hit: 1532 Toplam Mesaj: 12