folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Laptop Almaya Karar Verdim, Tecrübeleriniz, Tavsiyeleriniz Lütfen..

Laptop Almaya Karar Verdim, Tecrübeleriniz, Tavsiyeleriniz Lütfen..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fistandantilus
    Fistandantilus's avatar
    Erkek

O kadar yıllık masaüstü şeysinden sonra laptop almaya karar verdim. odamda, masada pc dursun istemiyorum derslerini kötü etkiliyor; konsantre filan olamıyorum evde olduğum zamanlar o sebeple böyle bir karar aldım..

Ama laptop cahili olaraktana(zaten donanımdan anlamam) sorular sormak ve tecrüblerinizi, tavsiyelerinizi, işte şu laptop çok boktan deyişlerinizi rica ediyorum.

Bütçem 1500$ civarı..

Birde laptopa bağlanacak ama aynı zamanda küçük bir printer tavsiyeniz var mı? 

kaç usb girişi oluyor laptoplarda?(taşınabilir hdd alabilirim, filan)

internet için özel bi donanım almam gerekecek mi(ethernet filan)?

wireless herkesten çekebiliyor muyum(oturduğum sitede wireless bağlantı varda)

bu gibi sorularda aydınlatırsanız çok sevineceğim..

Fakat söyleyin kardeşlerim; insanlığın bir ereği eksikse, eksik değil midir- bizzat kendisi de?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dreamtn
    Dreamtn's avatar
    Erkek

Selamun Aleykum

Printerde Hp,canon (siyah-beyaz) epson (renkli)

Bütçen azmış benim laptopu önercemde macbook pro pahalıdır biraz

ama Asus Dell felan iyi oluyormuşş yinede sor  bide packard bell

hardisk tabiki alabilirsin 250 gb bişi var bende takıom yedeğimi alıyorum

eternet felan almıcaksın... wirelles varsa sitende tak girersin... wirellesten  tabi şifreli oluo.. genelde siteninde şifresini bil
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fistandantilus
    Fistandantilus's avatar
    Erkek
    macbook pro ne kadar hocam bütçe esnek biraz :) pedere bağlı.. yalnız ben microsoft istiyorum :)

Fakat söyleyin kardeşlerim; insanlığın bir ereği eksikse, eksik değil midir- bizzat kendisi de?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dreamtn
    Dreamtn's avatar
    Erkek

http://www.apple.com/macbookpro/ ya babam aldı benimkinide gerçide ... tam fiyatını bilmiom 3  kağıt mı öle bişi demişti heralde tuzlu biraz.. onu biliom abi windowsta kuruosun macte var pardusude kurdum deymeyin keyfime :) çok güzel estetik artı bostancıda apple macin bayisi gibi bi yer var eğer gidip bakcaksan tam yerini öreniyim bostancıya yakınmısın gerçi istanbul buluşmasında kadiköyden almıştık seni :) bilirsin... gerçi beni tanımazsn ama 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Frosttear
    Frosttear's avatar
    Erkek

internet icin eskiden nasıl kullanıorsan laptopuda aynı şekilde kullanabilirsin (alır usb kablonu yada ethernet kablonutakarsın usb girişlerinden birine tanıtırsın fln)

printer bilmiorum ama oda aynı mntıkla olur sanıorum...

wireless herkesten cekmekten kastını anlamadım ama şöyle acıklayayayım...kücük bir wireless menüsü vardır ordan laptopunun görüş gücüne göre cevredeki modemler sıralanır...eğer şifresiz ise rahatlıkla girersin yok şifreliyse şifresini bilmen gerekir doal olarak:)...yalnız halihazırda gelen wireless menüsü belli sinyal gücünü n üstündeki sinyalleri gösterior sana, netstumbler isimli programla cevrendeki wirelessların daha fazlasını gorursun...

bazılarında 4 bazılarında 6 usb girişi oluyor zaten sistem özelliklerinde yazar kac usb girişi oldugu...benımkinde bir mouse ve bir usb modem var, 2 tane boş...printer alıcam diorsun sanırım kaldı 1 senın ıcın...hesap et sonra acıkta kalma yanı:)...

laptop tavsiye edemem belki ciddi olarak donanımdan anlamam bende ama packard bell kullanıorum mx6600 mu neydi gayet işime yarıor artık ciddi manada oyunda oynamadıgım icin benı uzun sure goturucek bir alet bu...ha oyunları kaldırmıormu dersen aşırı olmadıgı müddetce her oyunu da kaldırıor...

valla evde oldugum zamanlarda desktop gbi kullandıgım icin laptopu o dikkat dagıtma mevzusu her daim olucak merak etme:) 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dreamtn
    Dreamtn's avatar
    Erkek
    sitede wirelles varmış zaten hocam ... ordan gircek ...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fistandantilus
    Fistandantilus's avatar
    Erkek
    oyun için istemiyorum bende :) oyun oynamıyorum artık, internette araştırdığım şeyi bulmak, bu interaktif şeylerden rahat faydalanmak filan amacıyla istiyorum..

hocam o imac çok pahalı ya.. istanbuldayım istanbulun herhangi bir yeri uygun alışveirş için :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dreamtn
    Dreamtn's avatar
    Erkek
    ben genelde herşeyimi vatandan alırım belki biraz kazık olabilir ama abi güzel hiç bi sorun çıkmadı
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kroo
    kroo's avatar
    Erkek

usb çoaltıcı alırsın belkim biras yavaşlar ama 6lı al kalabalık olmasın o bu die

bi de eski pcyi bana ver madem öyle 

bu dünyada da öbür dünyada da yanmanın yolu plajdan geçer
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fistandantilus
    Fistandantilus's avatar
    Erkek
    eski pcyi babam kullancak, ki sende kullanmak istemezsin :D

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kroo
    kroo's avatar
    Erkek
    hoja bi de bence laptop dersleri daha kötü eder her yerde açabilirsin ne bilem işte açılması neyi daha kolay laptopa verdiğin paraya yazık bence hemde pcn o kadar eski ise yeni bi pc al toplattır ders zamanı başka odaya kaldır

bu dünyada da öbür dünyada da yanmanın yolu plajdan geçer
Toplam Hit: 4301 Toplam Mesaj: 30