Laptop Arızası.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saint_of_rock
    saint_of_rock's avatar
    Erkek

uzun bir aradan sonra tekrar merhaba.

arkadaşlar bir laptop aldım 2.el olarak bir arkadaşımdan.  neyse;

laptopu aldığımda bir fanı temizleyelim termal macun sürelim dedik açtık bu işlemleri gerçekleştirdik fakat bazı sorunlar ortaya çıktı.  Oyun oynarken ekranda kalın renkli renkli yatay çizgiler oluşuyor bazen dikey siyah beyaz ince çizgiler oluşuyor az önce ise yine ince dikey çizgiler oluştu fakat bu sefer oyun ekranıda görebildim arka planda biraz flulaşsada.

2.sorun olarak bilgisayar kendiliğinden kapanıyor.  Sorunla ilgili fikir verebilirseniz sevinirim.

Not almadan önce  bu tarz problemleri yoktu

dışarda çok ses var içerde uzay.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saint_of_rock
    saint_of_rock's avatar
    Erkek

ekran durumları;

http://hizliresimyukle.com/image/PWje

http://hizliresimyukle.com/image/PWjU

http://hizliresimyukle.com/image/PWjw

Bi program indirdim sıcaklık ile alakalı. oyun vs acık değilken olan değerler.

http://sv102.piclect.com/66e6980e0/o/14/10/30/isi.jpg 

şimdiden teşekkürler

saint_of_rock tarafından 30/Eki/14 22:00 tarihinde düzenlenmiştir

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Ekran kartı sürücüsünü kaldırıp yine bir oyun açmayı deneyin. Sorunun kaynağı aşağıdaki sıra olabilir:

1) Ekran kartı sürücüsü,

2) Ekran kartı sıcaklığı,

3) Ekran kartının bellek modüllerinin bozulmuş olması.

Olaylara karışmayın!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bladex38
    bladex38's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocam fani takmayi unutmus olabilirsin termal macunu kalitesiz kullanmis olabilirsin yanlis uygulamis olabilirsin  termal pad yerine macun kullanmis olabilirsin bnce cihaza daha fazla zarar vermeden bilen birisine goster.yoksa ekran kartin hataya dusmek uzere

Full Destek Notebook Onarım Merkezleri...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serioususer
    serioususer's avatar
    Erkek

bir zamanlar evkurda calısırken boyle sorunlar cıkartan casper marka laptoplar vardı i3 işlemci vardı uzerınde buyuk ıhtımalle ekran kartı cıpınde sıkıntı var hocam %70 buyuk ıhtımalle

eger ekran kartı cıpınde sorun yok ıse ekran data kablosu yada panel kartında sıkıntı olabılır dıye dusunuyorum

9 canli bile olsaydin en fazla 8 kez kacabilirdin ölümden. Bil ki 7 düvele sultan dahi olsan yerin 6 mekan olacak sana... En fazla 5 metre kumas götürebileceksin 4 acsan da gözlerini. Bu 3 günlük dünyada MEZARCIYA 2 kat olup yalvarsan da nafile. Ecel geldiginde 1 gün sende öleceksin. iste o an her sey 0 dan baslayacak...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saint_of_rock
    saint_of_rock's avatar
    Erkek

en kötü ihtimalle ne kadar masraflı olabilir bi fikriniz var mı. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shaban Interactive
    Dj_DooM3
    Dj_DooM3's avatar
    Erkek
    saint_of_rock bunu yazdı

en kötü ihtimalle ne kadar masraflı olabilir bi fikriniz var mı. 

ekran kartin gidicidir hocam. eger onboard ekran kartiysa yandiginda anakart da gidecektir. sayet tamamen ölürse son care olarak komple ana karti sac kurutma makinesi ile isitip deneyebilirsin. bazen ise yariyor.

Anakart egisimi 300-400 tlyi bulur.

Shaban Interactive Pro.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spybreak
    spybreak's avatar
    Erkek

hocam ekranın bağlantı kablosunu çıkarttınız mı ? çıkarttıysanız yerine tam oturttunuz mu ? veya üzerine baskı uygulayan herhangi birşey var mı yok mu onu bi kontrol edin benim bi kaç kere başıma geldiği için söylüyorum. 

ramleri söktüyseniz tekrar takarken tam oturmamış olabilir, fan tam oturmamış olabilir kablosu takılmamış olabilir.. yaptığın işlemleri tekrar bir gözden geçirirsen sorununu çözersin diye düşünüyorum.

REMEMBER! RESPECT IS EVERYTHING
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saint_of_rock
    saint_of_rock's avatar
    Erkek

bi kablo cıkardık fan kablosu dısında ekrana giden kablo olabileceğini düşünüyorum pek hatırlayamıyorum.  umarım tek sorun kablo sorunudur.

az önce bilgisayar yine kapandı. ama  60 70 derece civarlaındaydı o programda sıcaklıklar. oyunun ortasında kapattı kendini.  ona anlam veremiyorum. 2 sorun 1bütün olabilirmi

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saint_of_rock
    saint_of_rock's avatar
    Erkek

ekran bu fotograflardaki gibi hal alıyor. bilgisayarı kapatıp actıgım anda yada uyku moduna  geçip tekrar acıtıgmda hemen düzeliyor

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek

Kartta yada flex kablolarin bağlantısında bir sorun yok gibi. Hp lerde sol ust kosede "esc" nin oralarda oluyor ekran kablosunn soketi. Fani temzlemek icin sokmen gerekiyor. Onu bi sök temizle. Uflemeyi unutma :)

Benim düşüncem fan kablolarindan kaynaklaniyor.kabloyu hic takmamis olsan 5dk sürmez açılırken kapanir geri pc. Uyku moduna alinca yada kapatip açınca cihaz soguyor o sayede açılıyor. Yani bu demekki fan ile alakali. Kullandigin seyin termal macun olup olmadığına iyi bak fan kablolarini tekrar çıkart temizle tak hocam. Fan vidalarini cok sıkmış ve dönmesini engellemiş olabilirsin.

mfatihbodur tarafından 31/Eki/14 02:42 tarihinde düzenlenmiştir

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
Toplam Hit: 3157 Toplam Mesaj: 25