folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Laptop Ekrana Görüntü Gelmiyor

Laptop Ekrana Görüntü Gelmiyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek

HP Notebook açılıyor ama ekrana görüntü gelmiyor. İnternette gösterilen meşhur bilgisayari ısıtarak kendini kapatmasını vs denedim yine olmadı. Aşağıdaki videoda gösterdim nasıl olduğunu. Bilgisi olan ? 

http://sendvid.com/3v53wtcj

Delegado_Zero tarafından 10/Eki/18 17:48 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Valla hocam kendi bir deneyiyim var

Arkadaşımında aynısıydı açıyoruz hdd ışık yanıyordu görüntü gelmiyodu bios sıfırlama sonucu nedense açıldı :)

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cache
    cache's avatar
    Erkek

vga veya hdmi kablo ile tv veya monitöre bağlayıp dener misin hocam

En iyisi olmadan önce, her zaman en kötüsü olmaz mı ?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo

aynı sorun bende de var, mac kurmaya çalıştım kurdum da, ama açılırken ilk seferde windows la açılmaya çalıştı, kapattıp tekrar açayım dedim, bi daha açılmadı, aynı böyle. Neler yapılabilir?
    Bende takipteyim

1 mkyb gitsin yerine 20 Pakistanlı'nın bu ülkeye gelmesini kabul ediyorum. Pakistanlılar terbiyeli insanlar ayrıca da kültürümüze ayak uydurmaya çalışıyorlar, bu konuda oldukça çaba gösteriyorlar. Misal Afganlar öyle değil, yine Afganlar da terbiyeli insanlar 1 mkyb gitsin 2 Afganlı gelsin. Ama bu Afganlar darülharpcı yinede inanıyorum ki, kültürümüzden kısa sürede etkilenip ayak uydurucaklar. 1 mkyb gitsin 25 Moğol gelsin, şu budist olanlardan, çok saygılı insanlar, şimdiye kadar bir terbiyesizliklerine şahit olmadım. 1 tane yamyam gelsin, 1 tane mkyb gitsin ülkeden. Niyet önemli benim için; Yamyamların insanları yemesine karşı değilim. Ama insanların anasına, bacısına sövülmesine karşıyım. O yüzden mkyb gitsin. Yerine her millet den en az 1 kişiyi kabul edebilirim.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    juniourfalcon
    juniourfalcon's avatar
    Erkek
    Delegado_Zero bunu yazdı

HP Notebook açılıyor ama ekrana görüntü gelmiyor. İnternette gösterilen meşhur bilgisayari ısıtarak kendini kapatmasını vs denedim yine olmadı. Aşağıdaki videoda gösterdim nasıl olduğunu. Bilgisi olan ? 

hocam senin sorun sanki ekrandan kaynaklanıyor eğer anakartlık bir problem olsaydı ekrnaın ışığı yanmazdı

harici olark bir denermisn

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    isot99
    isot99's avatar
    Erkek

Benim HP bilgisayar da bu şekilde yapıyordu 4-5 ay kullanmadım bilgisayarı. Sonra bir gün kabloları kontrol edeyim diye açınca BIOS pilinin kablosunu da çıkardım. Bilgisayarı toplayıp basınca açılmıştı. Deneme yanılma yoluyla sorunun BIOS'ta UEFI ayarıyla ilgili olduğunu anladım. Bir sebepten dolayı UEFI modunu kapatınca bilgisayar aynı videodaki gibi kalıyor, BIOS sıfırlayınca normal bir şekilde çalışıyor.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek
    juniourfalcon bunu yazdı
    Delegado_Zero bunu yazdı

hocam senin sorun sanki ekrandan kaynaklanıyor eğer anakartlık bir problem olsaydı ekrnaın ışığı yanmazdı

harici olark bir denermisn

Hdmi ile tvye bağladım görüntü geldi. Şimdi sorun nedir ? Ne yapabilirim ? 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    juniourfalcon
    juniourfalcon's avatar
    Erkek

Ekranin degismesi lazim malesef ya ekranin kırılmış darbe almis yada goruntu ciplerinde sikinti var

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AchtunG
    AchtunG's avatar
    Erkek

Bılgısayarın ekranını söküp bana arkasındaki kodu gonderırsen elimde haddinden fazla ekran var ıkıncı el yada sıfır olarak uygun sekılde ayarlamaya calısırım malum dolar dam'da gezıyorken 50 dolar bıle korkunc para edıyor yardımcı olurum eger kodu gonderırsen varmı dıye bakarım 

BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ARTAR..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo

benim ki laptop hdmı ile de düzelmedi, nanayı yedi galiba, söktüm bios sıfırlama da yaptım yine olmadı :)

1 mkyb gitsin yerine 20 Pakistanlı'nın bu ülkeye gelmesini kabul ediyorum. Pakistanlılar terbiyeli insanlar ayrıca da kültürümüze ayak uydurmaya çalışıyorlar, bu konuda oldukça çaba gösteriyorlar. Misal Afganlar öyle değil, yine Afganlar da terbiyeli insanlar 1 mkyb gitsin 2 Afganlı gelsin. Ama bu Afganlar darülharpcı yinede inanıyorum ki, kültürümüzden kısa sürede etkilenip ayak uydurucaklar. 1 mkyb gitsin 25 Moğol gelsin, şu budist olanlardan, çok saygılı insanlar, şimdiye kadar bir terbiyesizliklerine şahit olmadım. 1 tane yamyam gelsin, 1 tane mkyb gitsin ülkeden. Niyet önemli benim için; Yamyamların insanları yemesine karşı değilim. Ama insanların anasına, bacısına sövülmesine karşıyım. O yüzden mkyb gitsin. Yerine her millet den en az 1 kişiyi kabul edebilirim.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek
    juniourfalcon bunu yazdı

Ekranin degismesi lazim malesef ya ekranin kırılmış darbe almis yada goruntu ciplerinde sikinti var

Hocam PC de beyaz bir sayfa açsam ekran da beyazımsı oluyor siyah bir sayfa açsam o rengi alıyor. Demek istediğim sanki bir yerlerinde bir temassizlik var gibi duruyor. 

AchtunG bunu yazdı

Bılgısayarın ekranını söküp bana arkasındaki kodu gonderırsen elimde haddinden fazla ekran var ıkıncı el yada sıfır olarak uygun sekılde ayarlamaya calısırım malum dolar dam'da gezıyorken 50 dolar bıle korkunc para edıyor yardımcı olurum eger kodu gonderırsen varmı dıye bakarım 

Hocam maalesef yurtdisindayim kendim de servise gitmeye korkuyorum zaten çok masrafı var diye. 

Delegado_Zero tarafından 11/Eki/18 13:41 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 2020 Toplam Mesaj: 12
laptop ekran notebook arıza