folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder (Laptop) İnceleme Sonucu Notlarım Ve Tavsiye İstiyorum Sizden ?

(Laptop) İnceleme Sonucu Notlarım Ve Tavsiye İstiyorum Sizden ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mr_Dark
    Mr_Dark's avatar
    Erkek

Sana tavsiyem parana gore bir MSI secmen.

!!!!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    KotomineKirei bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

edit : tn panel sorun olmayacak derseniz ben olsaydım bunlar arasında dell vostro alırdım diye düşünüyorum.  

sağol.  senin dediğin mostera da baktım o gün ama fiyatlar apple yarışıyor :(

oda listemdeydi yoksa. ayrıca belirteyim.

tak çıkar parçala muhabbetini  pek bilmiyorum.

Bu modellerin hepsi AMD sadece vostro nvidia. bende zaten onu almayı düşünüyorum öncelikli. hemde metal kasaymış

Çom zor değil vida sök, parçayı sokete oturt ve aparatı tak vidala, bu kadar basit. 

Metal kasa bi nebze iyi, en azından ısı metale geçer plastikte kalmaz. 

Tekrar söylüyorum mümkün olduğunca Monster bakın derim. 

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Helal olsun şu kıza.

Taşıma durumu varsa maksimum 2 kg olanından al. Lenovo bu şekilde bilgisayarlara sahip, tabi Asus'unda var. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

@Ekerci teşekkür ederim bilgisayarın özellikleri iyiyimiş :) hayırlı olsun.  ama hiçbiryerde hatta kendi sitelerinde bile soğutma ile ilgili açıklama yok o biraz süpriz olacak :(

@LynXMaSTeR bilgiler için sağol. zaten ilk etapta 1-2 yıl idare etmesi için alıyorum.  Amd Nvida modeli diyorsun ama hangisi ? yüzlerce var.

@MhmdAlmz sen 3 sene önce 1400 e aldığında o bilgisayar piyasaya yeni sürülmüş zaten :) eski model almış olmamışsın. yeni modelmiş . ama şimdi eski model. haklısın en çok özelliği olan ve en uygununu listeledim

şu an için piyasadaki kartları çok fazla takip edemiyorum, ancak her kartın özellikle iyi olduğu kısımlar oluyor.

mesela bitcoin ethereum madencileri amd nin rx serisini kullanıyor.

render işiyle çok uğraşanlar nvdia nın quatro serisini kullanıyor.

siz de hangi amaçla kullanacağınıza karar verip ona göre araştırmanızı yapmalısınız.

goo.gl/qBNZmW
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ombra
    ombra's avatar
    Erkek

Benimde az buçuk kriterlerim aynı.  illustrator, Autocad ve Corel Draw bunları kullanıyorum. Oyun pc si istemiyorum.   Ama biraz iyi olsun. En azından Ram'i falan artırılabilsin. En son laptobumu 10 sene kullanmıştım. :-D

Acaba laptop önerebilecek var mı???

ombra tarafından 19/Ara/17 11:14 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Ben Dell markasından özellikle sağlam kasa yapısından ötürü çok memnunum, bendeki biraz modeli eskidi ama 5 yıldır kullanıyorum, Dell inspiron 5050, i3 işlemci 8Gb ram ve 640Gb Harddisk var, yakın zamanda 1TB SSD ekledimmi yeni bir bilgisayardan bir farkı olmayacak.. 

Buna göre Dell tavsiye ederim birde MSI evet oda kalitesi hususunda taviz vermeyen markalardan..

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Hp: Sırf bi aralar isim yaptı diye gereksiz saçma sapan fiyatlar veriyorlar.

Exper- Acer- Casper: Acer bi nebze iyi de bu gruptan uzak dur paraya yazık.

Macbook: Gereksiz pahalılığı var bir de dolar pahalı falan baya pahalı yani ama güzel şık bağayenler için güzel bence tabi klasik windows alışkınına ilk zamanlar işkence gelir. 2-3K bütçeniz az bu pc için.

Dell: müşteri hizmetleri sanıldığı hkadar harika değil hatta iyi bile değil. Bende İnspiron3521 var baya sorun yaşadım sonra ilgilenmediler derdimi anlatmaya çalışırken garanti sürem bitti o derece bi sorun yaşadım anlatsam ayrı konu açmam gerekir fakar sonunda sosyal medya gücü ile taşeron koş sistemin başını ağrıtarak istediğim sonuca ulaştım. Bilgisayarlar genelde iyidir elektronik şans işi lafını dell için kullanabilirim genel anlamda listedekilerin en iyisi diyebilirim marka için.

Lenovo: Piyasada orta seviyede durur ama altta kalmaz tatlı sert fiyatları var ben olsam tercih etmem. Niye bilmiyorum uyuz oluyorum bu markaya...

Asus: Gereksiz bir fiyat pahalılığı var. Kullanan bikaç kişiyi gördüm sorun yaşıyorlardı hep masaüstü anakrt haricinde asus tercih etmiyorum hiç bi de moitörleri güzeldir Allah var şimdi :)

MSi: Oyuncular için donanımı abartılı kullanırlar fiyatları şişkindir zenginler için ideal(Türkiye şartlarına göre zengin...)

Monster: Alan arkadaşım var hep nerde mal mal işler var çocuk hep o işlerle uğraşıyor  biraz gösteriş işi heral pek bilgim yok MSI dengi muadili bir markadır tabi para işi önemlidir.

Vel hasılı Dell öneriyorum. Kullanıyorum ve şuanda mutluyum.

next next next install
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xursi
    xursi's avatar
    Erkek

Monster pc bir arkadaşıma aldırdım m ekatronik okuyor o topladığı zaman bakma şansım oldu çocukta deli gibi kullanıyor render yapiyor gayet iyi makina parasını da hak ediyor.  

yazina yorum olarak gelirsek bence yaziyi düzenleyip dokümanlara ekle gayet guzel olmus.  Heleki ilk baslayanlar için başlangıç sözlüğü olur.  

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

3 ay bekledim dolar düşer diye ben bekledikçe o çıktı bende artık beklemekten yıldım max 9k ya en az gtx1070 li laptop önerin hocalar monster dışında alienware bakıyorum ama klavye Türkçe değil msi ve rog kalıyor geriye acaba Türkçe klavye alienware bulabilir miyim.

Ignorance is bliss.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Moustafa
    Moustafa's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

Ve son bazı kafama takılan soruları sormak istiyorum

listemi hazırladım 6 bilgisayara indirgedim. süper bir karşılaştırma sitedi buldum buradan listeye bakıp fikir verirseniz memnun olurum

https://www.epey.com/laptop/karsilastir/76400-78673-87968-90625-92047-92220/lenovo-flex-4-80kd0008us_lenovo-thinkpad-e470-20h1s01a00_lenovo-v510-80wq024ntx_dell-inspiron-3567-fhdb50f8256c_dell-vostro-14-5468-fhdg20f82n_lenovo-v310-80t3018rtx/

1- SSd olup Hdd olmaması dezavantaj mı? 

2- linux yüklü dell bilg. var.     linux hiç bilmiyorum.    çizim programı falan yükleyeceğim uyumlu birşey mi. avantaj mı dezavantaj mı?

3- ekran kartı olarak modelleri araştırdım ama çok anladığım söylenemez. şöyle bir kıyas sitesi buldum. hangisi iyi?

amd radeon r5 ------ nividia geforce 900

http://gpuboss.com/gpus/Radeon-R5-M430-vs-GeForce-940MX

Bütün listeyi dikkatlice inceledim ve Dell İnspiron 3567 FHDB50F8256C ile Lenovo ThinkPad E470 20H1S01A00'ı direk eledim. Çünkü tüm özelliklerde diğer 4'ünden geri kalıyorlar ancak bütçeleri pek de geri durmuyor. O yüzden geri kalan 4 model üzerinden yorum yapayım.

İlk olarak bütçe sınırların içinde kalmak istiyorsan (epey.com fiyatlarına göre) Lenovo Flex 4 ve Lenovo V310'u tavsiye ediyorum. Diğer 2 model (Dell Vostro 14-5468 ve Lenovo V510) ufakça da olsa bütçe sınırlarını aşıyorlar.

Onun dışında bilgisayarım taşınabilir olsun oradan oraya götürebilirim, yeri gelir masada yeri gelir yatakta kullanırım dersen (nispeten daha ufak boyutu ve ekranın akrobatlığı), bulunduğun yer karanlıkken de rahat yazı yazmak isterim dersen (klavye aydınlatması), dokunmatik ekran kullanmayacağım ama lazım olursa yarın bir gün aramayayım dersen (dokunmatik ekranı), bir de ister çok ister az video izle, istersen de sadece fotoğraflara bakıyor ol bilgisayarın az yukarısında bakarken farklı, az aşağısından bakarken farklı görmek istemiyorum nereden bakarsam bakayım renkler de görüntü de aynı netlikte olsun dersen (IPS paneli) ve tüm bunları yaparken listedeki diğer bilgisayarlardan da pek bi eksik yanı kalmasın dersen Lenovo Flex 4'ü öneririm.

Yok efendim bunlara kesinlikle ihtiyacım olmaz bu bilgisayar daha çok masaüstünde olacak, ben özellikle de performans isterim dersen Dell Vostro 14-5468 ve Lenovo V510'u  öneririm. Benim nezdimde pek bir yenişemediler.

Çok modüler olmasa da olur, pek konfor da aramıyorum, idare ederin biraz üzerinde olsun, fiyatı da benim bütçe bandımda ve uygun olsun dersen Lenovo V310'u tavsiye ederim.

İhtiyacının hangisi olduğunu belirle ve ona göre karar ver bence. İlla da GTA VI ilk çıktığında en yüksek ayarda oynayacağım diye tutturmuyorsan öyle Monster MSI falan önermiyorum kimseye. O bilgisayarların fiyatına araba aldım mis gibi bütün ihtiyacımı karşılıyorum 3 aydır her yere de gidip geliyorum :) Bence bilgisayarda yapılan işten para kazanılmıyorsa gerek yok o bilgisayarlara.

Umarım sadece marka ismine güvenerek bir bilgisayar almamışsınızdır bu kadar araştırmadan sonra.

Mustafa