Laptop Kasıyor ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atlas
    Atlas's avatar
    Erkek

Arkadaşlar benim Dell 5521 15R laptopum var bundan 3 ay önce Samsung EVO 550 SSD aldım daha performanslı olması için ama son 1 aydır fare imleci takılıyor formatladım yine aynı sorun win 8 kurdum win 10 kurdum şimdi win 7 kurdum yine aynı şöyle birşeyde yaptım ama içindeki 1 TB hdd yi CD-RW yerine montaladım aparatını alıp acaba sebebi o mudur çözemedim laptop hep stabil evde duruyor sürekli taşımıyorumda çok ciddi canımı sıkmaya başladı bu durum.

Atlas tarafından 16/Kas/15 13:34 tarihinde düzenlenmiştir

-
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

Driverları kontrol edermisin?

HoLyCat tarafından 16/Kas/15 13:39 tarihinde düzenlenmiştir

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    21li
    21li's avatar
    Erkek

hocam ramlerle ilgili problem olabilir şayet 1den fazla slota takılı ram varsa önce birini sök diğeri kalsın o şekilde kullan kasma devam ederse bu sefer takılı olanı sök daha önce söktüğünü tak öyle dene..

Çocukken müzik kesilince sandalyelere oturmaya çalıştığımız oyun, meğerse hep otobüsün alıştırmasıymış.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atlas
    Atlas's avatar
    Erkek

Driverlar için Driver Reviver programını kullanıyorum bütün driverleri otomatik kuruyor

Ram olayını test edeceğim belki ondanda olabilir ama benim aklıma hep o CD-RW yerine taktığım hdd geliyor acaba ondan mı diyorum.

-
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    gurkanilgar bunu yazdı

Driverlar için Driver Reviver programını kullanıyorum bütün driverleri otomatik kuruyor

Ram olayını test edeceğim belki ondanda olabilir ama benim aklıma hep o CD-RW yerine taktığım hdd geliyor acaba ondan mı diyorum.

O tür programların hata yapma oranı yüksek.

Laptop un modeli ile kendi sitesinde driverları indirip kurmayı dene

http://www.dell.com/support/home/us/en/04/product-support/product/inspiron-15r-5521/drivers

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    21li
    21li's avatar
    Erkek

BurnInTest programını indir program donanımları test ediyor hatalı ve sorunlu donanımın varsa söyler zaten.

Çocukken müzik kesilince sandalyelere oturmaya çalıştığımız oyun, meğerse hep otobüsün alıştırmasıymış.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek

mouse eskimi başka bir mouse denedıgınde de aynısınımı yapıyor, garantisi varken gönder servise genelde bu sorunlar ana karttan dolayı oluyor 

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atlas
    Atlas's avatar
    Erkek

3 Farklı mouse ile denedim yine aynı sorun test programını akşam deniycem umarım driver hatasıdır bu sorun sonra pahalıya patlamasın bana teşekkür ediyorum bilgilendirmeleriniz için

-
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alfa13
    alfa13's avatar
    Erkek

işletim sistemini ssd ye kur

Elevator
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atlas
    Atlas's avatar
    Erkek

Arkadaşlar sistem ssd de kurulu hdd çıkarıp yine test ettim ama mouse takılıyor işlem yaparken chrome de gezerken bile aynı sorun çıldırtıyor beni lütfen bi çözüm bulalım ne yapayım balkondanmı atayım 

-
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoldenWorld
    GoldenWorld's avatar
    Erkek
    gurkanilgar bunu yazdı

Arkadaşlar sistem ssd de kurulu hdd çıkarıp yine test ettim ama mouse takılıyor işlem yaparken chrome de gezerken bile aynı sorun çıldırtıyor beni lütfen bi çözüm bulalım ne yapayım balkondanmı atayım 

aramızda sana para toplayıp yenisini alalım mı?

hı amına :@

İnsan ne kadar az düşünürse, o kadar çok konuşur.
Toplam Hit: 1325 Toplam Mesaj: 12
dell sorunu