Laptop Şarj Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selo-g
    selo-g's avatar
    Erkek

Merhaba müridler. Bundan 3-5 ay önce şarjla ilgili bir sorun yaşamıştım. Daha doğrusu bataryanın öldüğünü düşünmüştüm başta fakat bataryada sorun olmadığına kaanat getirdim. bataryayı parçalamıştım artık :D Görselde göreceğiniz üzere format atmama ve bios güncellememe rağmen bu şekilde sabit kalıyor. hep %255 .  sorun sizce nerdedir ? 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sezeruludag
    sezeruludag's avatar
    Erkek

bataryada sorun olmadığına bataryayı parçalayarak mı kanaat getirdin

Hatasız Kod Olmaz... :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selo-g
    selo-g's avatar
    Erkek
    sezeruludag bunu yazdı

bataryada sorun olmadığına bataryayı parçalayarak mı kanaat getirdin

ya yok hocam :D öyle bir cevap geleceğini biliyordum :D şimdi batarya takılıyken de %255 yazıyordu çıkardığımda da. en azından formatladığımda, bios'u güncellediğimde sıfırlanması ya da batarya takılı değil uyarısı vermesi gerekiyor. ama hep sabit.

ayrıca bataryanın durumu gayet iyiydi 3 saat rahat götürüyordu birden böyle olmuştu

selo-g tarafından 03/May/20 02:34 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek

ilk defa %255 batarya oranı görüyorum :D

Sırayla gidecek olursak

varsa başka adaptör, varsa başka batarya, Priz değişimi, BIOS update, BIOS downgrade(bazen işe yarıyor), BIOS ayarları sıfırlama, Format, DC konnektörü, DC board, en son anakart.

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

Lenovo bilgisayarlarda batarya optimizasyon gibi bi program var. Ona benzer birşey yok mu laptopun driver sitesinde ? Utility kısmında olur genelde. 

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coyotosays
    coyotosays's avatar
    Erkek

Asus laptopun güç girişi arıza yaptığında tamir ettirmiştim. Tamirden sonra pc bataryayı görmemeye başladı. Neyse dedim kullandım öncesinde 1-2 saat götürüyordu. Bi kaç yıl sonra içini açtığımda baktım yaptıkları sadece güç soketinin lehimlerini yenileşmişler, batarya neden hala çalışmıyor anlamış değilim güç kartında bi chip entegre falanda göremedim  fakat windows da tıpkı senin ki gibi %255 şarj görünüyor.

coyotosays tarafından 03/May/20 10:29 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    hypnot1c bunu yazdı

Sırayla gidecek olursak

varsa başka adaptör, varsa başka batarya, Priz değişimi, BIOS update, BIOS downgrade(bazen işe yarıyor), BIOS ayarları sıfırlama, Format, DC konnektörü, DC board, en son anakart.

Batarya'ya özel, kalibrasyon uygulaması ve/veya sürücüsü var mıdır acaba?

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selo-g
    selo-g's avatar
    Erkek
    hypnot1c bunu yazdı

Sırayla gidecek olursak

teknik bir sorun gibi gözüküyor pcyi açtığımda anakartı kurcalayacam artık teşekkürler hocam

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selo-g
    selo-g's avatar
    Erkek
    KotomineKirei bunu yazdı

Lenovo bilgisayarlarda batarya optimizasyon gibi bi program var. Ona benzer birşey yok mu laptopun driver sitesinde ? Utility kısmında olur genelde. 

yok hocam malesef ben bulamadım

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selo-g
    selo-g's avatar
    Erkek
    coyotosays bunu yazdı

Asus laptopun güç girişi arıza yaptığında tamir ettirmiştim. Tamirden sonra pc bataryayı görmemeye başladı. Neyse dedim kullandım öncesinde 1-2 saat götürüyordu. Bi kaç yıl sonra içini açtığımda baktım yaptıkları sadece güç soketinin lehimlerini yenileşmişler, batarya neden hala çalışmıyor anlamış değilim güç kartında bi chip entegre falanda göremedim  fakat windows da tıpkı senin ki gibi %255 şarj görünüyor.

şarj soketide sorun olabilir bunuda düşüneyim

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    selo-g bunu yazdı
    KotomineKirei bunu yazdı

yok hocam malesef ben bulamadım

Marka ne hocam senin laptopun?

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
Toplam Hit: 1797 Toplam Mesaj: 14
sorun yardım şarj batarya