folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Laptop Tavsiye - Öneri

Laptop Tavsiye - Öneri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

Acil ihtiyaç olmamakla beraber benim emektar zortlamadan bir laptop alayım diyorum.

Hp 9CM07EA 15-da2020nt  5700 civarı fiyata kadar düşüyor indirim kuponu vs ile. Özellikler olarak tatmin ediyor fakat HP ile ısınma sorunu arasında kafamda oturan ilişki tereddüt ettiriyor.

HP yeni seri bilgisayarlarında (olağan dışı) ısınma vs oluyor mu ? Çok klasik bir soru ve nette çok fazla cevap var ama kabaca kimisi var diyor kimisi yok diyor.

Bunun için 5 bin civar seviyelerinde PC önerisi olan olursa onu da öğrenmek isterim

Çok nadiren oyun (WolfTeam, AgeOfEmpires) oynuyorum. Yazılım işiyle uğraşıyorum. Render vs işim olmuyor, Photoshop vs kullanmıyorum hiç olacağını sanmıyorum ama olurda merak salarsam yarı yolda bırakmasa iyi olur :)

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek

Lenovo Legion öneririm hocam =) 2 ay kadar oldu alalı, indirimdeydi. 

Makaleyaz.Net - Türkiye'nin Makale Alım-Satım Platformu
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Son 2 laptop hp aldım . 

1. 4 yıl non stop knight oynandı  . Eski oyun 1 çekirdek kullanır makina yanardı  ama öyle çalışırdı 

2. Laptop  4 yıldır kullanıyorum . Arada knight oynarım . Bunda ısınır ama öyle çalışıyor 

Benim yaşadığım sorunlar 

1 . Adaptör bozuluyor 

2 . Son laptop plastik kasa ama böyl3 tırtıklı  gibi . Sanki 20 30 volt elektrik çarpıyor gibi kasasında tuhaf bir his var . 

Hp ısınıyorda  ısınmayan laptop yokki . 

Minimalist Değilim Tembelim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek

Asus k50 ile 9.senedeyim.İndirim bulursam zorlayıp almaya çalışacağım.İlerde almak zor olabilir.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

Lenovo Legion fiyatları bütçemi aşıyor hocam 10k üstü fiyatlar çıkıyor.

Asus çevremde kullanan hiç görmedim ondan dolayı bakmadım onlara hiç.

@samacc hocam sıcaklık değerleri boşta ve yük altında ne kadar çıkıyor ? 

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Acer Swift 3 aldım. Hatuna da bundan almıştım ekranı muazzam derecede iyi, çok iyi ya. Kasası vs. metal zaten, klavye ışıklandırmasi vs. de var şarjı da güzel gidiyor.

Ryzen 7 3700u olan modelini de kendime aldım. Hatuna Ryzen 3 3200u luk modelini aldım çünkü çok acil lazımdı ve tek o vardı benim aldığım sonradan çıktı yani sıkıntı yok.

Caliber tarafından 15/May/20 16:13 tarihinde düzenlenmiştir

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    coder2 bunu yazdı

Lenovo Legion fiyatları bütçemi aşıyor hocam 10k üstü fiyatlar çıkıyor.

Asus çevremde kullanan hiç görmedim ondan dolayı bakmadım onlara hiç.

@samacc hocam sıcaklık değerleri boşta ve yük altında ne kadar çıkıyor ? 

bilmem hiç takip etmem 

chrome 3 5 sekme ile sürekli açık tbt youtube . invest . hotmail . 1 2 site daha

ben nazara inanırım  :)

laptop ilk defa dondu   :) 

Maşallaah  

Minimalist Değilim Tembelim
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DE5TROY3R
    DE5TROY3R's avatar
    Erkek

HP 2006-2010 arası kullandım. Elektrik çarpması oluyordu sesli ve ateşliydi.

2010-2020 arası toshiba sat. kullandım. Sorunum yoktu model yükselmem gerekiyordu.toshiba alacaktım fakat dynabook olduğu için güven vermediler.

2016 dan beri lenovo i5, 12 ram t460 var(İşyerinin) bir sorunu yok. https://www.userbenchmark.com/UserRun/28150244

2019 kasımda 5.200 liraya "Lenovo IP330 i7 8550U, 20GB ram, 1TB + 240GB SSD, MX150 2 gb, 15.6'" aldım.

DE5TROY3R tarafından 16/May/20 20:33 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

İki ay önce 8-10 bin olan modeller şindi 13-15 bin liradan satılıyor. Dolar düşer mi bilmem ama yeni çeyrekte fiyatlar biraz düşebilir.

goo.gl/qBNZmW
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Lenovo al ömürlük olsun. Laptopta Lenovo'dan şaşmayın.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

2012 veya 2013... lenovo yoga 3 almıştım. i3 ,128gb ssd, 4gb ram.  Ssd ve ram'i zaman içinde yükselttim. Geçen sene alt kasa menteşe yerleri kırıldı. Bir yapıştırıcı çeşidi ile onardım. Ekstradan bantladım falan, hala kullanıyorum.  Geliştirme ortamları veya sunucu taraflı işlerin hepsini cloud üzerinden hallediyorum, eldeki makine terminal ekranı görevi görüyor aslında. Geliştirme,test ortamını cloud'a falan taşıma şansın varsa salla gitsin oraya. Al bir tane standart hafif, çözünürlüğü düzgün bir makine rahatına bak.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
Toplam Hit: 1732 Toplam Mesaj: 18
laptop