folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Laptop Un Ekran Kartı Yandı

Laptop Un Ekran Kartı Yandı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PhoenixGRM
    PhoenixGRM's avatar
    Erkek

arkadaşlar elimde packard bell marka bi laptop var modelini bilmyorum ama berbat bi bilgisayar gta sanandreası low da kasıyordu öyle bir şey... geçen gün ekran kartını yaktık yanlışlıkla ben şimdi harddiscteki bilgileri almak istiyorum bunu bi başka pc ye usb ile bağlayıp yapabilir miyim acaba varmıdır bunun gibi birşey

ModS:Konu Doğru yere Taşınmıştır.Konuları Düzgün yerlere Açmaya dikkat edelim

Evde odaya girip sonra neden girdiğimi unuttuğumda, Tanrı'nın benimle Sims oynadığını ve yapacağım şeyi iptal ettiğini düşünüyorum.- PhoenixGRM
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mukavim_
    Mukavim_'s avatar
    Erkek

Ekran kartı yanan laptopun hdd sini çıkarıp bir başka laptopa takıp taşınabilir bir hdd ye bilgilerini kopyalarsan kaymak gibi olur kanımca

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

laptop ekran kartını "yanlışlıkla" nasıl yaktın

ve nerden anladın ekran kartının yandığını

destination@tahribat.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

DestinatioN bunu yazdı:
    -----------------------------

laptop ekran kartını "yanlışlıkla" nasıl yaktın

ve nerden anladın ekran kartının yandığını

+1 :)

ayrıca çıkardığın harddiski illa bir laptopa takmana gerek yok eğer sata ise.

bi ekran kartını daha yanlışlıkla yakma..

SATA ise normal bi masaüstüne bağlıyabilirsin.

IDE ise kutu vs. kullanabilirsin.

http://www.leyladansonra.com/
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PhoenixGRM
    PhoenixGRM's avatar
    Erkek

bayağı gelen bi gerzek herif yüzünden yanlışlıkla yaktık el birliği ile ekran çözünürlük 4bit ve en küçük boyutta kalıyor + görüntü ateri görüntüsü gibi oradan anladım yandığını

Evde odaya girip sonra neden girdiğimi unuttuğumda, Tanrı'nın benimle Sims oynadığını ve yapacağım şeyi iptal ettiğini düşünüyorum.- PhoenixGRM
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By_Mihni
    By_Mihni's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Yanma değil de baba benden sana bir kıyak olsun marka modelini öğren youtube da falan nasıl söküldüğünün videosu falan vardır makinayı sökebilirsen anakarttaki ekran kartı chipini artık yapıcak bişeyyok normal de chip makinaları var onlarla yapılır sen fön makinası en yüksek dereyece getir 5 dk chip'in üzerine fön makinasını hafiften yakın bir şekilde tut. Fazla tutma olan görüntü de gider :)

Sonra makinayı top burası senin için en zor kısım olur :) Eğer şansın yaver giderse makinayı bir kaç ay kullanabilirsin tabi oyun oynamaman kaydı ile oyun makinayı çok kastırır la olum kasa mı la o oyun niye oynuyorsun :D

Genelde packard bell lerin eski modellerin de ide çıkışlı olur. Onun için mecbur bir ide notebook hdd kutusu alıcaksın. Maximum 50 tl 

Peyami Rullaz Penguen Rullaz
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

By_Mihni bunu yazdı:

Yanma değil de baba benden sana bir kıyak olsun marka modelini öğren youtube da falan nasıl söküldüğünün videosu falan vardır makinayı sökebilirsen anakarttaki ekran kartı chipini artık yapıcak bişeyyok normal de chip makinaları var onlarla yapılır sen fön makinası en yüksek dereyece getir 5 dk chip'in üzerine fön makinasını hafiften yakın bir şekilde tut. Fazla tutma olan görüntü de gider :)

Sonra makinayı top burası senin için en zor kısım olur :) Eğer şansın yaver giderse makinayı bir kaç ay kullanabilirsin tabi oyun oynamaman kaydı ile oyun makinayı çok kastırır la olum kasa mı la o oyun niye oynuyorsun :D

Genelde packard bell lerin eski modellerin de ide çıkışlı olur. Onun için mecbur bir ide notebook hdd kutusu alıcaksın. Maximum 50 tl 

böyle saçma sapan şeyler yapmayın sakın

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By_Mihni
    By_Mihni's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

amele_2 bunu yazdı:

By_Mihni bunu yazdı:

böyle saçma sapan şeyler yapmayın sakın

O zaman şöyle diyeyim. 200 tl verip makinayı yaptırmak istiyorsanız tabi ki yapmayın. Gidin verin m.köyde bir notebook dükkanına yapsınlar 200 tl bayılın. 2 ay sonra tekrar patlasın makina eee ne oldu senin verdiğin 200 tl :) Hee biri oradan garantili yaparlar falan diye atlamasın :) Hiç kimse garanti vermez şahsen ben vermiyorum veren insan da sen patlatıp geldikten sonra zaman geçti der benden ve senden gitsin der yarı yarıya para öde der gene ödetir sana o parayı.

Senin daha engin fikirlerin varsa yardım ol müridime o zaman :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

yav güzel kardeşim. tabii ki var engin fikirlerim.

bu işin sanayisi var dünyada. bga rework stationlar var. infra ısıtıcılar var.

sıcak hava ile patara kütere ısıt ver yaparsan tabii ki patlar.

ısıtıp 1 sene çalışan makinam da var, chip i değişip 3 sonra patlayanda var.

alet işler el övünür.

git chip i çizgi elektronikte değiştirt, bak patlıyo mu 1 haftada gör.

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By_Mihni
    By_Mihni's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

amele_2 bunu yazdı:

yav güzel kardeşim. tabii ki var engin fikirlerim.

bu işin sanayisi var dünyada. bga rework stationlar var. infra ısıtıcılar var.

sıcak hava ile patara kütere ısıt ver yaparsan tabii ki patlar.

ısıtıp 1 sene çalışan makinam da var, chip i değişip 3 sonra patlayanda var.

alet işler el övünür.

git chip i çizgi elektronikte değiştirt, bak patlıyo mu 1 haftada gör.

Neyse hiç tartışmaya gerek bile yok,

Cizgi büyük bir firmadır o adam kaldıramaz onun vereceği fiyatı :) 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PhoenixGRM
    PhoenixGRM's avatar
    Erkek

halletim ben bilginize diye yazıyorum :D şükür ki bi format atayım dedim düzeldi emanet laptop mk için yanmıştı :D ekran kartı yanmamış şükür :D

Toplam Hit: 5269 Toplam Mesaj: 13