Laptopa Cay Dokuldu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    hojucuk bunu yazdı

iyi cok sukur, gazete kagidi ne ise yarar derler bide..P

pilav pişirirken kullanıyor ya normalde o mantıkla hareket ettim. nemi çeker diye harbiden çekti :F

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

bende pirinc serpistir diyecektim ama sen gazeteyi yatirmissin bile ^^

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı
    hojucuk bunu yazdı

pilav pişirirken kullanıyor ya normalde o mantıkla hareket ettim. nemi çeker diye harbiden çekti :F

o acısını sonra çıkarır senden. İleride sorun çıkarır yine. Sen onu uygun bi zamanda aç güzelce temizle, içine giren tozun etkisiyle ileride yine aynı sorunu çıkarabilir.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    antivir-US bunu yazdı
    Kreyzi bunu yazdı
    hojucuk bunu yazdı

o acısını sonra çıkarır senden. İleride sorun çıkarır yine. Sen onu uygun bi zamanda aç güzelce temizle, içine giren tozun etkisiyle ileride yine aynı sorunu çıkarabilir.

hocu açılmıyor. gittik tornavida seti aldık sırf bunun için ama vidalar yalama olmuş. dönmüyor ya kasayı kıracam öyle açılacak yada kalacak böyle.

vidalarla ilgili bi yöntem varsa bende açmayı istiyorum. geçen sene macun aldım sürmek için ama yine açamadım kaldı öyle.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

Hacı abi nası anlatayım bilmiyorum ama yalama olmuş bi vidanın tek sökülme şekli var o da şöyle;

Vida başının hemen altına düz bir tornavida sokacaksın, o tornavida ile kanırtıp yukarı çekeceksin ve aynı zmaanda da diğer tornavida ile vidayı sökmek için sola çavireceksin, yani 2 tornavida kullanacaksın. Ama vida derindeyse işin daha zor.

O zaman mecbur aparat gibim bişey yapacan, hilal şeklinde bişey mesela, vidayı yakalayıp çekecen, diğer tornavida ile de sökermiş gibi çevirecen.

Veya aklıma şimdi geldi, vida başının altına misina veya ince bir tel geçiyosa düğüm at onunla asıl ve sökmeye çalış

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    antivir-US bunu yazdı

Hacı abi nası anlatayım bilmiyorum ama yalama olmuş bi vidanın tek sökülme şekli var o da şöyle;

Vida başının hemen altına düz bir tornavida sokacaksın, o tornavida ile kanırtıp yukarı çekeceksin ve aynı zmaanda da diğer tornavida ile vidayı sökmek için sola çavireceksin, yani 2 tornavida kullanacaksın. Ama vida derindeyse işin daha zor.

O zaman mecbur aparat gibim bişey yapacan, hilal şeklinde bişey mesela, vidayı yakalayıp çekecen, diğer tornavida ile de sökermiş gibi çevirecen.

Veya aklıma şimdi geldi, vida başının altına misina veya ince bir tel geçiyosa düğüm at onunla asıl ve sökmeye çalış

vidalar içte hocu. yoksa zorlamak aklıma geldi. zaten ince uç yıldız tornavida bile zor giriyor çukurun içinde mudahale imkanı yok.

hazirana kadar beni götürse yeter. atıp sağlam bi alet alacam. anca bunla nete giriyorum sitelere bakıyorum film filan idare ediyor. ısınınca bi kaç kez kapanıyor ama ona da şükür :F

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

yanlış bilmiyosam metale yapışan çok sağlam yapıştırıcılar var, onlardan alıp tornavidanın ucuna sürülüp vidanın üzerinde kurumasını bekle. Kuruyunca tornavidayı yukarı asılarak sökmeye çalış derim, burda kaybedeceğin şey zaman ve yapıştırıcı ücreti.

Belki vida ısıtılarak soğutularak da bişey yapılabilir ama kafa yormak lazım.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    antivir-US bunu yazdı

yanlış bilmiyosam metale yapışan çok sağlam yapıştırıcılar var, onlardan alıp tornavidanın ucuna sürülüp vidanın üzerinde kurumasını bekle. Kuruyunca tornavidayı yukarı asılarak sökmeye çalış derim, burda kaybedeceğin şey zaman ve yapıştırıcı ücreti.

Belki vida ısıtılarak soğutularak da bişey yapılabilir ama kafa yormak lazım.

peki tamamda o şekilde çıkardık diyelim. kasa üstündeki dişler zedelenir hatta kırılabilir. sonra bantla tutturmak zorunda kalırız kasayı. 

zorlamanın dezavantajı zaten o. elimizde kalabilir.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

zaten kasanın dişleri ölmüş ki. önemli olan kartı kurtarmak. kasadaki plastik dişleri bi şekilde tamir edersin(iyice yalama edersin vida boşa dönecek şekilde, sonra da oraya bir somun yapıştırabilirsin, ama oranın da somun için uygun olması lazım) ama elektronik bozulursa masrafın daha fazla olacak. Ayrıca kartın şu an çalışıyor olabilir ama garantisi yok az sonra elinde kalmayacağının.

Sonuçta vida kısmı bozulacak olan, ekran menteşesi kısmı falan olsa haklısın en zayıf ve tehlikeli yer. tabii bilgisayar senin, karar da senin. ben sadece aklıma gelen yöntemi fikir vermesi açısından paylaştım.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jawsap67
    jawsap67's avatar
    Erkek

en mantıklısı servise göndermek ama ben yapacam diyorsan komple parçala laptopu 3m contact cleaner lar var onlardan bi güzel sık iyice kurut düzelirse düzelir.Ama keşke çalıştırmasaydın :)

Düzen hayatından memnun, düzülen ne zaman değişecek
Toplam Hit: 2825 Toplam Mesaj: 32