folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Led Tv Alacağım, Önerilerinizi Bekliyorum...

Led Tv Alacağım, Önerilerinizi Bekliyorum...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serwo
    serwo's avatar
    Erkek

gözlük 3d dahili uydu alıcı yalanlarına kanma.. paneli kaliteli bişey al.. diger şeyler geçici ve değişken..

tv nin içinde mahkum olma.. o yüzden panel kalitesinde PANASONİC diyorum.. pişman olmazsın..

plasma alıcaksan ST serisi.. led alıcaksan ET.. ben St serisi tavsiye ederim..

serwo tarafından 23/Eki/13 23:23 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

lg var memnunuz ailecek. 50 hz düşük. 100den az olmasın ki 100 bile şüphe ettirebilir insanı. aile için normaldir yine de. öyle yazılımla artırma muhabbeti falan aynı performansı vermez.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Focal
    Focal's avatar
    Erkek

Konuyu acan arkadasım oncelikle kusura bakma :) senin konu üzerinden benimde bir sorum olacak konu acma gereği pek duymadım :) Bende evkur'dan Lg plazma aldım 60pn6500 daha kurulum filan olmadı ama bilen arkadaslar sizce nasıl ben ekranı büyük olsun diye aldım diger ozellikler pek ilgilendirmegi icin ?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eray
    eray's avatar
    Erkek
    Focal bunu yazdı

Konuyu acan arkadasım oncelikle kusura bakma :) senin konu üzerinden benimde bir sorum olacak konu acma gereği pek duymadım :) Bende evkur'dan Lg plazma aldım 60pn6500 daha kurulum filan olmadı ama bilen arkadaslar sizce nasıl ben ekranı büyük olsun diye aldım diger ozellikler pek ilgilendirmegi icin ?

ekran boyutu mükemmel, 600 hz çok iyi  ama dahili uydu alıcısı vs yok sanırım. 2400 e falan almışsındır o fiyata ekrandan biraz kısıp çok daha özellikli( 3D + Uydu alıcı+smart ) tv alabilirdin. syrıca evkur dan tv alan ilk seni gördüm aldığın tv TR pazarına girmemiş sanırım hiç seri sonu ihraç fazlası veya tutulmayan vs olabilir. ne gerek vardı macera aramaya :D

Nihayet kendimle başbaşa kalabileceğim günler geldi..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek
    www.lg.com/tr/televizyon/lg-42LA660S bunu bir incele bence seni tatmin eder fazlasıyla. Abime aldık
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kelomar
    kelomar's avatar
    Erkek

Arkadaşlar fikir veren herkese teşekkürler. 46-47 inç alacağım, samsung 46f6800 ve LG 47LA660s arasında kaldım gibi. Bunları kullananlar var mı acaba?

Bir de bunların panel hızlarını nasıl öğrenebilirim? ikisinin de 50 hz mi?

kelomar tarafından 24/Eki/13 15:06 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek
    kelomar bunu yazdı

Arkadaşlar fikir veren herkese teşekkürler. 46-47 inç alacağım, samsung 46f6800 ve LG 47LA660s arasında kaldım gibi. Bunları kullananlar var mı acaba?

Hocam LG De benim yazdığım modeli al senin yazdığın ile benimki arasında 250 300 lira fark ediyor pişman olmazsın. Abim 2100 tl ye aldı. Çok memnun. 40mhz 42inch.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alexfarrow
    alexfarrow's avatar
    Erkek

-panel samsung olsun mutlaka görüntü kalitesi farkediyor.üreticiler samsungdn başka çinli birkaç firmadan ithl ederler panelleri

onlarda beş para etmez

-giriş çıkış birimleri önemli usb,hdmı v.s.....iyice araştır

-film izlemek gibi mevzular senin için önemliyse en az 42 inç olmalı

-işlemci,ram v.s özelliklerini araştır.televizyonlarda genellikle 64 mb ram olur(özelliklerini öğrenebilirsen daha yüksek olanı varsa ram açısından bulmaya almaya bak).çok çekirdek işlemcili model varsa almaya bak

zaten arm işlemcilidir çoğu

-çoğu üretici göze batmaycak müşterinin anlayamayacağı  hatalı-defolu-revizyonu ürünleri bile piyasaya göz göre göre sürer

mesela piksel 1,piksel 2,piksel 3 diye sınıflandırılan panel hataları vardır.piksel 1 ve piksel 2 kaliteden kesin onaylanır geçsin denir.

software hatasından kaynaklanan çizgiler olur.inanki bunlara bile kalite göz yumar

demem oki alacağın ürünü çok dikkatli seç,iyice araştır

-kalite standartları en mükemmel toshiba ve sharptır birde bir alman markası var adını hatırlayamadığım bu markalardan şaşma.

samsung alınırmı bence alınır ama sadece panelinin hatırına

bunları tft üretiminde proses lik yaptığımdan bilirim.

mademki türksün systeme göster ürksün
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    kelomar bunu yazdı

lg kullanıyom memnunum demiştim. bizdeki 100mhz, smart yok. dahili uydunun kanal geçişleri çok yavaş. hakkaten eziyet olabiliyor zapping yapan biriysen. harici uydu takınca dsmart falan onda hızlıymış diyolar. başka da bi sıkıntı görmedim.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lemuria
    Lemuria's avatar
    Erkek
    alexfarrow bunu yazdı

-panel samsung olsun mutlaka görüntü kalitesi farkediyor.üreticiler samsungdn başka çinli birkaç firmadan ithl ederler panelleri

onlarda beş para etmez

-giriş çıkış birimleri önemli usb,hdmı v.s.....iyice araştır

-film izlemek gibi mevzular senin için önemliyse en az 42 inç olmalı

-işlemci,ram v.s özelliklerini araştır.televizyonlarda genellikle 64 mb ram olur(özelliklerini öğrenebilirsen daha yüksek olanı varsa ram açısından bulmaya almaya bak).çok çekirdek işlemcili model varsa almaya bak

zaten arm işlemcilidir çoğu

-çoğu üretici göze batmaycak müşterinin anlayamayacağı  hatalı-defolu-revizyonu ürünleri bile piyasaya göz göre göre sürer

mesela piksel 1,piksel 2,piksel 3 diye sınıflandırılan panel hataları vardır.piksel 1 ve piksel 2 kaliteden kesin onaylanır geçsin denir.

software hatasından kaynaklanan çizgiler olur.inanki bunlara bile kalite göz yumar

demem oki alacağın ürünü çok dikkatli seç,iyice araştır

-kalite standartları en mükemmel toshiba ve sharptır birde bir alman markası var adını hatırlayamadığım bu markalardan şaşma.

samsung alınırmı bence alınır ama sadece panelinin hatırına

bunları tft üretiminde proses lik yaptığımdan bilirim.

loewe

dont think twice its all right
Toplam Hit: 3803 Toplam Mesaj: 27