Led TV Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Hocalar yakın zamanda tv almak istiyorum, sizlerinde tavsiyesini almak istedim. Bütçemi zorlasam max 2.200 TL'ye kadar. 102 veya 104 ekran almayı düşünüyorum. Marka ve model olarak bu fiyat çerçevesinde tavsiye verirmisiniz.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jayde
    jayde's avatar
    Erkek

ben 2 hafta önce alıp hayet memnun olduğum bir tvden bahsetmek istiyorum

panasonic neo 3d plazma.kendinen uydu alıcılı

http://www.vatanbilgisayar.com/Televizyon/panasonic-tx-p42st33e-3d-full-hd-106cm-neoplazma-tv,1920x1080,-600-hz,-4xhdmi,-5mil:1,tx-p42st33e/productdetails.aspx?I_ID=54638

ordaki fiyata bakma 10 günde bir kampanya yapılarak 1780 düşüyor fiyata.ben çok araştırıp aldım.herkesin tavsiyesi buydu

ledlere göre tek eksi yanı daha fazla elektrk tüketmesi.onun haricinde her konuda ledi eziyor

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Hocam kredi kartım yok tanıdık bir dükkandan satın alıcam oradada panasonic yoktu.

LG ve Samsung'lara bakıyordum. Vestel'de özellikleri çok daha iyi bir tv, LG ve samsunga göre daha uygun. 

http://www.vestel.com.tr/tuketici-elektronigi/televizyon/led-televizyonlar/3d-tv-42pf8219-42-led-tv

Bu tv iyi gibi gözüküyor, görüşleri alabilirmiyim.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jayde
    jayde's avatar
    Erkek

hocam belki önyargılıyım ama bu pazarda koreli ve japonlar varken vestel nal toplar anca

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

plasma panel üretimine ilk başlayan panasonic bildiğim kadarıyla ama durdurdular diye biliyorum çevreye zararlı olduğu için.
    Hocam marka olarak samsung veya lg ye bak dilin yanmasın verdiğin paranın hakkını verirler.Ama sana 1 plasma 1 lcd tv sahibi biri olarak söylüyorum; en az 100 hz lik birşey al led olmasında lcd olsun ama 100 hz al..önerimi mutlaka onayan çıkacaktır. Şimdiden hayırlı olsun 

Almanya Fatihi
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jayde
    jayde's avatar
    Erkek

deja-vu bunu yazdı:
    -----------------------------

plasma panel üretimine ilk başlayan panasonic bildiğim kadarıyla ama durdurdular diye biliyorum çevreye zararlı olduğu için.
    Hocam marka olarak samsung veya lg ye bak dilin yanmasın verdiğin paranın hakkını verirler.Ama sana 1 plasma 1 lcd tv sahibi biri olarak söylüyorum; en az 100 hz lik birşey al led olmasında lcd olsun ama 100 hz al..önerimi mutlaka onayan çıkacaktır. Şimdiden hayırlı olsun 

panasonic tam gazla devam ediyor plazma üretimine.hatta şu an en iyi plazma teknoloji onlarda.çevree zarar olayıda elektiriği fazla akıyor diğerlerine göre

benim tavsiye ettiğim tvnin kontrast 5.000.000 600 hz ve 0.001 m/sn tepkime

http://www.panasonic.com.tr/html/tr_TR/%C3%9Cr%C3%BCnler/Viera+TV%27ler/VIERA+NeoPlasma+TV/TX-P42ST33/specifications/7632259/index.html?trackInfo=true

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Hacılar bu vestelde 400 Hz 2 bin lira, LG de 100 Hz 2 bin lira neden bu fark anlamadım. Vestelin yanındaki bir ton özellikte cabası. Neden Vesteli tercih etmemeliyim sizce ?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

jayde bunu yazdı:

benim tavsiye ettiğim tvnin kontrast 5.000.000 600 hz ve 0.001 m/sn tepkime

Hacım Vestelin kontrast oranında Ultra Dynamic Contrast yazıyor bu nedir, oranı kaçtır ?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek
    Beyler hertz tuzagina dusmeyin turkiyede yayinlar 70-80 hertz 3d ler 120 yetiyor zaten. Plazma 3d falan gec bunlari.samsung 6 ve 7 serisine bi bak.

“The Fourteenth Book is entitled, "What can a Thoughtful Man Hope for Mankind on Earth, Given the Experience of the Past Million Years?" It doesn't take long to read The Fourteenth Book. It consists of one word and a period. This is it: "Nothing.” ― Kurt Vonnegut, Cat's Cradle
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jayde
    jayde's avatar
    Erkek

whopper bunu yazdı:
    Beyler hertz tuzagina dusmeyin turkiyede yayinlar 70-80 hertz 3d ler 120 yetiyor zaten. Plazma 3d falan gec bunlari.samsung 6 ve 7 serisine bi bak.

o konuda haklısın ama bu tvde ileriye dönük bir yatırım.teknoloji yerinde durmuyor yayın kaliteleri arttıkça ve 3d gözlükkler ucuzladıkça bu tvlerin değeri anlaşılabilir

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek
    Sanyo'ya bir bak derim. Panasonic satın almıştı. Japanizm ;)

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
Toplam Hit: 2615 Toplam Mesaj: 24