folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Lenovo Laptop Lcd Değişim Sonrası Parlaklık Ayarı

Lenovo Laptop Lcd Değişim Sonrası Parlaklık Ayarı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

hocam selam

sanırım bu sorun için biosu modlaman gerekebilir ya da bi yerlere edid bilgilerini falan gireceksin, senin spesifik modelin için kesin konuşamam ama daha önce thinkpadlere farklı ekranlar takmak konusunda bir ton araştırma yapmıştım.

sorununu şu forumda sorarsan daha kesin cevaplar bulabileceğine inanıyorum : https://forum.thinkpads.com/

hocam üstüne koya koya gitmedikleri için her üreticide bir boklar mevcut.

dell in rezalet kasa malzeme bileşenleri

asus un keza lehimlemelerindeki sıkıntılar aşırı ısınma vs.

hp zaten tost makinası.

casper anakartı dandik ucuz

apple ekran kartı yok ve pahalı vb.

gibi milyon tane sıkıntı var bu laptop üreticilerde hala yıl 2018 çok stabil cihazlar mac harici yok. stabilden kastım işletim sistemi olarak değil donanım uyumu ve çalışması olaraki.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    PanxeR bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

hocam selam

sanırım bu sorun için biosu modlaman gerekebilir ya da bi yerlere edid bilgilerini falan gireceksin, senin spesifik modelin için kesin konuşamam ama daha önce thinkpadlere farklı ekranlar takmak konusunda bir ton araştırma yapmıştım.

sorununu şu forumda sorarsan daha kesin cevaplar bulabileceğine inanıyorum : https://forum.thinkpads.com/

hocam üstüne koya koya gitmedikleri için her üreticide bir boklar mevcut.

dell in rezalet kasa malzeme bileşenleri

asus un keza lehimlemelerindeki sıkıntılar aşırı ısınma vs.

hp zaten tost makinası.

casper anakartı dandik ucuz

apple ekran kartı yok ve pahalı vb.

gibi milyon tane sıkıntı var bu laptop üreticilerde hala yıl 2018 çok stabil cihazlar mac harici yok. stabilden kastım işletim sistemi olarak değil donanım uyumu ve çalışması olaraki.

söylediklerin şu anki konu ile biraz alakasız abi. burda üreticinin bir suçu yok, çünkü ortada sorun yok aslında . konuyu açan arkadaş bir modelin ekranını başka bir modele takmış, uyumsuzluklar olması doğal. kardeşinin ayakkabısını giyince bile sana olmayabiliyor.

lakin söylediklerine cevap vermek gerekirse: marka farketmeksizin ucuz aletler alırsan sorun yaşayabilirsin.  gidip dell precision, lenovo thinkpad (edge serisi hariç, onlar da ucuz) gibi aletler alırsan sorun yaşamıyorsun. muhtemelen zamanla dizüstü bilgisayarlar daha iyiye gidecek çünkü yerlerini cep telefonlarına bırakıp niche bir ürün olmaya başladılar, sadece ihtiyacı olan insanlar ihtiyaçları için bilgisayar alacaklar ve oyuncaktan ziyade bir iş aletine dönüşecek.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

Söylediklerinizin hepsini yaptım olmadı, Fotmat atıp sıfırdan kurulum yaptım yine düzelmedi, diğer ekranı taktığım x270de böyle bir sorun yok çalışıyor, x240da parlaklık ayarlıyamıyorum, eskiekranı taksam yine çalışır mı acaba

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Hocam win10 diyerekten anlatayım sağ altta güç seçeneklerinden parlaklık ayarlanıyor mu?

win7 falansa denetim masası güç seçenekleri falan oralarda var mı ayar ?

performans pil tüketimi falan.

eğer oralardan ayarlayabiliyorsan hotkey driverin ( 9 yıldır lenovo kullanıyorum her zaman bir önceki hotkey, son sürüm onboard ekran kartı ve sondan bi önceki harici ekran kartı driveri yüklerim. 100 kere falan formatlamışımdır hep böyle çözüm buldum) sadece 1 defa çözemedim onda da bios update ettim. regeditten de çözüme ulaşamamıştım.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı

Hocam win10 diyerekten anlatayım sağ altta güç seçeneklerinden parlaklık ayarlanıyor mu?

win7 falansa denetim masası güç seçenekleri falan oralarda var mı ayar ?

performans pil tüketimi falan.

eğer oralardan ayarlayabiliyorsan hotkey driverin ( 9 yıldır lenovo kullanıyorum her zaman bir önceki hotkey, son sürüm onboard ekran kartı ve sondan bi önceki harici ekran kartı driveri yüklerim. 100 kere falan formatlamışımdır hep böyle çözüm buldum) sadece 1 defa çözemedim onda da bios update ettim. regeditten de çözüme ulaşamamıştım.

win 10 kullanıyorum hocam sağ altta pil simgesine tıklayınca ekran parlaklığı görünüyor fakat pasif halde müdahale edemiyorum oraya, daha öncesinde ediliyordu. Ordan yapabilsem onada razıyım :)

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

Bu sorunu halen çözemedim ekran parlaklığı kısmı komple gri pasif görünüyor nasıl aktif edebiliriz bunu 2 kez format atıp denedim aynı halen.

Toplam Hit: 1852 Toplam Mesaj: 17
lenovo lcd