Lens Numarası Nasıl Belirleniyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    Bandito bunu yazdı

eyv peki daha önce lens kullanmadım ben hiç. Bu lensi takdığımızda gözümüzü rahatsız ediyormu yoksa normal hali gibimi bir his oluyor ? yoksa yapay birşey gözünün üstünde olduğunu hissediyormusun

kim ne derse desin. gözünde bir şey olduğunu hissediyorsun doğal olmuyor hiç bi zaman.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    civilization
    civilization's avatar
    Erkek

göz doktoruna gidip lens numaramı öğrenmek istiyorum diyosun o da sana söylüyor. acuvue firması eğer deneme lensi isterseniz doktorunuzdan isteyin başkası vermez diyor. doktorla kesinlikle deneme lensi olayını konuş. internetten araştır firmaları müşteri temsilcileriyle konuş bazen deneme lensi yada bir kaçtane ucuzundan gönderiyorlar. gidip de bi paket alıp kullanma. belki alışamazsın paran çöpe gitmesin. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandito
    Bandito's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı
    Bandito bunu yazdı

eyv peki daha önce lens kullanmadım ben hiç. Bu lensi takdığımızda gözümüzü rahatsız ediyormu yoksa normal hali gibimi bir his oluyor ? yoksa yapay birşey gözünün üstünde olduğunu hissediyormusun

kim ne derse desin. gözünde bir şey olduğunu hissediyorsun doğal olmuyor hiç bi zaman.

çok rahatsız edicimi 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Bandito bunu yazdı
    Kreyzi bunu yazdı
    Bandito bunu yazdı

çok rahatsız edicimi 

alışma sürecinde  biraz rahatsız ediyor ancak 1-2 güne alıştın mı  gözünde oldugunu unutup uyursun :D, tabi lens gözündeyken uyuma sonra gözün arkasına kaçıyor filan sıkıntılı işler...

test lensi al istersen optiklerde vardır.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

Lensin günlük kullan at olani makbüldür. Ne solisyonda ne de günlerce gözde tutmak iş degil

Florenzi tarafından 21/Ağu/15 23:07 tarihinde düzenlenmiştir

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek

2009 dan beri lens kullanıyorum lensi kesinlikle göz çapına uygun olarak al yoksa sık sık lens düşer yada göz kapağının arkasına kaçar , kaşınır , batar , oraya buraya kayar hayatı zindan eder.

aylık lens tavsiye etmiyorum çapak yapar kanlanma yapar pekte rahat sayılmazlar haftalık lens al ve her gün yatmadan önce çıkar. ben ilk 1 sene aylık lensi hiç çıkarmadan kullandım her ay

yenisini takıyordum sonra haftalık lensin rahatlığını keşfettim ve birde ovalama gerektirmeyen solisyonlardan kullanmanı tavsiye ederim lensi çıkardıktan sonra ovalayıp temizlemekle uğraşmazsın

hemde ovalarken lensin yırtılma ihtimalini direkt elemiş olursun. 

Toplam Hit: 1920 Toplam Mesaj: 17
lens