folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Leonardo Da Vinci Nin Dünyanın En Yüksek Iq Seviyesine Sahip İnsan Olduğunu Biliyormuydunuz?

Leonardo Da Vinci Nin Dünyanın En Yüksek Iq Seviyesine Sahip İnsan Olduğunu Biliyormuydunuz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ico
    ico's avatar
    Erkek
    Ne davinci si ne einstein i bizimde alimlerimiz var.
    Onları niye sölemiyonuz.Mimar sinan 17 bilinmeyenli denklem çözüyomuş adamın yaptığı cami minare si ni duydunuz yabancılar hala daha işin meselesini çözememiş.İmam şafii okuduğu sayfayı tek okumada ezberlermiş.Ve ayrıca en yüksek iq nun davinci filan diyonuz yüzde 13 lerden bahsediyonuz Peygamber efendimi Hz.Muhammed(s.a.v) Beyninin %80 ini kullanıyormuş.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _PcKoPaT-
    _PcKoPaT-'s avatar
    Erkek
    enisteinin IQ su 160 küsür.
    Benimse 158 netçez biraz daha kafa yorarsam enistein kadar zeki olucaz iyi be.

Bence IQ da bi standart oturulmalı ki herkez benim IQ bu kadar diye bilsin. IQ mu yaklaşık 10 kere ölçüm ortalaması 158 çıktı

Göte Giren Şemsiye Açılmaz...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kelmahir
    Kelmahir's avatar
    Erkek
    §ayin Muritlere;
    IQ sadece ve sadece o an kullandiginiz beyin fonksiyonlarinin levelidir...Seviyesidir...Insan beyni aksam baska ; sabah baska enzimler salgilar zekaya yonelik...Aslinda insanin belirli bi beyin IQsu yoktur...Insan beynide bi balon gibidir ; patlamayan balon...
    §aygilarimla;;;

Dogunun Ve Batinin Gurusu
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fr33_lanc3
    fr33_lanc3's avatar
    Erkek
    Kelmahir bunu yazdı:
    -----------------------------
    §ayin Muritlere;
    IQ sadece ve sadece o an kullandiginiz beyin fonksiyonlarinin levelidir...Seviyesidir...Insan beyni aksam baska ; sabah baska enzimler salgilar zekaya yonelik...Aslinda insanin belirli bi beyin IQsu yoktur...Insan beynide bi balon gibidir ; patlamayan balon...
    §aygilarimla;;;
    -----------------------------

yorumunu beğendim :) ama arkadaşın otistik olurlar lafı garip/saçma geldi toplumdan biraz farklı olurlar, toplumla anlaşamazlar. vs vs vs Bende iq testine ilk girdiğimde (Amerikan iq testi)ilk okul 4 te idim 165 çıktı sonra (Türk iq testi )lise 1 de 145 sanırım şimdi de kala kala 70 80 kalmıştır :) Board hep tornavida çiziği dolu Memory tükendi işlemci desen yanmak üzere zate. Ne diyim Türk eğitim sistemi saolsun :) Dostların(!) ve Feleğin de çok yardımları oldu tabi. Ama aslında iq su yüksek insanların deil de iq ları arasında +/- 50 puandan fazla fark olan insanların iletişim kurmakta zorlandıklarını söylemem gerek. Ve gene bir + daha eklemek gerekirse benim ilk girdiğim test mekanik/matematik beceri yüzdesini ölçüyordu ve iq testlerinin hepsi de bunu ölçer ama insan zekası çok çeşitli herkesin becerikli olduğu farklı farklı alanlar var. Şu an genellemek için 7 çeşit zeka testi var. IQ ilk ve en bilineni EQ da son zamanlarda duyulmaya başlandı. EQ da biraz daha vasatım 130 idi yanlış hatırlamıyorsa(yada kim takar Duygusallık bir işe yaramaz :)) . Ama işin özüne inersek iq ile icq arasında çok fark yoq kimse seni iq "un için işe almaz, para vermez, sevmez hatta birilerinin deneylerine kobay bile olabilirsin :) Üstelik 3 yanlış bir doğruyu götürürse hayatta yaptığım bir doğru bile yoq. :P Gene baktım da "insanın belirli bir iq su yoktur" :) sonuna kadar katılıom aslında insanın belirli bir beynide yoktur. Benimkisi arada havalanıo sonra tekrar yerine konuo ama yerine oturtmakta bazen zorlanıom.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kreston
    Kreston's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    beyler oktay sinanoğlu (sanırım dünyanın en genç profesörü ) 21 yaşında olmuş..adam şu an 60 yaşında
    iq sü einsteinden yüksek
    herif dna nın şifresini çözmüş a.k

Zimbabwe
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kelmahir
    Kelmahir's avatar
    Erkek
    §evgili kardeslerim;
    Benim Iqde bi hayli yuksek ; burda kac oldugunu soylemek istemem ; ama isin ilginci su ; kimse bana para vermedi bu gune kadar zekam yuksek diye....Bundan sonra zeka fonksiyonlarimi olabildigince alcak tutacam..Ne demisler ; ""akilli olup dunyanin kahrini cekecegine ; deli ol dunya senin kahrini ceksin""Sevgilerimle;

Dogunun Ve Batinin Gurusu
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    chewee
    chewee's avatar
    Erkek
    MASAL BUNLAR İNANMAYIN SÖYLENENLERE SİZ

KaFana GöRe TaKıL :)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek