folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder LG Fino Boot Certification Verify Error 1090 Hatası

LG Fino Boot Certification Verify Error 1090 Hatası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek

Arkadaşlar selamlar. 

Annemin kullandığı Lg L Fino D290N adlı bir telefonu vardı. Şarjı bittikten sonra tekrar açtığında boot certification verify error 1090 diye bir hata alıyor ve ekran kararıp gidiyor. Daha önce de birkaç kere başına gelmişti. LG Flash Tool diye bir programla kdz dosyası yükleyip hallediyordum ancak bu sefer denediğimde LG Mobile Support programında SW update esnasında %4 ten sonra hata veriyor. Aygıt yöneticisinde cihaz LGE AndroidNet USB Serial Port COM4 diye görünüyor. Ayrıca ilk taktığım anda Çıkarılabilir Disk diye bilgisayarımın altında birkaç dosya görüyorum. Takip etmediğim yer kalmadı ama bir türlü beceremedim. Android den de hiç anlamam zaten. Var mıdır bunun bir çözümü? Ya da Ankara'da haftasonu getir bakalım diyecek biri var mı? 

Aşağıdaki görseldeki hata ancak bizimkinin error numarası 1090. Teşekkürler.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek

Hocam içine romu tekrar kursan?

No way out
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek
    SaviorAngel bunu yazdı

Abi telefon hiçbir şekilde tepki vermiyor. KDZ diye indirdiğim dosya bildiğim kadarıyla stock rom. Onu LG Flash Tool ile her şeyi silecek şekilde yükle diyorum ama hata veriyor bir süre sonra. Ben normalde iOS kullancısıyım. Önceden birkaç kere bu yöntemle cihazı komple sıfırlayıp kurabiliyordum ama şu an nedense aynı bilgisayar olmasına rağmen hata veriyor.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek
    herrero bunu yazdı
    SaviorAngel bunu yazdı

Abi telefon hiçbir şekilde tepki vermiyor. KDZ diye indirdiğim dosya bildiğim kadarıyla stock rom. Onu LG Flash Tool ile her şeyi silecek şekilde yükle diyorum ama hata veriyor bir süre sonra. Ben normalde iOS kullancısıyım. Önceden birkaç kere bu yöntemle cihazı komple sıfırlayıp kurabiliyordum ama şu an nedense aynı bilgisayar olmasına rağmen hata veriyor.

Bende ios kullanıcısıyım hocam :) 

https://m.youtube.com/watch?v=3Hty_UFRqag

Bunu bi denesene hocam

No way out
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek

Yok hocam. Bu tuş kombinasyonuna tepki vermiyor cihaz. Anca bataryayı çıkarıp tekrar takarsam ve açmayı denersem o bahsettiğim hata ekranı çıkıyor. Lg logosu falan gelmiyor ekrana.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MsXLaBs
    MsXLaBs's avatar
    Erkek

geçmiş olsun hoca. benim kuzende de var aynı telefondan geçen hafta telefon birden kapanmış sonra sim kartı görmüyor. imei null diye bi hata ile karşılaşıyor telefoncuya veriyor telefonu ve anladığım kadarıyla rom falan yüklüyor tekrar bişeyler yapıyor çözüm bulamadılar bir türlü öylece kaldı.

Şeytana kızma, bi iyilik yap o sana kızsın...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek

Cihazın garantisi bitmese servise verecektim. Aynı cihazdan hem kayınvalideye hem de kendi anneme almıştık. Kayınvalidenin cihaz ilk senesinde bu hataya benzer hatalar verdi. Servis komple cihaz değişimi yaptı 45 günde. Bu cihazda garanti bittikten sonra bu durum başımıza geldi. Sabahtan beri denemediğim şey kalmadı. Bir türlü düzelmedi . Cihaz ne recovery e ne download mode a hiçbir şeye girmiyor ya da ben gerçekten beceremiyorum işlemleri. Anlayamadım.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek
    herrero bunu yazdı

Cihazın garantisi bitmese servise verecektim. Aynı cihazdan hem kayınvalideye hem de kendi anneme almıştık. Kayınvalidenin cihaz ilk senesinde bu hataya benzer hatalar verdi. Servis komple cihaz değişimi yaptı 45 günde. Bu cihazda garanti bittikten sonra bu durum başımıza geldi. Sabahtan beri denemediğim şey kalmadı. Bir türlü düzelmedi . Cihaz ne recovery e ne download mode a hiçbir şeye girmiyor ya da ben gerçekten beceremiyorum işlemleri. Anlayamadım.

Hocam cihazın sonu gelmiş gibi :) anne için al bi 5s keyfine baksın

No way out
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek
    SaviorAngel bunu yazdı
    herrero bunu yazdı

Hocam cihazın sonu gelmiş gibi :) anne için al bi 5s keyfine baksın

Aldım hocam çoktan cihaz ama ben biraz takıntılı biriyim. Durduk yere bozulduğu için baya sinir yaptım. İşin içine inat da girince sabahtan beri araştırıyorum :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek

Hocam bunun hepsini okudum. Benim durumum onlarınkinden farklı (Qualcomm HS-USB QDLoader 9008) gibi geldi bana. Ben bilgisayara bağlayınca aygıt yöneticisinde böyle görünmediği için boarddiagda start a basınca hata veriyor. O hatayı da baya araştırdım ama oradan da bir şey çıkaramadım :/ Desteğiniz için teşekkür ederim bu arada.