Lg G2 Değişik Bi Sorun

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rocketadam
    rocketadam's avatar
    Erkek

selam arkadaşlar. bir yıllık gm discovery macerasından sonra lg g2 aldım.(vatan bilgisayardan1ay önce) telefonda şöyle bir sorun var arama geldiğinde ekranın alt yarısı karanlık(simsiyah sanki ekran açılmamış gibi) kalıyor. bu olay 3-4 defa oldu ve aramaları cevaplayamadım. bu sorun sadece ve arada gelen arama olduğunda oldu. telefonla oyun oynarken veya internette dolaşırken vs olmadı.internette araştırdım böyle bir sorunla karşılaşan yokmuş. bir arkadaşımda da g2 var onada da hiç olmamış. yardımcı olabilecek var mı? tavsiyelerinizi bekliyorum,teşekürler..

edit.

14.09.2015 te telefonu karşı taraftan arama geldiğinde ekranın yarısu geliyor. doa kapsamında değişim istiyorum arıza açıklaası ile servise yolladım.

dün itibari ile telefonu servisten aldım servis raporu:

arıza açıklaması: d3-MGGE-LCD segmentleri yok,

tamir sonuçları: S4-M............ YAZILIM YÜKLENDİ(aynı versiyon)

bugün ayni sorunu çıkrdı. lg müşteri hizmelerini aradım tekrar aynı servise gönderin. sonra bizi arayın araştıralım dedi.

dostlar nasıl yol izlemem gerekiyor ??

rocketadam tarafından 30/Eyl/15 11:45 tarihinde düzenlenmiştir

Bir milletin zenginliği hisse senetleri değil, hissi senetleridir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek

ekran kapanma süresi falan bak hocam ya da baştan yükle sürümü yazılımsal da olabilir.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piradomim
    piradomim's avatar
    Erkek

Valla hocam g2 kullandım 1bucuk sene 8 kere garantiye gitti cihaz , değişmeyen parçası olmadı 😂 ama bu sorunu ilk kez duydum hard reset atıp birdaha denesene eğer olmaz ise ekranında yada anakartındadır problem

m.köydeki vintek teknik servisine götür baya ilgililer

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

g3 te 72 mb bir güncelleme geldikten sonra bazı uygulamalar duman oldu. launcher hatası vermeye başladı.

bir launcher yükleyip dene bakalım. sorun düzelirse rom da bir ibnelik var demektir. hard reset atarsın. güncelleme yüklemezsin.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HorbaDor
    HorbaDor's avatar
    Erkek

Hocam sorun hakkında bilgim yok da

bugün g2 almayı düşünüyorum vatan bilgisayardan. 1099 tl. 

Hepsiburada da g3 1299 tl 

g2 mi g3 mü almalıyım? 200 tl farka değer mi?

Ha Ha!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    HorbaDor bunu yazdı

g3 de nasıl g3 bir sürü g3 var :D bir sürü dediğim mykb daha iyi bilir tabi ki.

Bu arada lg g2 son sürüm kullanıyorum hatta bakaıyım 5.0.2 kullanıyorum böyle bir sıkıntı yok bence hard reset salla makineye hala devam ediyorsa servis yolu gözükür :D 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HorbaDor
    HorbaDor's avatar
    Erkek
    0x656e bunu yazdı
    HorbaDor bunu yazdı

g3 de nasıl g3 bir sürü g3 var :D bir sürü dediğim mykb daha iyi bilir tabi ki.

Bu arada lg g2 son sürüm kullanıyorum hatta bakaıyım 5.0.2 kullanıyorum böyle bir sıkıntı yok bence hard reset salla makineye hala devam ediyorsa servis yolu gözükür :D 

LG G3 32 GB

http://www.hepsiburada.com/lg-g3-d855-32gb-p-TELCEPLGG332-B

LG G2 32 GB

http://www.vatanbilgisayar.com/lg-802-g2-32gb-akilli-telefonu-beyaz.html

Ha Ha!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

1 gb ram farkı var diğerinin + bazı özellikleri var bence o yüzden g3 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rocketadam
    rocketadam's avatar
    Erkek

#koray -- hocam ekran kapanma sürei ile ilgili olacağını sanmıyorum.

#piradomim -- reset atacağım, düzelmezse(ki anlamak zor çünkü çok nadir yapıyor) garantiye yollayacağım ama hataydayım :)

#zalimadam -- launcher kendi orjinal launcheri ve bunu kullanan arkadaşımda böyle bir sorun yok :(

#HorbaDor -- hocam g3 alacaksan g3 32gb modelini al ama ithalatçı firm garantilisini değilde li türkiye garantilisini seç. http://www.hepsiburada.com/lg-g3-d855-32gb-p-TELCEPLGG332-B bu ithalatçı firma garantili,bunu alma derim. g2 alacaksan 32gb modelini ve siyah olanı al. beyaz kasalar sıkıntılı diyorlar yani tercih sıran şöyle olsun: g3 32(lg türkiye garantili) - g2 32 (siyah) - g3 16

sonuç: format atacağım düzelmezse garantiye yollayacağım. yoksa lg de mi pişmanlıktır. yorumlarınız için teşekürler.

yardımcı olabilecekleri hala bekliyorum..

Bir milletin zenginliği hisse senetleri değil, hissi senetleridir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

İlk defa duyduğum bir sorun telefonu sıfırla düzelmezse garantiye yollayıp değişim iste. 6 ay boyunca değişim isteme hakkın var sıfır telefonlarda.

--------------------

G2 mi G3 mü diyen arkadaş :

G2'de sadece batarya süresi iyi. Fakat G3'te ekran, çıkarılabilir batarya, hafıza kartı vs gibi özellikler var. Ha şarjı bok gibi lafım yok ona ama bu özellikler için değer.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

1 yil oldu g2 16 gb 4.4.2 kullaniyorum hic bi sorun yok,telefonu kulagina goturdugunde otomatik aciliyo zaten,acamadigini soylemistin boyle halledebilirsin o olayi,yazilim sifirlamasi yaptiktan sonra yine yaparsa servise gonderirsin artik

Toplam Hit: 1841 Toplam Mesaj: 21
ekran g2 gelen arama