folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Lg G3 5.0 Güncellemesi Yardım Lütfen

Lg G3 5.0 Güncellemesi Yardım Lütfen

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hallederi_55
    hallederi_55's avatar
    Erkek

Beyler iyi akşamlar toptan.Lg g3 aldım telefona 5.0 güncellemesi gelmis suite üzerinden iyi güzel.Kurucaktuktım biraz sağa sola baktım;

*Biri hard reset at demiş kurduktan sonra eski uygulamalar çok hata çıkartıyormuş eyvallah düşünce güzelde şimdi lollipop 5.0'ı kurup hard reset atarsam yine 4.4.2'ye düşmiyecek mi telefon?

*Hem hard reset atıp hemde lg pc suitedeki "yükseltme hatalarını geri yükleye" tıklasam birşey fark eder mi?Sadece hard reset temiz ve güzel mi olur?

*Hard reset nasıl atılıyor bunlarda o da ayrı mevzu?

*Bide bu güncellemeyi yapanlar bir forumda çok kötü batarya ölüyor filan diyorlardı bi forumda öve öve bitirememişler var mı kullanan yapan gören sizden yapmalı mıyım?

*Bide geçen gün telefon acayip takıldı bütün gün özellikle ana ekrana dönüş tuşu çok kötüydü bildiğiniz 5 saniye donuyor sonra kendine geliyordu,bi sorun mu var wirelessi açıp interneti açınca düzeldi naptı noldu hala bilmiyorum?

*Konuşurken karşımdaki sesin kötü geliyor kısık geliyor diyor buna yapıcak bişey var mı yada arızalı mı daha 3 günlük telefon amk?

*Lg'de güncelleme merkezi diye birşey var uygulamaya giriyorum uygulama güncellemesine tıklıyorum 13 program çıkıyor ama hiç bi birine tıklanmıyor dolayısıyla bir güncellemede yapmıyor ne sik anlamadım artı yazılım güncellemesine tıkladığımda ilk kullandığımda normal bakmış yeni yazılım yok demişti şimdi güncelleme var mı bakıyorum diyor o siktiğimin çemberi bıraksam 3 gün dönüor ama bir sonuç çıkmıyor?

*Birde yavaş giriyor internete videolar hep dona dona oynuyor ve ağa bağlandığımda "iletişim kuruluyor" , "xx ağı yanıt vermedi" gibi yazılar çıkıyor ekranda ne iş?

Özetle yukarıda saydığım hatalardan dolayı telefonu güncelleyip kurtulmak istiyorum.

_ICEMAN_
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BaD_BoYs
    BaD_BoYs's avatar
    Erkek

Hocam bu kadar kasılmana kasmana detaya girmene gerek yok. Alt tarafı cihazı usb kablosu ile PC' ye bağlayacaksın. LG PC Suite ile 5.0 güncellemesini yükleyeceksin.

İlk esnada cihazın yedeğini alayım mı diye soracak. Almana gerek yok. İşlemler bitene kadar cihaza dokunma.

Cihaz açıldıktan sonra cihazı kapat. Ses kısma ve power butonuna aynı anda bas ve ilgili birimin açılmasını sağla.

Hatta aşağıda video' da gösterilen işlemleri yap. Bitti gitti bu kadar.

http://www.youtube.com/watch?v=nOntRTi8qvE&channel=ResetHardCom

Not : Bende LG G3 32GB Titan kullanıcısıyım.

BaD_BoYs tarafından 04/Oca/15 22:19 tarihinde düzenlenmiştir

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hallederi_55
    hallederi_55's avatar
    Erkek

Hocam valla gereksiz kasildim galiba mesajini okuyunca rahatladim izin gunumde halledicem,diger hatalar oluyor mu sende de konusurken ki sesimin kotu gitmesi karsiya canimi sikmaya basladi bagirmayinca sesim gitmiyor karsiyanormal tonda konusurken

_ICEMAN_
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serseri_1453
    serseri_1453's avatar
    Erkek

Sana tavsiyem suanda Lolipop güncellemesini kesinlikle alma arkadas aldı batarya ve ram sorunu var lg ile gorustu ocak sonunda düzeltileceğini belirtiyor ...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BaD_BoYs
    BaD_BoYs's avatar
    Erkek
    hallederi_55 bunu yazdı

Hocam valla gereksiz kasildim galiba mesajini okuyunca rahatladim izin gunumde halledicem,diger hatalar oluyor mu sende de konusurken ki sesimin kotu gitmesi karsiya canimi sikmaya basladi bagirmayinca sesim gitmiyor karsiyanormal tonda konusurken

Hocam rahat ol. Ben çıkar çıkmaz geçtim 5 sürümüne. Herhangi bir sıkıntım v.s. yok. Ram' miş, Pil' miş v.s. sıkıntılar kişisel sıkıntılar bana göre. Ahmet Mehmet' e ram sıkıntısı var demiş. Mehmet Ali' ye pil sıkıntısı var demiş miş miş. Mişleri s.et hocam.

Ben herhangi bir sıkıntı yaşamadım. 5.0.1 güncellemesi çıktı. Nexus' lara dağıtıldı. Yakın zamanda diğer markalar' da amiral gemilerine dağıtmaya başlar.

Mikrofon sorununa gelirsek zaman zaman bende o dertten muzdaribim fakat bu sıkıntının anrdroid ile bir alakası yok. Sürekli yaşamıyorum ama çok nadir yaşıyorum. Güle güle kullanman dileğiyle. Güzel seçim yapmışsın.

BaD_BoYs tarafından 05/Oca/15 01:08 tarihinde düzenlenmiştir

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hallederi_55
    hallederi_55's avatar
    Erkek

Umarim hocam guncelleme sikinti cikarmaz yine buraya yazarim sonuçları

_ICEMAN_
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BaD_BoYs
    BaD_BoYs's avatar
    Erkek
    hallederi_55 bunu yazdı

Umarim hocam guncelleme sikinti cikarmaz yine buraya yazarim sonuçları

Sıkıntı yaşamazsın hocam. Ama yok yaşarsan da gerek buraya gerekse PM ile yaz elimden gelen desteği sağlarım merak etme.

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mezantalac
    Mezantalac's avatar
    Erkek

Ben kurdum üstüne de hard reset çektim tertemiz hiç bir sıkıntı çekmeden kullanıyorum herhangi bir sorunda yaşamadım 

"Bundan yirmi yıl sonra, yapmadığın şeylerden,yaptıklarından daha fazla pişmanlık duyacaksın.Bu yüzden, halatlarını söküp at. Güvende olduğun limandan ayrıl. Yelkenlerini rüzgarla doldur. Araştır. Hayal et. Keşfet." (Mark Twain)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piradomim
    piradomim's avatar
    Erkek

İstanbuldaysan m.köye götür kendi servisinde attırıver 2 dakka :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BaD_BoYs
    BaD_BoYs's avatar
    Erkek
    piradomim bunu yazdı

İstanbuldaysan m.köye götür kendi servisinde attırıver 2 dakka :)

Yok artık. Tel' e yazılım güncellemesi yapmak içinde servise götürüyorsanız valla diyecek birşey bulamadım hocam :)

.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

Lollipop hakkında deneyimlerinizi felan aktarabilirseniz sevinirim bide resim atsanız merak ettim :)) 

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
Toplam Hit: 1997 Toplam Mesaj: 13