Lg G3 Yardım Restart Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bamboocha
    bamboocha's avatar
    Erkek

Hocalar elimde bir adet g3 var telefon kendi kendine kapanıp açılıyor. 5 dakika çalışıyo sonra yine sapıtıyo. Reset hard reset pc üzerinden uygulama ile resetledim olmadı. Kendi aleminde takılmaya devam ediyo. kafayı yiyecem yardım edin :/

bamboocha tarafından 03/May/17 00:24 tarihinde düzenlenmiştir

kızgın mermi namluda, azgın pipi donda durmazmış.derviş dervişe sırayla binermiş.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Anakart gitmiş. LG telefonların kronik sorunu. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bamboocha
    bamboocha's avatar
    Erkek

Tamir ettiriyim mi deger mi yoksam yeni tel mi bakayım hocam napayım

kızgın mermi namluda, azgın pipi donda durmazmış.derviş dervişe sırayla binermiş.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Tamir olmaz hocam anakart değişecek oda telefonun 2. el parasıyla aynı sayılır. Çöp olmıuş o telefon.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bamboocha
    bamboocha's avatar
    Erkek

Arada birkaç dakika stabil çalıştırabiliyorum yani bootloop da takılı kalmıyo. Çalıştırdım güncelleme yaptım mesela uygulama yükledim. Derken ekran kapandı açılsın diye çift tıkladım baktim ki reboot atmış açılırken logo ekranında kalmış. Yoksa yazılımsal bir sorun mu. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Mavi ekran yapıyor mu telefon kapanıp açılmadan önce ? Menü geliyorsa kurtarma imkanı olabilir. Telefon senin mi ? Birden bire mi böyle yapmaya başladı ?

https://www.youtube.com/watch?v=pSvEXPDL7a0

mkyb tarafından 03/May/17 00:38 tarihinde düzenlenmiştir

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bamboocha
    bamboocha's avatar
    Erkek

@mykb hocam bende mavi ekran yok bootloop ediyo arada bir açabiliyorum dediğim gibi. Cihaz benim hatunun hocam :) dolaylı yoldan benim :)  açtığımda uygulama yükleyip güncelleme falan yaptım şarja takılı konumda açmayı başarabildim. Hard reset ekranına giriş yapabiliyorum onda da sorun yok ama şarja takılı iken yine. Sarjı cıkardıgımda bootloop. Batarya orjinal yan sanayi batarya kullanılmıyı cihazda

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

XDA forumda batarya değişince düzeldi demişler. LG'nin ürettiği belli bir seri bataryalarda uzun kullanım sonrası voltaj sorunu çıkıyormuş ve telefon düzensiz akım veriyormuş. Telefonda bu yüzden sapıtıyormuş. Önerim Hepsiburada gibi iade kabul eden bir siteden orjinal batarya sipariş ver düzelirse kullanırsın, düzelmezse bataryayı iade edersin.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bamboocha
    bamboocha's avatar
    Erkek

Vallahi  yedek bataryam da var dicem bascan küfürü :) var bi batarya daha obu doldurup deneyeyim bakalım ne olucak onuu cok kullanmıyorum :) da  değişeceğini de sanmıyorum hocam :/

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Enquinx35
    Enquinx35's avatar
    Erkek

Telefonu güzelce sök parçala diş fırçası ile anakartı firçala, fircaya azcık alkol yada kolanya sür belki oksitlenme vardir. Pin girislerine bak kopma temassizlik olabilir.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

Anakarti sök, çipleri üfleme havya ile orta sıcaklıkta biraz ısıt. Seni 1-2 hafta daha sorunsuz idare eder. Uckagitcilik yapacaksan da o ara cihazı sat. Alan adam da 1-2 hafta sonra sövmeye başlar ardından.

Onun için lg pişmanlıktır, ne sıfırı ne 2. Eli asla alınmamalıdır.

Olayın özeti budur, benim de ağzım yandı lg den

antivir-US tarafından 03/May/17 07:11 tarihinde düzenlenmiştir

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
Toplam Hit: 1909 Toplam Mesaj: 21
android telefon lg telefon g3