Lg Tv Kapanıp Açılma Sorunsalı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CiRKiN
    CiRKiN's avatar
    Erkek

6 yıl önce aldığımız tv normal izlerken kapanıyor ve tekrar açılıyor. Sabahları daha sık tekrar ediyor akşam daha az yapıyor.

İnternetten araştırmalarıma göre lnb den veya kablodan olur diye bir sonuç buldum ama 25 mt kabloyu değiştirmeme rağmen yapmaya devam etti. Evdeki diğer samsung tv yi bağladıgımda kapanıp açılma sorunu kalmadı.

Servise kitlenmek istemediğimden en azından bi bakayım içini temizleyeyim diyerekten

Tv nin içini açıp fotoğraflarını çektim sonuç şöyle ;

2. fotodaki arkadaşta bir sıkıntı var gibi ama bilen arkadaşlara bi sormak istedim. 

En sonunda tanıdık bir televizyoncu buldum ve götürüp halletim.300 tl ödedim devamlı fişte takılı kalmasından ötürü güç adaptörü gibi bir yer yanmış dedi 

CiRKiN tarafından 25/Oca/19 11:42 tarihinde düzenlenmiştir

JACK TİESTO TAHRİBAT ... FAKİR BİR ŞİMAL KİLİSESİNDE ŞEYTAN İLE RAHİBİN MACERASI
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek

Görünürde birşey yok. Bahsettiğin 2 foto da ısınmadan dolayı oralar kavrulmuş. Bir de termal macun zamanla kurumuş çıkmış görünüyor. Bu işleri bilen birinden yardım almalısın.

Veya kartın tamamını satıp alıp değiştirebilirsiniz.

Fakat sadece besleme olmayabilir sorun.

Kolaylıklar dilerim.

Bir şeyi gerçekten yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz de bir bahane bulursunuz.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Ulan LG, telefonları bırak ürettiğin televizyonların bile anakartı sorunlu. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek

kartın arkasını kontrol edebilirsin. soğuk lehim yada lehimlerde çatlak olabilir. güç kablosunun bağlandığı yerlerde temassızlık olabilir. kondansatörleri kontrol edebilirsin şişme yapan varmı diye.

Naber la?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CiRKiN
    CiRKiN's avatar
    Erkek
    sanane bunu yazdı

kartın arkasını kontrol edebilirsin. soğuk lehim yada lehimlerde çatlak olabilir. güç kablosunun bağlandığı yerlerde temassızlık olabilir. kondansatörleri kontrol edebilirsin şişme yapan varmı diye.

Elektrik girişi ve diğer soketleri söktüm temizledim tekrar taktım. Kondansatör kontrol etmeyi bilmiyorum ama gözle ve elle kontrolde birşey göremedim hocam

JACK TİESTO TAHRİBAT ... FAKİR BİR ŞİMAL KİLİSESİNDE ŞEYTAN İLE RAHİBİN MACERASI
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek

parmağını üst kısımlara sürersen bombelik yapmışmı anlaşılır. yanlız dikkat et elektrik yüklü ise çarpılabilirsin. en iyisi bir tamirciye göster. bu arada youtube da https://www.youtube.com/channel/UCAfUopEtPw7SFuAm2UgqsZw kanalında tv tamiri ile ilgili güzel bilgiler var.

Naber la?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

besleme ve paralel olarak anakartın tamir olması gerek hocam. Standby konumuna mı geçiyor , yoksa tv açık görünürken görüntü mü gidiyor buda ayrı bir soru tabii. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CiRKiN
    CiRKiN's avatar
    Erkek
    Roark bunu yazdı

besleme ve paralel olarak anakartın tamir olması gerek hocam. Standby konumuna mı geçiyor , yoksa tv açık görünürken görüntü mü gidiyor buda ayrı bir soru tabii. 

Kapanıp kırmızı ışık yanıyor açılınca ışık sönüyor ve LG yazısı geliyor şeklinde hocam

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

deneme lnb varsa birinden al bi dene , kartın arka yüzlerini de at ya da bak yanık falan bişiler var mı.. Kondansatörlerin tepelerini kontrol et şişen kabaran kalkan var mı..

dcpromo tarafından 15/Ara/18 16:32 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek

Kapasitorlerden olma ihtimali yuksek hocam.

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek

Müridi servis ellerine öptürmeyiz. :)
    yaptırmaya niyetin varsa servise gitmene gerek yok, 125 TL,ye halledilir bu iş, nasılsa içini açmışsın ve Besleme Kartının nasıl bağlandığını görmüşsün, şu siteden 125 TL,ye satın alıp değişim yapacaksın sadece.

http://mail.agelektrometal.com/eay62608903-eax64744204-13-lgp4247l-12lpb-3pm-lg-47lm640-led-lc470eug-pe-f1-power-board-besleme-karti-psu

Bizim buradaki televizyoncunun deposunun parça listesini ben tutyorum, baktım belki ücretsiz parçayı sana yollarım diye ama bizde EAY62810901 , EAX64905701 (2.3) serisi varmış.
    Ana deposuna fırsatım olursa uğrar bakarım ama kesin söz vermiyorum vardır diye, istanbuldaysan elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. ;)

Toplam Hit: 2752 Toplam Mesaj: 22
tv arızası açılıp kapanma sorunu elektronik devre lg tv