Linux Cular Yardım (Slitaz)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

yeni bi işletim sistemi  buldum gezinirken 30 mb olması cok hosuma gıttı ve ram de 60 mb yer tutuyo  ismi slitaz 

http://www.slitaz.org/en/get/ burdan cekebilirsiniz

usb ve cd den çalısabılıyo hdd kurula biliniyo cok rahat

benım sorunum su ben laptop kulanıyorun ne yaptım etimsede 1280x800 cozunurlugunde acamadım

en yuksek 1024x768 cozunurlunde acılıyo bu sorunu nasıl halledebilirim ?

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    Yeah damlar şimdi 

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yeah
    Yeah's avatar
    Erkek
    destek varsa xorg u editleyebilirsin diye biliyorum...

herşeyin kısası makbuldur; ulaşmak isteyen yesterfox_55@hotmail.com a mail atabilir...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cia
    Cia's avatar
    Erkek
    sistemin tr dil destegi var mı?

..savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,zaman ki sana hasta olmuş,incelikli haytasın,raksederken mahallenin maşallahı-eyvallahı,güzelleş be oğlumm.!şimdilik,ölümüne kadar hayattasın..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yeah
    Yeah's avatar
    Erkek

hatta sudo gedit /etc/X11/xorg.conf de sen şimdiden, monitör kısmıydı galiba oraya section falan bul ekle bir yere 1280x800 diye :P

şu film bitsin tam bilgi vereceğim bekle :| =)))

edit: bir de 30 mb ise kesin xfce masaüstü kullanıyordur, sen ilk önce menüleri karıştır arayüzden bul, olmazsa dediğimi yapacağız...

herşeyin kısası makbuldur; ulaşmak isteyen yesterfox_55@hotmail.com a mail atabilir...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek
    yeah saool ne kadar bilgi verirsen iii cia tr desteği yok ama ben cok beyendım  + aırcrack fln eklenmıs versıyonu var 50 mb ftp://vmware.aircrack-ng.org/slitaz-aircrack-ng-20090505.iso burdan cekebilirisiniz

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sharp
    Sharp's avatar
    Erkek

ftp://vmware.aircrack-ng.org/slitaz-aircrack-ng-20090505.iso

heralde vmware'a sanal olarak kurulabilio yani ins dur deniyim :D 

www.yesilgrow.com - Growshop
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

hem vmware için hemde normal için o  ben denedim 

yeah

cozunurlugu deiştirmek için proğramı var ama son cozunurluk 1024x726 oldun dan 1280x800 yok

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By_Mihni
    By_Mihni's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

xorg.conf dosyası oluşturmak için şunları konsolda uygularmısın

tazpkg get-install xorg-server

tazpkg get-install xorg-xf86-video-nv
    cp /root/xorg.conf.new /etc/X11/xorg.conf

Peyami Rullaz Penguen Rullaz
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek
    bu packetler tahmınen kac mb cunku 50 mb kotalı bağlanıyorum nete

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By_Mihni
    By_Mihni's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Bilgim yok denemen lazım

Peyami Rullaz Penguen Rullaz
Toplam Hit: 3955 Toplam Mesaj: 18