Linux Is Not Windows!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    a4tech
    a4tech's avatar
    Erkek
    Buyrun arkadaşlar yazı çok güzel ve aynı zamanda uzun. 10 dakikanızı ayırıp baştan sonra atlamadan okursanız çok şey oğrenirsiniz. Ve Linux'e bakış açınız iyileşir, Linux'un amacını az çok kavramış olursunuz. Kolay gelsin :)

http://www.ruzgar.org/strns/linux_is_not_windows_turkish.html
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    biliyorum süperdir bu yazı :)
    var bende de bir sürü bir tane vardı linux müslüman işletim sistemidir:)

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Beyni yıkanmış zavallı gençlik,neyse BillGates'in HolyOne'a 5sn baktığı göz önünde bulundurulur;HolyOne'ın elini öpüp Microsoft ailesi olarak afetmesini istereseniz.Holyde bi babalık yapıp size bi windows cd si verirse sizde doğru yolu bulabilirsiniz.

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    zamanım kısıtlı olduğu için yarısına kadar okuyabildim.güzel bir yazı valla yazanın işi gücü yok bunu açıklamaya uğraşmış.Tebrik etmek lazım. Geçen de biri linux hakkında yazmıştı.sanırım volalite idi.Kaynak kodu çaldırmışlar sonra da açık kod diye saçma birşey çıkarmışlardır gibi bir söylemde bulumuştu.doğru-yanlış bilemem ama mantıklı bir ifade

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    er3bus
    er3bus's avatar
    Erkek
    "açık kaynak kod" çok anlamlı bir düşünce,
    paylaşım,gönüllülük esası,mevcut ticari oluşumlara alternatif
    oluşturma çabası vs.vs.
    ancak bana da biraz komplo kokuyor bu linux
    araştırıcam...
    bir "big brother"yaklaşımı,gizil amacı sezinliyorum ama
    araştırıcam...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Anidamage
    Anidamage's avatar
    Erkek
    Çok güzel bir yazı.Daha önce ingilizcesine gözatma fırsatım olmuştu.Türkçe'ye çeviren arkadaşa teşekkürler.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    a4tech
    a4tech's avatar
    Erkek
    ertan:
    -----
    Kaynak kodu çaldırmışlar sonra da açık kod diye saçma birşey çıkarmışlardır gibi bir söylemde bulumuştu.doğru-yanlış bilemem ama mantıklı bir ifade
    -----

Ne gibi mantıklı açıklayabilirmisin ?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    her şirket ticari amaçla kurulur.Microsoft un windows u bu kadar kar yaparken linux bunun gerisinden kalmak istemez.Ve bence bu işe kar amaçlı microsft gibi girmiştir.Ama o çalıntıdan sonra planlarını değiştirmiş olabilir.Bu sadece bir fikir.Gerçeği bilemem

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kelv1n
    Kelv1n's avatar
    Erkek
    abi bu cuma ne güzel odtüdeydim kongre merkezini bulamadım ak (odtü çok büyük bea :O) ne güzel linux şenliklerine gitrcektim yaf

Hatalıysam..... aramızda kalsın ;)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    a4tech
    a4tech's avatar
    Erkek
    ertan çalma olayı vs. yok at bunu kafandam kim söyledi ve belge olmadan haber olmadan nasıl inanıyorsun ? Herkes gönüllü yapıyor bu işi ben de dahi. şu an pardus için bir proje üzerinde calısıyoruz. gerek paketleme olsun gerek yerelleştirme calısmaları. bir kar amacımız yok. Ki free software bedava değildir! özgürdür. Sen ticari bir yazılım yaparsın bunu parayla satarsın ve kodu kullananlara geliştirmesi için verebilirsin. Özgür yazılımda amaç o dökümanda da yazdığı gibi kaliteli yazılımdır. M$ 'in yaptığı gibi değil. Ki internet explorer'a bir yama çıkacak kaç aydır bekletiyor öyle değilmi ? o program özgür olsa geliştiricisine mail atarsın en geç 2 gün sonra sana teşekkür maili ve açığı en kısa zamanda kapatacağına dair bir mail gelir..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    haklı olabilirsin hocam,benim bu konu ile ilgili tam bilgim yok,sadece okuduğum bir yazı ve yorum kattım. Dediğin olabilir.Yaz olsun linux a gireceğim.Bir ara uğraşmıştım ama bıraktım,tekar kullanacağım.Ayrıca yazı için tekrar teşekkürler

Toplam Hit: 3737 Toplam Mesaj: 14