Linux Program Önerileri?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

Başlık pek net olmadı farkındayım da hafif sersem halimle daha iyisi de aklıma gelmedi. Neyse konuya gireyim. Eos freya kullanıyorum şu an. Gece güzel bi video editor aradım. Blender diye bir program karşıma çıktı. Çalıştırdım ama hiçbir şey anlamadım. Autocad mi desem solidwork mu desem öyle bişey çıktı karşıma. Bu konuyla ilgili önerebileceğiniz bir program var mı?

Bir de windowstaki fl studio ya da mactaki garage band tarzı bir uygulama var mı? Yine gece LMMS diye bi program indirdim. Sesler bozuk çıkıyodu yine bikaç tane teknik sıkıntı vardı(benim donanımdan mı yoksa programdan mı anlamadım) O yüzden onu da kaldırmak zorunda kaldım. Bir de böyle bir öneri bekliyorum.

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    Windows Uygulaması GNU/Linux Karşılığı Açıklama
    Microsoft Office, OpenOffice.org    
    Word
    LibreOffice, OpenOffice, KOffice, Kingsoft Office, Siag Office, Office Package,  OOWriter, KWord, LaTeX Kelime İşlemci
    Notepad, Wordpad, TheGun, EditPlus, SciTE KWrite, Kate, BlueFish, Gedit, Joe, KKEdit Metin Düzenleyici
    Access, dBase, Foxpro, Paradox Base, Kexi, OOBase Veri Tabanı
    Excel, Lotus123, QuattroPro Calc, OOCalc, KSpread Hesap Çizelgesi
    Visio Dia, Draw, Kivio, yed Şema Düzenleyici
    PowerPoint Impress, OOImpress Sunum Yazılımı
    Microsoft Project Manager Imendio Planner, Kplato, MOOS Project Viewer, MrProject Proje Yönetimi
    Outlook, Thunderbird + Lightning, Sunbird Kontact, BALSA, Thunderbird + Lightning, Sunbird Kişisel Bilgi Yönetici
    Alcohol 120%, Discjuggler, Easy CD Creator, Nero Burning ROM K3b, XCDRoast , Arson Graveman!, Gnomebaker Disk Yazma Programı
    Quicken, Microsoft Money, TurboTax GnucAsh, KMyMoney, CrossOver Office with Quicken, lazy8ledger Hesap Erişim Programı
    Veritas Backup Exec, Cobian Backup amanda  backuppc ,bacula ,dar, dirvish ,mondorescue, 
    hdup, rdiff-backup, Unison
    Yedekleme Programı
    Google Desktop Beagle, Recoll, Google Desktop Masaüstü Tarayıcı
    Norton Ghost Partition Image, g4u, Mondo, dd Disk Görüntüleme Programı
    Norton Partition Magic , QTparted QTparted, GParted Disk Bölümleme
    Disk Size Explorer File Light, Konqueror Disk Kullanım Analiz Programı
    Filemon, Regmon syscalltrack, Hardinfo, Uçbirim Komutları Sistem Bilgisi Görüntüleyici
    WinMerge, SyncToy Meld, Unison, Synkron, rSync Dosya Eşitleme Programı
    Windows Update, Add/Remove programs apt-get, Aptitude, portage, rpm, urpmi, yast, yum, Synaptic Yazılım Yönetimi Programı
    WinRunner xautomation Yazılım Test Programı
    7-Zip, Winzip, Winrar Karchiver, File Roller, Ark, Unp, Hjsplit; uçbirim kodları Arşiv Programları
    chkdsk fsck Disk Tarama Programı
    Daemon Tools Mount, GMount-ISO ISO Bağlama Programı
    Dreamweaver, NVU, KompoZer amaya ,Aptana Studio, BlueFish , Mozilla Composer,  NVU, Screem, Web Design WEB Tasarım
    Quark, Quark Express, Microsoft Publisher Scribus Masaüstü Yayımcılık Programı
    Adobe Acrobat PDF Reader Kprinter , Ghostscript, Ghostview, Kpdf, Xpdf, Imagemagick, Adobe Acrobat Reader, PostScript, Evince, PDF-Shuffler, Xournal, Pdfsam, Final Page, Ghostscript, joinPDF,pdfmeld,PDFtk ,pdfjam, konq-pdf PDF okuyucu ve düzenleyiciler
    SilverFast XSane, VueScan Tarayıcı Programı
    FinePrint Page-crunch, mpage, Kprinter, Psnup/PSutils, Pdfnup/PDFjam Belge Tarama ve Yeniden Düzeltme Programı
    Microsoft Internet Explorer, Firefox, Netscape, Opera, Chrome, Lynx, etc. Chrome, Chromium, Amaya, Cheetah, Chimera, Dillo, Emacs/W3, Encompass, Epiphany, Firefox/Firebird, Galeon, Grail, Kazehakase, Konqueror, MMM, Mozilla, Nautilus, Netscape, Opera, Prism, Safari etc. İnternet Tarayıcısı
    Thunderbird, Pegasus, Lotus Notes Kontact, Evolution, Thunderbird E-Posta İstemci
    ICQ, MSN Messenger, AIM PidgIn, Kopete, aMSN, Emesene (MSN), Centericq Sohbet Programı
    Microsoft Netmeeting Gnomemeeting Çevirim İçi Toplantı Alanı
    Microsoft HyperTerminal Minicom Bilgisayarlar Arası Bağlantı Yazılımı
    FileZilla FTP Client, WS FTP, Bullet Proof FTP, CuteFTP FileZilla FTP Client, KFTP (KFTPGrabber), Kasablanca, FireFTP, Konqueror, KBear, CrossFTP, Nautilus FTP İstemci
    mIRC Konversation, Quassel, KVIrc, XChat, PidgIn, BitchX, Pidgin IRC İstemci
    UltraVNC, TightVNC, RealVNC, Remote Desktop TightVNC, RealVNC, rdesktop, FreeNX, x11vnc, Synergy, XDMCP, SSH, TeamViewer Uzak Masaüstü Yöneticisi
    MailWasher KShowmail Spam Engelleyici
    Forte Free Agent, Thunderbird, Pan Cone, Gemini, Gnus, GRN, KLibido, Knews, KNode, krn, Lucy, Mahogany, Newega, NewsFlex, Newsleader, PAN, SkateNews, TIN, xvnews Haber Okuyucu
    eMule Midonkey ED2K-P2P Ağ İstemcisi
    Azureus, utorrent Azureus, Qtorrent, Ktorrent, bittornad,Vuze Torrent-P2P Ağ İstemcisi
    Skype, Voipbuster Skype, Linphone, OPenwenGo, Ekiga Videolu Sohbet Programı
    Bitvise Tunnelier gSTM SSH – Tünel Yönlendiricisi
    IIS, Apache Apache, Engine-X, Lighttpd WEB Sunucu Yazılımı
    Folder sharing, printer sharing Samba Dosya ve İstemci Paylaşım Yazılımı
    IIS, FileZilla FTP Client & Server vsftpd, pure-ftpd FTP Sunucu Programı
    NetLimiter Trickle, Level 7 Filter, ClarkConnect, Bandwidth Arbitrator, MasterShaper Bant Genişliği Yönetim Yazılımı
    Exchange Citadel, zimbra, Open-Xchange Grup İçi Veri Paylaşım ve iletişim Yazlımı
    Sharepoint KnowledgeTree Belge Paylaşım ve Güvenlik Yazılımı
    Norton/McAfee Antivirus, ClamWin, AVG, AntiVir ClamAV, AVG Antivirus, Avast, ESET Antivirüs Programı
    ZoneAlarm , Sygate SPF Guarddog, Firestarter, GUFW, iptables Güvenlik Duvarı
    Adobe Photoshop,Corel Photo-Paint, GIMP, GIMPShop GIMP, GIMPShop, Krita, Pixel, LightZone Grafik Düzenleyici
    Corel Draw, Adobe Illustrator Inkscape Vektörel  Grafik Düzenleyici
    Irfanview, ACDSee XnView, GQView, Mirage, GThumb Resim Görüntüleyici
    3D Studio MAX, Blender, Maya Blender, Maya, Softimage, K-3D 3B Modelleme Yazılımı
    Windows Media Player, PowerDVD MPlayer, Xine, Totem, Kaffeine, VLC Video Oynatıcı
    SIA Smaart Live BRP-PACU Ses Çözümleme Yazılımı
    Winamp, Sonique, iTunes, aTunes AmaroK, aTunes, XMMS, noatun, RhythmBox, xine, Banshee Müzik Oynatıcı
    Windows Movie Maker, Adobe Premiere Elements,Multiquence Elements,Multiquence, Cinelerra, KDenlive, LiVES, Kino, AviDemu Video Düzenleyici
    Audacity, Cubase, CoolEdit, GoldWave,Cakewalk/Sonar Ardour, Rosegarden, Audacity, GNUsound, Beast Dijital Ses Çalışma İstasyonu
    Audio Catalyst, dbpoweramp, CDex Grip, Audacity Ses Düzenleyici
    Cakewalk/Sonar Kmid, Kmidi, Rosegarden Müzikal Çalgı Dijital Arayüzü
    NoteWorthy Composer, MuseScore, LilyPond MuseScore,LilyPond Nota Yazma Programı
    GuitarPro, TuxGuitar TuxGuitar Tablature Düzenleyici
    Microsoft Paint, Kid Pix, Tux Paint TuxpAint, KolourPaint Basit Boyama Programı
    Videora Thinliquidfilm Ipod Cihazı için Çevirici
    TMPGEnc DVD Author, Roxio DVDit Bombono DVD DVD Yazma Programı
    Maple, Mathematica KTouch , Maple, Mathematica     Maple, Mathematica, Maxima Bilgisayar Cebir Sistemi
    Matlab Matlab, Octave, SciLab Yüksek Düzeyli Finansal Hesap Yazılımı
    SPSS, Stata, EViews SPSS, R-project, Stata, PSPP, S-Plus, Gretl İstatistik Yazılımı
    Verilog Iverilog Verilog Simülatörü
    Google Earth, NASA World Wind, Celestia, Stellarium Google Earth, Celestia, Stellarium, Marble, Geody Coğrafya ve Astronomi Yazılımı

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

Blender, özgür bir üç boyutlu modelleme ve canlandırma uygulamasıdır.

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

@UTHO sağol hocam kaynak için.

@whoobay sonradan sonraya farkettim de https://www.youtube.com/watch?v=zYVZ6rtayaA bu videoyu görünce arayüzü daha az karışıktır diye bekliyordum da pek ihtiyacıma yönelik olmadığını indirince farkettim.

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

liste icin tskrler.... mesaj bulunsun bakarim

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

Linuxle ilgili yeni konular görmek güzel. Umarım daha çok paylaşımlar da olur.

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

Zamanında linux mint 9 serisini ciddi anlamda 2 yıl kadar kullanmıştım.

İnsana azim ve bilgi katıyor. sorunları çözmek için saatlerce sitelerde dolaşıyorsun, birşeyler öğreniyorsun.

3D masaüstleri, masaüstü araçları ve ismini sayamıcağım bir çok özellikleri harikadır.

Linux tembel işi değildir, emek ister.. 

2012 de ilk mint ile tanıştığımda baya kurcalamıştım.. 

https://www.youtube.com/watch?v=PwIZDpPtJdg

Buda bir anı kaldı :)

HoLyCat tarafından 20/Nis/15 11:44 tarihinde düzenlenmiştir

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shia
    shia's avatar
    Erkek

Video editör prg. olarak Kdenlive öneririm. Windows'ta Edius ile yapabileceğin her şeyi Linux'ta Kdenlive ile yapabilirsin.

" Live like Ali and Die Like Hussain "
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

http://osalt.com ve http://alternativeto.net adreslerinden windowsta kullandığınız programı yazın, size çeşitli platformlardaki benzer alternatifleri sunacaktır.

Olaylara karışmayın!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adsizcengaver
    adsizcengaver's avatar
    Erkek

Eğer 10-15 yıl Windows kullanıp Linux'a yeni başladıysanız Vine öneririm. Windows programlarını Linux'ta çalıştırır. Bir ara Photoshop'u bundan kullanıyordum. Pek randımanlı değil ama çoğunlukla iş görüyor.

"Algısız kavramlar boş, kavramsız algılar kördür."
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uLtRaLoVeR
    uLtRaLoVeR's avatar
    Erkek

Liste çok güzeldi :)
    Artması ve listenin uzatılması dileğiyle, tekrar bakmak için yer alıyorum.

Toplam Hit: 2194 Toplam Mesaj: 15