folder Tahribat.com Forumları
linefolder Web sitesi Güvenliği, DOS - DDOS Saldırıları...
linefolder Linuxcı Hocalar Saldırı Altındayım Yardım

Linuxcı Hocalar Saldırı Altındayım Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cache
    cache's avatar
    Erkek

Hocalar Merhaba, 

DigitalOcean'da 512Mb ramli vps kullanıyorum. Üzerinde Kloxo var. 3 gün önce "Her sabah siteleri kapanmış buluyorum" diye konu açmıştım. Sorunu buldum. Özellikle rusya tabanlı binlerce ip adresinden yoğun saldırılar alıyorum. Gelenlerin %90'ı SYM. 

Ufak bir scripte ihtiyacım var, bir ip 20 den fazla sym atarsa o ip'nin 8 lik blogunun banlanmasını istiyorum. 

Not: Analyticste 2000-3000 ziyaretci gözüküyor.

Not2: CloudFlare çözüm değil malesef birden fazla site var. Sunucuda bir önlem almam lazım. 

cache tarafından 10/Haz/15 01:01 tarihinde düzenlenmiştir

En iyisi olmadan önce, her zaman en kötüsü olmaz mı ?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

Clouddan ulke bazli girisleri engelle ?

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cache
    cache's avatar
    Erkek
    UTHO bunu yazdı

Clouddan ulke bazli girisleri engelle ?

Yurtdışında kullanılan sitelerde var hocam, sadece rusyayıda engelleyebilirim aslında birde şu scripti kesinlikle bulmam lazım hocam

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S2kucuk
    S2kucuk's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

.htaccess ile engellemektense web sunucu ne kullanıyorsun bilmiyorum ama apache'nin güvenlik modülleri vs var. Apache' de evasive vardı sanırım. Hiç kullanmadım ama adını duydum. Ayarlarında bir sayfaya ne kadar istek gönderebilir vs diye ayarları olması lazım.

Tavsiye: Sakın php üzerinden birşey yapmaya kalkma. Webserver seviyesinde saldırıyı kesebiliyor olman lazım yada daha iyisi networkü cloudflare gibi bir sunucu üzerinden geçirerek saldırıları ayıklaman daha başarılı bir çözüm olur. 

Not: Bahsettiğim güvenlik modüllerini çok iyi incelemen gerekiyor zira bunlar ya çok RAM tüketir ya çok I/O yapar. 2 durumda senin sunucun için zararlı. O yüzden doğru seçim ve doğru ayarlar bu seçimde çok önemli.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cache
    cache's avatar
    Erkek
    S2buyuk bunu yazdı

.htaccess ile engellemektense web sunucu ne kullanıyorsun bilmiyorum ama apache'nin güvenlik modülleri vs var. Apache' de evasive vardı sanırım. Hiç kullanmadım ama adını duydum. Ayarlarında bir sayfaya ne kadar istek gönderebilir vs diye ayarları olması lazım.

Tavsiye: Sakın php üzerinden birşey yapmaya kalkma. Webserver seviyesinde saldırıyı kesebiliyor olman lazım yada daha iyisi networkü cloudflare gibi bir sunucu üzerinden geçirerek saldırıları ayıklaman daha başarılı bir çözüm olur. 

Not: Bahsettiğim güvenlik modüllerini çok iyi incelemen gerekiyor zira bunlar ya çok RAM tüketir ya çok I/O yapar. 2 durumda senin sunucun için zararlı. O yüzden doğru seçim ve doğru ayarlar bu seçimde çok önemli.

Apache kullanıyorum hocam, dediğiniz modülü bir araştırayım hemen, siteler 5 dk arayla down oluyor :/

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cache
    cache's avatar
    Erkek

Hocalar Nginx destekli (Vesta hariç) bir kontrol paneli önerirseniz ona geçeyim, yoksa bu kloxo'dan çekeceğimiz var 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S2kucuk
    S2kucuk's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    cache bunu yazdı

Hocalar Nginx destekli (Vesta hariç) bir kontrol paneli önerirseniz ona geçeyim, yoksa bu kloxo'dan çekeceğimiz var 

Neden nginx?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cache
    cache's avatar
    Erkek
    S2buyuk bunu yazdı
    cache bunu yazdı

Neden nginx?

nginx syn lere karsi dogru yapilandirmada daha dayanikli

cache tarafından 10/Haz/15 01:01 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S2kucuk
    S2kucuk's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    cache bunu yazdı
    S2buyuk bunu yazdı
    cache bunu yazdı

Neden nginx?

Şahsi görüşüm işte o "doğru yapılandırma" yı ngix ile bulmak zor. Çok ayarı olduğu için ayar tutmuyor, yalama oluyor :)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cache
    cache's avatar
    Erkek
    S2buyuk bunu yazdı
    cache bunu yazdı
    S2buyuk bunu yazdı
    cache bunu yazdı

Neden nginx?

Şahsi görüşüm işte o "doğru yapılandırma" yı ngix ile bulmak zor. Çok ayarı olduğu için ayar tutmuyor, yalama oluyor :)

o konuda kesinlikle haklisiniz fakat en dandik ayari apache den 5 kat performanli calisiyor :)

Toplam Hit: 4481 Toplam Mesaj: 13
var ip hocalar scripte ihtiyacım 20 den sym atarsa lik