Linuxda .Exe Calısmıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    override
    override's avatar
    Erkek

Milamber bunu yazdı:
    -----------------------------

öncelikle linux a merak saldığın için tebrik ederim ve hangi dağıtımı kullanıyorsun? şimdi linuxta msne bağlanmak için birden fazla paket(yazılım) mevcut çok farklı şeyler bulabilirsin... mesela pidgin gibi tek bir paketle aynı anda yahoo gtalk gadu gadu msn gibi bir çok instant mesaging platforma bağlanabilirsin...

kurulumlarına gelince benim önerim hemen uç birim, konsol yada shell adıyla bulabileceğin bir konsol ekranından ilgili paket güncelleme parametlerini girip kurman... daha fazla bilgi verebilmek isterdim ama malesef hangi dağıtımı kurduğunu bilmiyorum...

dağıtımların arasında aslında linux olarak bir fark yok ama bazı dağıtımlar farklı paket kurulum yöntemleri tercih eder... Bunlardan türkiye en bilinenleri rpm deb ve pisi dir...

şimdiden tekrar kolay gelsin... lütfen hevesini öyle kolayca kaybetme başlarda biraz zor gelecek ama işi öğrendikçe daha çok zevk alacaksın ki hatırlatırım herkes linux kullanamaz linux kullanmak bir ayrıcalıktır... :D

-----------------------------

Ben hep fark yaratanlardanım emın ol lınuxdan vazgecmem :D

guncellemelerı yukledım  ubuntu netbook remıx kullanıyorum.

g͇̫͛͆̾ͫ̑͆l͖͉̗̩̳̟̍ͫͥͨ
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

:'((((((((((,

abi geçen biri yardım istedi kim hatırlamıyorum.Tam yardım ediyorum , o olmadı , bu olmadı adamın dediği laf;

'nasıl birşey ya bu ? çok boktan, nasıl kullanıyorlar bunu'

---

Tabi sonra dellendim.Abi linuxu araştırın , öğrenin.Bin bir yerde bir milyon kere linuxun exe çalıştırmayacağı, farklı işletim sistemi olduğu yazıyor.

Windowsta .deb, .pisi, .rpm .... paketlerini çalıştırmıyor ?? Ne yani abi ? İki farklı işletim sistemi.Gözünü seveyim bi okuyun yaw.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    override
    override's avatar
    Erkek

acıklama yapmak zorundayım :D:D lınux  heyecanıyla  hemen yazdım salakca bır konu oldu :)) arsıvde yerını alır artık neyse bundan sonra olsem bıle sormıcam :P

g͇̫͛͆̾ͫ̑͆l͖͉̗̩̳̟̍ͫͥͨ
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Milamber
    Milamber's avatar
    Erkek

olur mu öyle şey sor tabi sorularını ama önce birazcık araştır... ben senin hevesini anlıyorum bende ilk linux deneyimimi seninki gibi harcamıştım...

Fırtına koparmaktır işim... Uzaklar Yolcusu
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Gece yarısı gülmekten sandalyeden düştüm a.q. :D.Sırf milletin yazdığı cevapları görmek için baktım konuya.Neyse keşke herhangi bir linux dağıtımı kullanmadan önce biraz araştırsaydın.Aslında biraz mantıklı yaklaşırsan programları indirirken indirdiğin yerde .exe uzantılı programlar windows 2K/XP/VİSTA/WİN7 gibi yazar yani linux yoq.Belki Mac de yüklemek istersin diye söylüyorum o da exe çalıştırmaz.Hatta hayatımda gördüğüm en kolay yükleme mac dedir :D

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    o6u2
    o6u2's avatar
    Erkek

canım benim ya =)

http://kocaer.me
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VagaTroy
    VagaTroy's avatar
    Erkek

=) ah ah linux dediğin nedirki. bi kaç penguenden ibaret :D windows 7 ye selam pc süratli kullanıma selam :D

#karipçin
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

abi sor, sormadan öğrenemezsin ama araştır önce, bulamazsan sor.

http://www.google.com.tr/search?sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=linuxta+exe+çalışmıyor

linuxta exe çalışmıyor yazsaydın, cevap şu çıkardı => http://www.ozgurlukicin.com/forum/diger/10640/?page=1

adamlarda açıklamış :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fenerist07
    fenerist07's avatar
    Erkek

hayret ya, çalışması lazımdı :S

3 kere tıkla belki çalışabilir.

Amphetamine Logic.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ciddimisin (: boşver linux'u hocam windows 7 kullan.

Toplam Hit: 5387 Toplam Mesaj: 31