Lise‘Den Sonra Kpss

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mettoman
    mettoman's avatar
    Erkek

merhabalar,

şimdi liseden mezun olduktan sonra direk kpss'ye girip memur olarak başlayabiliyor muyum? sanırım ortaöğretim için kpss 2 yılda bir yapılıyomuş 2014'de olacak sanırım bunada girmeyi düşünüyorum ama kazandım diyelim mülakat falan filan var mıdır? bide uzaktan eğitimle de üniversiteyi bitirmeyi düşünüyorum bunda herhangi bir sıkıntı olur mu sonuçta üni mezunu olarak daha çok yükselirim son olarakta istediğim şehire atanabiliyor muyum?

her ne kadar hedeflerim olsa da büyük ihtimal bende işsizler kervanına katılcam aklımda birde bu var bi size danışıyım dedim

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek
    mettoman bunu yazdı

merhabalar,

şimdi liseden mezun olduktan sonra direk kpss'ye girip memur olarak başlayabiliyor muyum? sanırım ortaöğretim için kpss 2 yılda bir yapılıyomuş 2014'de olacak sanırım bunada girmeyi düşünüyorum ama kazandım diyelim mülakat falan filan var mıdır? bide uzaktan eğitimle de üniversiteyi bitirmeyi düşünüyorum bunda herhangi bir sıkıntı olur mu sonuçta üni mezunu olarak daha çok yükselirim son olarakta istediğim şehire atanabiliyor muyum?

her ne kadar hedeflerim olsa da büyük ihtimal bende işşizler kervanına katılcam aklımda birde bu var bi size danışıyım dedim

liseden mezun olduktan sonra kpss ye girebiliyorsun 

2 yılda bir yapılıyor doğru

mülakatlı olan atamalarda var mülakatsızda var

atandıktan sonra uzaktan ve açıköğretim alabilrsin

ve kadro açılan şehirlere tercih yapabilrsin atandıktan sonra belli bir zaman sonra tayin alabiliyorsun diye biliyorum

Safir T-14 -- Sarsılmaz Kılınç 2000 light -- Browning Hp Mk3-- Derya Mk-12 --------
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mettoman
    mettoman's avatar
    Erkek
    sağolasın bi sorum daha olcak kazandığımda aşağı yukarı kaç lira maaş alırım
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Bir dahaki kpss sinavi ne zaman ?

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek
    Citizen bunu yazdı

gelecek haziran veya 2014 eylül

Boş İşler Uzmanı..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek
    Citizen bunu yazdı

2014 yılında hocam

ayrıca yeni başlayan memurlar 1.950 küsürden başlıyor.

yeni başlayan katip bir abim bu parayı alıyor 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek

liseden sonra mesleğimiz olmuyor ki . ne memuru oluyoruz . ortalama kaç maaş alıyoruz aylık.

daha iyi bir dünya için ne yapıyorsun?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Peki ben bu kpss olayina yabanciyim.Diyelimki sinava giricez sorular nerelerden cikiyor.Sinav sonucu aciklanina o puanla universite secer gibi memurluk mu seciyoruz? Bilen birisi anlatabilir mi rica etsem? mkyb tarafından 06/Ağu/13 18:46 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Juncteus
    Juncteus's avatar
    Erkek

Bu ne kadar geçerli oluyor , geçen sene 92 almıştım şimdi istesem atanabiliyor muyum bunun sistemi nasıl ?

Not : Üniversteyle birlikte çok zor olur mu

Edit:92 'miş

Juncteus tarafından 06/Ağu/13 19:17 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mettoman
    mettoman's avatar
    Erkek
    snuff13 bunu yazdı

Bu ne kadar geçerli oluyor , geçen sene 94 almıştım şimdi istesem atanabiliyor muyum bunun sistemi nasıl ?

Zor olur mu bilemem ama şart yükselmek için bide şöyle bişey duydum normal üniversitelerde ders günleri mesaiye gitmek yerine üniye gidebiliyomuşsun maaşta kesinti falan olmuyomuş ama doğruluğunu bilemem
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek
    snuff13 bunu yazdı

Bu ne kadar geçerli oluyor , geçen sene 92 almıştım şimdi istesem atanabiliyor muyum bunun sistemi nasıl ?

Edit:92 'miş

kasım da ve bir daha ki haziranda tekrar atama var hocam . çok rahat atanırsın o puanla. Ünivden yerine imza atacak adam bulursan hoca problem çıkarmazsa bişey olmaz. Ama illa gel derse derse devamsızlıktan kalırsın .

Toplam Hit: 3323 Toplam Mesaj: 28