folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Liseliler 'Akıllı Şahin' Yaptı .

Liseliler 'Akıllı Şahin' Yaptı .

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dante_
    Dante_'s avatar
    Erkek

Projenin koordinatör öğretmenlerinden Serdar Ankaralı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, projelerinin yoğun ilgi gördüğünü söyledi.

Projede daha özellikli ve otomatik vites bir otomobil kullanılması durumunda, "sürücüsüz araç" teknolojisinin de uygulanabileceğini dile getiren Ankaralı, "Şahin otomobilin elektronik sisteminin daha az karmaşık olması nedeniyle günümüz otomobillerinde işimizi biraz daha kolaylaştırdı. Daha geniş imkanlar elde edebilirsek sürücüsüz otomobil için de çalışacağız." dedi. :D

Dante_ tarafından 10/May/16 02:47 tarihinde düzenlenmiştir

Dante_
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Şahinin farı bile çıkma takılmış. :) 

Kaldı ki nereye otomatik pilot ile kullanıyorlar şahini? O direksiyonu çevirmeye dozerlerdeki gibi hidrolik süspansiyon lazım. :D

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

haberi gordum bugun ben de, boyle projeler buyuk ilhamlar verir, motivasyon saglar. Umarim mezun olduktan sonra hevesleri kirilmaz. Boyle bi seyleri dusunup ugrasmalari bile cok guze. Elbette yetersizdir ancak bir meslek lisesi ogrencisi pratik anlamda iyi seyler yapabilme kapasitesine sahip. Simdiki egitim sistemi hakkinda cok bilgim yok, umarim onleri acildigindan dolayi daha iyi bolumlere gidiyorlardir ve gelecekte daha kalifiye eleman olacaklardir. Mesleki egitim cok onemli ve iyi yetistirilmesi gerekiyor. Keske vaktim olsa da boyle cocuklara bir seyler katabilseydim.

Daha once lisede dersler vermistim ancak cogu yetersizdi maalesef.. Onlar icin bir kac saat de yetmiyor,  hocalarinin cogu da cok donanimli degiller, kaliplara sikismislar sadece, idealist ogretmenler bence cok daha buyuk isler basaracaktir.

3 haftada bitirmisler projeyi masallah :) video burada

https://www.youtube.com/watch?v=4hGuxG0R_qk

mugla'da olsam gidip tanismak isterdim bu arkadaslarla :) 

unbalanced tarafından 10/May/16 00:59 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek

O videonun arkasındaki müzik nedir ya. Adam birşeyler yapmış tanıtıyor, arkadaki müzik iç burkuyor.

Videoyu editleyen elemanın eline koyayım. Hangi mantıkla koymuş o müziği merak ediyorum. Gerizekalı.

Sadece bi imza..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Konunun sonundaki gülücük işareti nie ?

Adamlar en azından bişeylere inanıyorlar,uğraşıyorlar.Sürücüsüz otomobil yapmaları tabi ki çok zor ama en azından senin gibi avatarına Steve Jobs resmi koyup hiçbişey yapmadan yaşadıkları halde kendilerini zeki zannetmiyorlardır o "liseliler".

Memleketin en büyük problemi.Hiçbişey yapmayan adamlar yapanlarıda aşağı çekmeye çalışıyor,hevesini kırmaya çalışıyor.

u235 tarafından 10/May/16 01:23 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı

Adamlar en azından bişeylere inanıyorlar,uğraşıyorlar.Sürücüsüz otomobil yapmaları tabi ki çok zor ama en azından senin gibi avatarına Steve Jobs resmi koyup hiçbişey yapmadan yaşadıkları halde kendilerini zeki zannetmiyorlardır o "liseliler".

Memleketin en büyük problemi.Hiçbişey yapmayan adamlar yapanlarıda aşağı çekmeye çalışıyor,hevesini kırmaya çalışıyor.

guzel tespit .. bir seylerle ugrasan insanlarla surekli ugrasan cok oluyor ve genelde elestiren kesim de bos gezenin bos kalfasi (lafim konuyu acan arkadasa degil)

ben de lisans bitirme calismasinda degisik bir proje sectim, hocalar dahil bosver ugrasma yapamazsin demislerdi 3 haftada bitirip yurtidisina kacmistim :) Kisacasi konusan cok olur, onemli olan isine odaklanman ve bitirmen, cevabin bu olur.

Ben inaniyorum ki, gun gelecek bizim genc nesiller daha iyi sartlar altinda egitim alacak ve girisimcilik de harika seyler yapacaklar. Ikinci resimdeki hocanin gururlu durusu bile yeter. Belki dunya teknolojisinde hic de onemli bir yeri yok ama boyle bir umut tasimak bile bence buyuk kapilar aralayacaktir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dante_
    Dante_'s avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı

Dostum sen ne anlatıyosun. Hoşuma gitmeyen birşeyi neden paylaşayım  ben gülücük koymam alay konusu olduğu anlamına gelmez . Gülümsenin anlamını en azından bilmen yeterli birşey . 
    Gurur duydum ki paylaştım herkes görsün diye. Bunu yadırgaman anlamsız.

Dante_
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    Dante_ bunu yazdı
    u235 bunu yazdı

Dostum sen ne anlatıyosun. Hoşuma gitmeyen birşeyi neden paylaşayım  ben gülücük koymam alay konusu olduğu anlamına gelmez . Gülümsenin anlamını en azından bilmen yeterli birşey . 

konu basligini gorunce ve icerigine bakinca ben de dalga geciyorsun diye dusundum hocam ama buna ragmen bir sey yazmadim..

Ben bu konuyu acsaydim; oyle bir baslik kullanmazdim  + icerikte kendi yorumumu belirtir ne kadar dogru yolda olduklarini samimice yazardim. Ama seninki biraz dalga gecmek amaciyla sadece yapilani gostermek gibi olmus her ne kadar niyetinin o olmadigini belirtsen de oyle gorundu :) 

unbalanced tarafından 10/May/16 01:29 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dante_
    Dante_'s avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    Dante_ bunu yazdı
    u235 bunu yazdı

konu basligini gorunce ve icerigine bakinca ben de dalga geciyorsun diye dusundum hocam ama buna ragmen bir sey yazmadim..

Ben bu konuyu acsaydim; oyle bir baslik kullanmazdim  + icerikte kendi yorumumu belirtir ne kadar dogru yolda olduklarini samimice yazardim. Ama seninki biraz dalga gecmek amaciyla sadece yapilani gostermek gibi olmus her ne kadar niyetinin o olmadigini belirtsen de oyle gorundu :) 

Demek ki yanlış görünmüş  beğendiğim bir haberi paylaşmak istedim sadece   (:

Dante_
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maserati
    maserati's avatar
    Homo

nickini görünce knight geldi aklıma hocam :)

Türkiyede kim sevdiği işi yapıyor ki?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dante_
    Dante_'s avatar
    Erkek
    maserati bunu yazdı

nickini görünce knight geldi aklıma hocam :)

Bu nicki hatırladıysan eski Knight Online müptelalarındansın  demek ki hocam :)

Dante_
Toplam Hit: 4295 Toplam Mesaj: 35
akıllı şahin :d