Localhost A İnternet Uzerinden Baglanma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UCANTENEKE
    UCANTENEKE's avatar
    Erkek
    localde aspx de yaptığım sayfaya arkadasımın girip incelemesini istiyorm nasıl yapabilirim. ona sadece link verecem şuna tıkla diyecem o tıklayınca benim bilgisayarımda olan sayfaya erişecek

Bence bu dünya üzerinde seçilmiş ırk diye bi kavram varsa bu ırk kesin ruslardır.Onlar daha iyisini yapana kadar en iyisi onlar
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

UCANTENEKE bunu yazdı:
    -----------------------------
    localde aspx de yaptığım sayfaya arkadasımın girip incelemesini istiyorm nasıl yapabilirim. ona sadece link verecem şuna tıkla diyecem o tıklayınca benim bilgisayarımda olan sayfaya erişecek

hoca onun için modem de bi ayar yapman gerekiyor ben bunun için bayağı uğraştım. İP'imi verdiğim kişiler pc'me bağlanıyordu asp.net'te localhost:xxxx diye port açar herdefasında sende İP:Port olarak arkadaşına verirsin diye düşünüyorum tam bilgim yok

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UCANTENEKE
    UCANTENEKE's avatar
    Erkek

HanDsomE bunu yazdı:

UCANTENEKE bunu yazdı:

hoca onun için modem de bi ayar yapman gerekiyor ben bunun için bayağı uğraştım. İP'imi verdiğim kişiler pc'me bağlanıyordu asp.net'te localhost:xxxx diye port açar herdefasında sende İP:Port olarak arkadaşına verirsin diye düşünüyorum tam bilgim yok

denedim olmadı hatta adslden butun portları bilgisayara yonlendirdim 

Bence bu dünya üzerinde seçilmiş ırk diye bi kavram varsa bu ırk kesin ruslardır.Onlar daha iyisini yapana kadar en iyisi onlar
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lathedarkman
    Lathedarkman's avatar
    Erkek
    evet port açarak yapılabilinir yada sabit ip satın almak gerekiyor telekomdan çok fazla dökümanı var internette, hangi marka modem kullanıyorsan ona port açmak diye aratırsan bulabilirsin
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

Lathedarkman bunu yazdı:
    evet port açarak yapılabilinir yada sabit ip satın almak gerekiyor telekomdan çok fazla dökümanı var internette, hangi marka modem kullanıyorsan ona port açmak diye aratırsan bulabilirsin

hocam sabit İP'e gerek yokki. Her ip değiştiğinde göstermek istediği arkadaşlarına verir İP. sabit ip biraz kötü olur çünki ev kullanıcısı malum yani (rapid, chat sitelerine takılıyorsa BAN, ) vs durumlarda arkadaşa çok dezavantajı olur

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UCANTENEKE
    UCANTENEKE's avatar
    Erkek

Lathedarkman bunu yazdı:

tam olarak ne aratacağım onu soyle kendim hallederim diye düşünüyorm

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lathedarkman
    Lathedarkman's avatar
    Erkek

UCANTENEKE bunu yazdı:

Lathedarkman bunu yazdı:

hangi modemi kullanıyorsan onun markasını yaz port açmak diye arat sonra http://www.no-ip.com/ buradan programla yapılacak bişeyler ben araştırmadım daha önce yapmadım ama yapan böyle yapıyor ismim.no-ip.com diye kendi localhostuna sitene bağlanmış oluyorsun yapanlar böyle yapıyor yani

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

UCANTENEKE bunu yazdı:

Lathedarkman bunu yazdı:

Modem neydi bu arada. Firewall ve antivirüslerinde etkisi oluyor bu sistemde. Onlada baya uğraştım. En sonunda tüm ayarlardan emin olduğun an reset at bi arkadaşına ver ip'ini böyle deneme yanılm

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmQceR
    EmQceR's avatar
    Erkek
    hiç kasma quickweb diye bir web server var ordan ayarla biraz araştır hemen bulursun.

Bu Yüce Türk Milleti ne ihanetler gördü hepsinin üstesinden gelmeyi başararak tarihe nice zaferler yazdırdı. Bu Millet Kuva-yı milliye hareketini yeniden başlatır. Sivas Kongresini yeniden toplar, Ya İstiklal, Ya Ölüm diye haykırır ve gereğini yapar. Türk Milleti ihaneti ve hainleri hiç affetmez. Dileğimiz odur ki bu iş sandıkta bitsin, aksi halde "sürüye dalmayı göze alan Kurt, çobanın da, köpeğinde hesabını yapmaz."
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UCANTENEKE
    UCANTENEKE's avatar
    Erkek
    airties air6271kn

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek
    appserv u yazilimini kur .. modemden gereken portlari local deki makinaya yonlendir.. disaridan baglanmak icinde adsl ip adresini yaziyosun
Toplam Hit: 4261 Toplam Mesaj: 12