folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Localhost Asp Ve Php Çalıştırmak

Localhost Asp Ve Php Çalıştırmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eagleofcondor
    eagleofcondor's avatar
    Erkek

By-barikat bunu yazdı:
    -----------------------------
    Konuyu tam okumadım hocam ama php ve asp çalıştırmak istiyorsanız phpde appserver kurun zahmetsiz aspde iss yi kurun derim :)

mürid hiç öle eklentilere gerek yok direk ıss ve php yi yanyana hiç bişey kurmadan çalıştırabilirsin  birazdan çekmiş olduğum videyoyu upload ediyorum linkleri koyucağım  selamlar.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Renard
    Renard's avatar
    Erkek

aktas_967 bunu yazdı:

By-barikat bunu yazdı:
    Konuyu tam okumadım hocam ama php ve asp çalıştırmak istiyorsanız phpde appserver kurun zahmetsiz aspde iss yi kurun derim :)

mürid hiç öle eklentilere gerek yok direk ıss ve php yi yanyana hiç bişey kurmadan çalıştırabilirsin  birazdan çekmiş olduğum videyoyu upload ediyorum linkleri koyucağım  selamlar.

iss ile phpde çalıştırmak windows pcde tuhaf sabırsızlıkla bekliyecem hocam :|

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    Aspyi bilmiyorumda kullandıgım wampserver var benim.Kullanımı gayet kolay.Phpleri local hostda calıstırırsın bununla.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

windows 2008 serverda otomatik gelio :) IIS ile php de calistira biliyorsun.

XP de ise kendin IIS'n uzerine eklenti yapman gerekiyor. arkadaslarin soyledigi gibi yapmayi denersen ayni anda ikisini kullanamazsin.

XP nin iisinin uzerine php configrasyonlarinin nasil yapildgini asagidaki linkten bulabilirisn.

http://www.plus2net.com/php_tutorial/php_iis_installation.php

ben bu sekilde kullaniyorum ASP,ASPX,PHP ayni anda calisiyor, java denemelerim icin VMware ile kurudugum ubuntuyu kullaniyorm.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eagleofcondor
    eagleofcondor's avatar
    Erkek

Evet arkadaşlar bombamı patlatıyorum çalışmaz diyen tuaf diyen olurmu öle şey diyen arkadaşlar :D

Kendi emeklerimle çekmiş olduğum videomdur. seslidir  

IIS İLE PHP ÇALIŞIR . film linktedir

http://rapidshare.com/files/241738040/PHP_AND_ISS.rar.html

gereken yazılımlarıda ekledim mysql veritabanı filminide yolluyorum çalışmaz diyenler selam olsun :D Hehehehe

Wamp Server Apache Server Gerektirmeden PHP Çalıştır Gel vatandaş gel sesime gel bırak Apache Servere Wamp serveri gel gel  ek programlarda asp ve php aynı anda zor götürüsün neden local host deyince explorerden hangi porttan açıcak php ayarlamassan 80 den açmaz neden dersen ISS var o yüzden IIS ile PHP İçin çekmiş olduğum videyo indir :D

Rekabet var burada gel :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    wamp öneririm

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek
    localstart.asp dosyası çalıştırılmak istendiğinde bazen şifre isteyebiliyor. Farklı bir dosya ya da klasör çalıştırmayı deneyin.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek
    Herkes php için wamp kullanıyor galiba. Ben uzun süredir xampp kullanıyorum memnunum.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JohnD
    JohnD's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    windowsun içinde ıss var onu kur her türlü kodlama dilini çalıştırırsın

DOM..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Abizittin
    Abizittin's avatar
    Erkek

firefox kullanıyorsan bazen şifre sorma gibi gıcıklıklar yapıyor..onun için bu alttakileri yap

bu firefox üzerinde yapılması gereken bir ayar..

firefox'u aç ve adres çubuğuna about:config yaz. çıkan ayarların içinden network.automatic-ntlm-auth.trusted-uris satırını bul ona çift tıkla ve localhost yazıp 'Tamam'a bas. sonrasında istemeyecektir şifre ve kullanıcı adını. 

ayrıca localde php çalıştırmak için kurduğunuz programların varsayılan portları 80dir. aynı şekilde asp için kurduğunu iis ninde varsayılan portu 80dir. yani aynı anda 80 portundan farklı programlama dillerine ait kodları çalıştırdığında çakışma olabiliyor. o yüzden sonradan yüklediğiniz web serverların portunu değiştirmenizde fayda var.

Toplam Hit: 6544 Toplam Mesaj: 25