folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder LOL Çıılgınlığına Nasıl Bir Önlem Alabiliriz?

LOL Çıılgınlığına Nasıl Bir Önlem Alabiliriz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yakupad
    yakupad's avatar
    Erkek

Merhaba Müritler
    yakın arkadaşlarıma etrafımdakilere baktığımda herkes bu LOL denen oyunu oynuyor. Muhabbet edeceğiz dirk birisi LOL le ilgili bir konu açıyor saatlerce LOL hakkında konuşup duruyorlar.
    Durum böyle olunca o ortamdan koşarak uzaklaşıyor yada kulaklığımı takıp seslerini duymamak içinn son ses müzik dinlemeye başlıyorum.Celal Bayar Üniversitesinde Yazılım Mühendisliği okuyorum.Arkadaşlar

yazılımla yeni teknolojilerle ilgili konuşmak yerine hep bu LOL denen oyun hakkında konuşuyorlar. Durum böyle olunca aslında onlara üzülüyorum adam yazılım mühendisi olacak ilerde ama boş yazılım mühendisi ilerde soracaklar bu adamlara bugüne kadar ne yaptın hangi projeleri yaptın. Bunlar diyemeyecekler ki sabahlara kadar Lol oynadık...  Neyse şu an bu konuda çok sinirli olduğumu hissettim...

Kısacası benim gibi düşünen arkadaşlar sizce bu çılgınlığa karşı nasıl önlem alabiliriz bu oyun artık sigara alkol gibi bağımlılık haline geldi nasıl kurtarabiliriz bu insanları bu çılgınlıktan ?

LOL'le Mücadele Derneği LMD :)

Yakup Ad Celal Bayar Üniversitesi Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi Fakülte Öğrenci Konseyi Başkanı Yazılım Mühendisliği Bölüm Temsilcisi www.yazilimmuhendisiyiz.biz www.yazilimfilmleri.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

sokayim  lole forumdada bir loldur gidior birakin oynayan oynasin sizene begenmiorsan bitir arkadasligini oynayanlarla olsun bitsin murid ne kasionuz bu kadar ya anlamadim 

butun derdimiz lol oynayanlar oldu bi o kaldiydi

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yakupad
    yakupad's avatar
    Erkek
    Absolut bunu yazdı

sokayim  lole forumdada bir loldur gidior birakin oynayan oynasin sizene begenmiorsan bitir arkadasligini oynayanlarla olsun bitsin murid ne kasionuz bu kadar ya anlamadim 

Hahhah haklısında :) 

Gençlik elden gidiyorrr :D

Yakup Ad Celal Bayar Üniversitesi Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi Fakülte Öğrenci Konseyi Başkanı Yazılım Mühendisliği Bölüm Temsilcisi www.yazilimmuhendisiyiz.biz www.yazilimfilmleri.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek
    yakupad bunu yazdı
    Absolut bunu yazdı

senin ki sende kalior ya ona bak murid essek kadar adamlar derdi bizemi kaldi sktir et her koyun kendi bacagindan asilir

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yakupad
    yakupad's avatar
    Erkek
    Absolut bunu yazdı
    yakupad bunu yazdı
    Absolut bunu yazdı

senin ki sende kalior ya ona bak murid essek kadar adamlar derdi bizemi kaldi sktir et her koyun kendi bacagindan asilir

Haklısın herkes ne yapıyorsa kendine de insanların böyle bişeye bağlanmasına yemek bile yemeyip ceplerindeki son parayı bunlara yatırmasına şaşıyorum sadece :) Allah yardımcıları olsun :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Bu tip oyunlar eroyin gibi. Tamamen siktir edip bir daha bulaşmamak en iyisi.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

banada kore dizileri için bi çözü lazım kardeşim bağımlı oldu .

bişey soruyon kafayı sana çeviriyo gözler hala ekranda  .

Minimalist Değilim Tembelim
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maserati
    maserati's avatar
    Homo

bi ara knight vardı. deli gibi bende ona bağımlıydım ufakene. gerçi bu sene bi 3 ay kadar tekrar oynadım deli gibi. ama lola alışamadım bir türlü geçen sene 3 maç atıp bıraktıydım.

o dediğini bende yaşıyorum, okulda 1 saat sonra sınava gircez, elemanlar 10 dk sınav hakkında konuşuyorlarsa 50 dk lol hakkında konuşuyorlar deli ediyor. 

yapacak bir şey yok ya oynamayan arkadaş edineceksin ya yanlarında fransz gibi takılacaksın ya da sende onlara ayak uyduracaksın :D

Türkiyede kim sevdiği işi yapıyor ki?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

ben de yıllarımı rappelz ve knighta verdim elime bi bok geçmedi. lisede knight oynuyordum sınıfta kaldım, ünide rappelz oynuyordum okulu 1 yıl uzattım. ailemle bozuştum, bilgisayar bağımlısı oldum. hiç olumlu bir katkısı yok buradan da oynayan varsa bırakın beyler bu işin sonu bok yolu.

bi arkadaşım var o da lol bağımlısı arada bir buluşuyoruz lol muhabbetinden başka birşey bildiği yok uyuz oluyorum mk gel gezegenlerden iki kelam edek desem lüzumsuz konuları mı konuşalım der. siyasete bile razıyım varsa yoksa lol.

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Tum olay akilda bitiyor. Ben oynamiyorum artik deyip kaldirin pcden. Ama azaltayim mantigiyla gitmeyin. Kestirip atin bitsin. Yoksa sigara gibj birakamazsiniz.

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herlocksholmes
    herlocksholmes's avatar
    Erkek

Yapacak bir şeyin yok. İlgi alanı bu adamların. LOL biter, hearthstone başlar, hots başlar, wow başlar...

Toplam Hit: 3000 Toplam Mesaj: 27
lol league of legends bi̇lgi̇sayar oyunlari bağimlilik