Lord Of The Rings Benzer Film Önerebilecek?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweeneyTodd
    SweeneyTodd's avatar
    Erkek

Harry Potter derim ilk iki film çocukça gelebilir ama sık dişini karşılığını alırsın

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

SweeneyTodd bunu yazdı:
    -----------------------------

Harry Potter derim ilk iki film çocukça gelebilir ama sık dişini karşılığını alırsın

yetişkinler çin olan kitaplarıda ayrı güzel.

bu tarza benzer bide nicholas cage in filmi var. Sihirbazın Çırağı diye. tavsiye ederim.

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mustaphachan
    mustaphachan's avatar
    Erkek

yalnızca film değil kitaplarla bu fantastik dünyanın içinde gezinebilirsin hocam. yüzüklerin efendisi'nin pek bilinmeyen diğer kitapları da var Tolkien'in. 

Hobbit, Hurin'in Çocukları, Silmarillion, Sigurd ile Gudrun Efsanesi şu an aklıma gelenler. İnternette arama yaparak kitaplar hakkında detaya da sahip olabilirsin. 

# birikimini önyargı ve yalanlara hizmet etmek için kullanan kültürlü bir insan olmaktansa maymundan gelmeyi tercih ederim.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Filmi meydana getiren insanlar, gerçek dünya ile sıradışını birbirine karıştırmaya çalışıyor, olmuyor. Lord of The Rings'te sıradaşılık, sıradışı bir dünyada sergileniyor. Bu nedenle o ayarda bir film bulabileceğini sanmıyorum. Aklıma gelen ilk film 300 sparta.

Kitap olarak Hunger Games'i öneririm. Harika bir 3lemedir. 2012 de sinemalarda yerini alacağını duydum.

Film olarak;

300 Sparta

İmmortal (Yakında)

Thor ( Güzel diye duymuştum )

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Milamber
    Milamber's avatar
    Erkek

eragorn fena değildi ama devamı gelmedi malesef...

onun haricinde başarısız yapımlardı ama yine fantastik olması ve eberron a ait olması yönünde

zindanlar ve ejderhalar 1 - 2 yi önerebilirim ingilizcesi yine aynı şekilde.. imdb den bulabilirsiniz dungeons and dragons

bunların haricinde orta dünyaya ait kısa bilgiler verelim...

ilk kitap silmarillion u okursanız orta dünyanın yaratılışı orta dünyadaki inanç temelleri elflerin doğuşu insanların ortaya çıkışı kadim efsaneler ve sauronun bir zamanlarki efendisi olan melkor hakkında bilgiler edinirsiniz. tanrıların bile aşık olduğu mücevherler olarak bilinen 3 silmaril hakkında bilgiler edinirsiniz. Güç yüzüklerinin dövülüşü bu silmarillerin ait olduğu 1. çağın bitiminden sonraya rastlar melkor orta dünyadan uzayın derinliklerine sürülür ve sauron onun en güçlü adamı olarak kalır bir süre iyi rolü yapar balrog lar falan da yer yüzünün derinliklerine sürülürler.

2. çağ başlar 2. çağa ait bilgi almak isteyenler için güç yüzüklerine dair isimli bir kitap var o kısa birşey ama kronoloji hakkında bir hayli bilgi verir. güç yüzüklerinin dövülüşünü anlatır isminden anlaşıldığı üzere ve insanlarla olan son ittifaktan ve sauronun yenilişinden bahseder kısacık olarak.

oradan sonra 2500 yıl sonrası için bilbo nun tek yüzüğü bulduğu ejderha lı hikaye gelir. bilbo yüzüğü bulur (hobit)

sonrasında zaten biliyorsunuz yüzüklerin efendisi üçlemesi.

bunların haricinde bir kitap önermemi isterseniz ben en çok sevdiğim canı gönülden okuduğum seri gedik savaşları efsanesi oldu büyücü çırak büyücü usta vs vs şeklinde giden 4 leme... zaten benim kullandığım nick o seriden geliyor efsane milamber.

bir başka hoşa gidecek seri salvatore isimli yazara ait olan unutulmuş diyarların kara elf üçlemesidir. bu kitap bir hayli hoştur gerçek anlamda bir maceradır filmi olsa o kadar etkilemez insanı ama onun da sıkınıtısı salvatore amcamın üçlemeden sonra yazdığı diğer kitaplarla baş karakter olan drizzt do urden in suyunu çıkarmış olmasıdır. Unutulmuş diyarlar a ait kitaplar hoştur ama FRP oynamak için biraz çorba kazanı modundadır. Herşeye rağmen diyarın ana karakteri diyebileceğimiz elminster çok aziz bir dostumdur. Severim keratayı her ne kadar ed greenwood amcam elminsteri abartı seviyesinde şişirmiş olsada hakkında yazdığı 5 kitaplık seride elminster'in neden bu kadar güçlü olduğunu izah etmiştir. (Arkadaş bir ara unutulmuş diyarların en cafcaflı kadınına büyü tanrıçası mystra ya çakma şansına eriştide :D )

Hıı dünya genelinde bir başka popüler alem olan Dragon Lance ejderha mızrağı seriside fena değildir. Şerefsizde olsa son dakkada bir büyücünün yola gelişini izleyebilirsiniz. Raistlin Majere den bahsediyorum. daha ezik karakterlerin bile çok iyi yerlere gelebileceğini anlatan bir seridir. kıyaslamak olmaz ama unutulmuş diyarlar dan elminsteri alsak raistlin e bir kaç kere kitler ama yinede raistlin fanları kabul etmek istemezler... Gel gelelim Milamber bunların hepsinin çok ama çok ötesindedir. bir yerden sonra adamın bakış atması bile her iki karakteride ufalar malesef... :D

Konuyla ilgili soruları olan arkadaşlar olursa her zaman konuyu takip edemeyebilirim özelden ulaşsınlar görünce yanıt veririm.

Fırtına koparmaktır işim... Uzaklar Yolcusu
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ameros
    ameros's avatar
    Erkek

arkadaslar suan arsivimde 2000 taneden fazla film var bunun yaklasık 1000inide izlemişimdir hergün 2 film izliyorum ama bu yuzuklerin efendisi hiç ilgimi çekmiyor bide harry poter iki seriyidfee izlemedim bu yuzuklerin efendisi izliyimmi bu tarz filmleri semiyorum ama bunu severmiyim ne diyorsunuz

Hepimiz Onaylanma Bağımlısı Keşleriz...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Milamber
    Milamber's avatar
    Erkek

ameros sana sadece şunu söyleyim yüzüklerin efendisinin arkasında yazan yayın evinin notu.

dünya iki ye ayrılır. Yüzüklerin Efendisini okuyanlar ve okuyacak olanlar.

Fırtına koparmaktır işim... Uzaklar Yolcusu
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

http://babafilmler.blogspot.com/2011/01/willow-tek-link-dvdrip-1988.html

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Thewhitewizzard
    Thewhitewizzard's avatar
    Erkek

ameros bunu yazdı:

arkadaslar suan arsivimde 2000 taneden fazla film var bunun yaklasık 1000inide izlemişimdir hergün 2 film izliyorum ama bu yuzuklerin efendisi hiç ilgimi çekmiyor bide harry poter iki seriyidfee izlemedim bu yuzuklerin efendisi izliyimmi bu tarz filmleri semiyorum ama bunu severmiyim ne diyorsunuz

Önce kitapları okuyabilirsin.Eğer ilgini çekeceğine inanıyorsan 3lemeye başlamadan sıradan kitapları takip et en son filmleri izle derim.

Hiç bir filmi öyle tekrar tekrar izlemem sıkılırım,ancak 3lemeyi kaç kez izlediğimi hatırlamıyorum.

sabır
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Vesrella
    Vesrella's avatar
    Erkek

Milamber bunu yazdı:

ameros sana sadece şunu söyleyim yüzüklerin efendisinin arkasında yazan yayın evinin notu.

dünya iki ye ayrılır. Yüzüklerin Efendisini okuyanlar ve okuyacak olanlar.

Yoldaşlar, ölürsem o günden önce yani, - öyle gibi de görünüyor - Anadolu'da bir köy mezarlığına gömün beni ve de uyarına gelirse, tepemde bir de çınar olursa taş maş da istemez hani...
Toplam Hit: 6353 Toplam Mesaj: 32