LYS 2014

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TR-SCOPJE
    TR-SCOPJE's avatar
    Erkek

Yıllar sonra tekrardan 2. ünv için ÖSS sınavına girdim. Şimdi ismi değişmiş LYS olmuş. Her bir sınav oturumu için 25TL cik ödenmesi gerekiyor. İnternet bankacılığı yolu ile yaparsanız uzun banka kuyruklarında beklemezsiniz. Sonra da ÖSYM nin sitesinden başvurunuzu tamamlıyorsunuz.

Daha önce benim bilgilerimi KKTC vatandaşı olarak girmişler, ismim tutuyor ama diğer hiçbir bilgim tutmuyordu. Son gün sınav evrağını çıkaracağım vakit farketmiştim. Bi dünya dilekçe kimlik beyanı vs vs. son gün çok stresli geçmişti. Düzeltesiye göbeğim çatladı.

Başvurular için son iki gün kalmış. Haberiniz olsun! Unutanlara hatırlatmış olayım. Siz de bilgilerinizi kontrol edin. Sıkıntı çıkmasın.

mod: konu niye genelde ? 

Yargılamak için bilmek, bilmek için anlamak, anlamak için dinlemek gerekir...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dead_march
    dead_march's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bende yıllardır sürekli giriyorum bu senede giricem şuan bakalım buyıl şansımıza ne çıkcak

bundan sonra oy kullanmayacağım eğer bir kişi bile gelip oy kullanmak vatandaşlık görevidir felan derse çıkarır kimliğimi götüne sokarım
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sivil
    sivil's avatar
    Erkek

30'u son günmüş ve uzamayacakmış.

bende yeni öğrendim. büssürü kişi unutacak gibi geliyor.

edit: ayrıca çok pahalı ölü sayan pezevenkler.en az 2 tanesine girsen 50 tl+40'da ygs .. .çoğu kişi öylesine giriyor minimum 90 kitliyorlar. 2 milyona yakın insan giriyor iyi para valla

sivil tarafından 28/Nis/14 18:20 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Ben giriyorum, birkaç sorum olacak. Kaç gündür dersaneleri arayıp duruyorum liselere gidiyorum, SBS varmış hiçbir yetkili abiyi yerinde bulamadım. Bilen varsa aydınlatırsa çok memnun olurum.

Ben sayısalcıydım, hala o muhabbet var mı bilmiyorum seneler önce girmiştim en son.

1) Sayısal tercihleri yapabilmek için sadece matematik ve fene girsem yetiyor mu? Türkçe sosyale de girmenin ufacık da olsa bi etkisi var mı puana?

2) Dilden tercih yapabilmek için hangilerine girmeliyim?

3) Matematik ve İngilizce aynı gün görünüyor takvimde. Saatleri yazmıyor. Aynı saat mi bunlar, birine giren öbürüne giremiyor mu?

Teşekkürler..

sigara değil, balık olan.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı

Ben giriyorum, birkaç sorum olacak. Kaç gündür dersaneleri arayıp duruyorum liselere gidiyorum, SBS varmış hiçbir yetkili abiyi yerinde bulamadım. Bilen varsa aydınlatırsa çok memnun olurum.

Ben sayısalcıydım, hala o muhabbet var mı bilmiyorum seneler önce girmiştim en son.

1) Sayısal tercihleri yapabilmek için sadece matematik ve fene girsem yetiyor mu? Türkçe sosyale de girmenin ufacık da olsa bi etkisi var mı puana?

3) Matematik ve İngilizce aynı gün görünüyor takvimde. Saatleri yazmıyor. Aynı saat mi bunlar, birine giren öbürüne giremiyor mu?

Teşekkürler..

1-) yeter. tabi ki de etkisi oluyor.

edit : olmuyormus, yanlıs hatırlamısım.

2-) lys-5

3-) aynı saat olamaz. ikisine de girenler olur.

Andrei tarafından 28/Nis/14 20:16 tarihinde düzenlenmiştir

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    holederma
    holederma's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı

Teşekkürler..

1)bende sayısaldım sadece mat ve fene girdim

2)dil içinde bi tane sınava girsen yeter diye biliyorum 

3)aynı değildir öyle bi salaklık yapmazlar sonuçta bütün sınavlara girenler var.

İtten korkmam kemiksizim , s.kten korkmam deliksizim...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    g2k
    g2k's avatar
    Erkek
    Andrei bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı

Teşekkürler..

1-) yeter. tabi ki de etkisi oluyor.

2-) lys-5

3-) aynı saat olamaz. ikisine de girenler olur.

türkçe ve sosyale girmenin sayısal puanlaırna etkisi olmaz. sayısal puanları mf-1-2-3-4 sadece matematik ve fen üzerinden hesaplanır. türkçe ve sosyale girmenin tm ve ts puanlarına etkisi olur.

g2k[et]tahribat[dat]com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Çok teşekkür ederim herkese. 3 sınav=75 tl ile kurtarıyorum o halde (: sevinsek mi üzülsek mi.. Son soru, bu yeni sistemde de sayısalcı olduğum için dil puanım düşük katsayıyla çarpılacak mı yoksa o olayı komple kaldırdılar mı? Yani bir sayısalcı olarak genel toplamda dil puanım hesaplanırken aşağıdakilerden hangisi olacak:

1) YGS puanımın yüzde 40ı + LYS-İngilizce puanımın yüzde 60'ı, sıfır kayıp.

2) YGS puanımın yüzde 40'ı + LYS-İngilizcenin düşük katsayıyla çarpılmış halinin yüzde 60'ı.

3) YGS puanımın düşük katsayıyla çarpılmış halinin yüzde 40'ı + LYS-İngilizcenin düşük katsayıyla çarpılmış halinin yüzde 60'ı.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dead_march
    dead_march's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı

Çok teşekkür ederim herkese. 3 sınav=75 tl ile kurtarıyorum o halde (: sevinsek mi üzülsek mi.. Son soru, bu yeni sistemde de sayısalcı olduğum için dil puanım düşük katsayıyla çarpılacak mı yoksa o olayı komple kaldırdılar mı? Yani bir sayısalcı olarak genel toplamda dil puanım hesaplanırken aşağıdakilerden hangisi olacak:

1) YGS puanımın yüzde 40ı + LYS-İngilizce puanımın yüzde 60'ı, sıfır kayıp.

2) YGS puanımın yüzde 40'ı + LYS-İngilizcenin düşük katsayıyla çarpılmış halinin yüzde 60'ı.

3) YGS puanımın düşük katsayıyla çarpılmış halinin yüzde 40'ı + LYS-İngilizcenin düşük katsayıyla çarpılmış halinin yüzde 60'ı.

Ben bu sınava 4-5yıldır giriyorum daha sistemi çözemedim boşver sınava girçık gelen puana göre bitercih yaparsın

bundan sonra oy kullanmayacağım eğer bir kişi bile gelip oy kullanmak vatandaşlık görevidir felan derse çıkarır kimliğimi götüne sokarım
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    dead_march bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı

Ben bu sınava 4-5yıldır giriyorum daha sistemi çözemedim boşver sınava girçık gelen puana göre bitercih yaparsın

Hocam söylediğin şey bi döngü olabilir mi :D

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek

http://www.youtube.com/watch?v=ganr_xEVKYI 

paylaşmasam olmazdı

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
Toplam Hit: 8818 Toplam Mesaj: 94