folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Mac İle Filitrelenmiş Ağı Kırmak

Mac İle Filitrelenmiş Ağı Kırmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NPaX
    NPaX's avatar
    Erkek

işte bnm dediğim sistem buu..

bu özel bir sunucu üzerinden yapılıor braz farklı bir yapısı war gecen sene baya bi uğraştık yurtta bunu aşmak we kırmak için ama cok zor gibi çnküü kontrol paneli çok sağlamm gecmek çok zorr gibii

Legion_of_doom
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Frosttear
    Frosttear's avatar
    Erkek

cLust3r'ın dediği için mac shifting diye araştırırsan güzel sonuçlara ulaşabilirsin...

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cLust3R
    cLust3R's avatar
    Erkek

Shamanist bunu yazdı:
    -----------------------------

cLust3R bunu yazdı:

hocam bi sniffer ile adamın mac ini ogren sonra kendi macini adamın maci ile deiştir..  Aynı mac olucagı için filtreye takılmaz..

biraz açıklarmısın baba erenler

hocam şirkette sadece  modem e yazılan mac ler girebiliyour internete onun dısındakiler giremiyor dogrumu ?

Eğer durum böyle ise ; internete giren bi bilgisayarın mac adresini ogren erişimin varsa pc ye kolayca ogrenebilirsin , yoksa sniffer tarzı programlarla gelen giden paketlerden mac adresini ögren interneti kullanan pc nin ve o mac adresi ile kendi mac adresini değiştir..

Değiştirdiğin mac adresi modemden onaylı olduğu için bağlanabilmen lazım teoride.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    R3D
    R3D's avatar
    Erkek

Hoca bu işi anlatan bir video izlemiştim hiç denem fırsatım olmadı ama BackTrack diye bir linux versiyonu var CD den kullanılan

Onun içinde bu işi yapan programlar vardı.

WPA ve WPA2 şifrelerni kıran ve MAC adreslerini alabilen programlar ve başka bir sürü bu tarz program vardı içinde.

İstersen bi indir dene yada arat bulursun mutlaka bişeler.

"Mey biter saki kalır Her renk solar haki kalır Diploma insanın cehlini alsada; Hamurunda varsa,eşeklik baki kalır..."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Frosttear
    Frosttear's avatar
    Erkek

Backtrack arkadaşında dediğin gibi bu tarz yapıcakların için biçilmiş kaftan...
    ama v2 yi indirip denemeni tavsiye ederim...v3 sorun çıkartıordu en son ben ilgilendiğimde...yeniydi, şimdilerde düzeltmiş olabilirler ama göz gezdir bakalım işine yarıycakmı...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cLust3R
    cLust3R's avatar
    Erkek

arkadaş WPA veya WPA2 kırmaya çalısmıyor , mac filtrelemesi demiş..

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    R3D
    R3D's avatar
    Erkek

cLust3R bunu yazdı:

arkadaş WPA veya WPA2 kırmaya çalısmıyor , mac filtrelemesi demiş..

Tamam ben ne yazmışım bi bak bakalım....

"MAC adreslerini alabilen programlar ve başka bir sürü bu tarz program....."

"Mey biter saki kalır Her renk solar haki kalır Diploma insanın cehlini alsada; Hamurunda varsa,eşeklik baki kalır..."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cLust3R
    cLust3R's avatar
    Erkek

evet hocam haklısın internetten işini görebileceği 20 mb lık bir program yerine 700 mb lık backtracki indirip çalıştırıp, kismetin komutlarını öğrenip uygulaması çok daha mantıklı..

http://www.freedownloadscenter.com/Best/mac-sniffer.html  burda yararlı tool lar var , işini görmesi lazm.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    R3D
    R3D's avatar
    Erkek

cLust3R bunu yazdı:

evet hocam haklısın internetten işini görebileceği 20 mb lık bir program yerine 700 mb lık backtracki indirip çalıştırıp, kismetin komutlarını öğrenip uygulaması çok daha mantıklı..

http://www.freedownloadscenter.com/Best/mac-sniffer.html  burda yararlı tool lar var , işini görmesi lazm.

:))) Kardeşim burası forum, kimse tüm insanlığın bilgisine sahip olduğu iddasında değil. Ben değilim en azından.

Ben onu biliyordum onu yazdım, yazmasamıydım yani ???

Sen daha iyisini biliyormuşsun sende onu paylaştın. Ki bence BackTrack öğrenmek daha mantıklı çünkü komplike bir dağıtım. Ama fark etmez biri bence, diğeri sence....

Peki problem nerde ??? 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cLust3R
    cLust3R's avatar
    Erkek

her wireless cardda çalışmıor backtrack uyumlu olması lazm chipsetin etheros vs gibi, eğer laptopsa ztn kismet çalışmaz büyük ihtimal wireless card uyumlu olmıcağından dolayı ve bir sürü uğraş eğer WPA kırmıcaksa hiç uğraşmasın diye yazdım . Benim için bi problem yok..

Toplam Hit: 2920 Toplam Mesaj: 22