Macbook Almak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    motka
    motka's avatar
    Erkek
    CenkSertoz bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı

neden mac almak istiyor bi anlatsana

Retina ekranın keyfine varmak istiyor olabilir,gözlerini seviyordur.Keyfine düşkündür.6-7 saat giden şarjın keyfini çıkartmak istiyordur,üstelik 7 saat giden pili şarj etmek için 2 saat prize bağlı kalmak istemiyordur. Ne biliyim bir exe indirdim tüm bilgilerim şifrelendi şimdide 5bin lira para istiyorlardır endişesi taşımak istemiyordur. Fan sesini ve ısınmayı hiç mi hiç sevmiyor da olabilir. Yada belkide kocaman notebook şarj aletlerinden sıkışmıştır kotunun göt cebinde kolayca taşıyabildiği bir şarj aleti istiyordur.Yada olur mu olur dünyanın en iyi touchpad tecrübesini gündelik kullanımda kullanmak istiyordur.Yada benim gibi sanal makinada windows takılırken hiç bir lag yaşamak istemiyordur.0 Crach olması gereken bir projesi vardır, domanım/ yazılım uyuşmazlığı ile uğraşmak istemiyordur. 2 bin lira daha fazla verip kafam rahat olsuncudur,bir çok sebebi olabilir.

Güzel özetlemişsin hocam.Benim bile alasım geldi :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek

satarım 3.500den 512 gb ssd 8 gb ramli 2.6ghz işlemcili en kralından retinalı 

Ama alette problem var arada kapanıyor :D , 300-500e yaptırsanız bile karda olursunuz :p

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NightShadow
    NightShadow's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Macbook çok şekil ama windows gibi rahat kullanılmıyor yada ben kullanamıyorum.

Everything that has a beginning has an end.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gsspor
    gsspor's avatar
    Erkek
    CenkSertoz bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı

Retina ekranın keyfine varmak istiyor olabilir,gözlerini seviyordur.Keyfine düşkündür.6-7 saat giden şarjın keyfini çıkartmak istiyordur,üstelik 7 saat giden pili şarj etmek için 2 saat prize bağlı kalmak istemiyordur. Ne biliyim bir exe indirdim tüm bilgilerim şifrelendi şimdide 5bin lira para istiyorlardır endişesi taşımak istemiyordur. Fan sesini ve ısınmayı hiç mi hiç sevmiyor da olabilir. Yada belkide kocaman notebook şarj aletlerinden sıkışmıştır kotunun göt cebinde kolayca taşıyabildiği bir şarj aleti istiyordur.Yada olur mu olur dünyanın en iyi touchpad tecrübesini gündelik kullanımda kullanmak istiyordur.Yada benim gibi sanal makinada windows takılırken hiç bir lag yaşamak istemiyordur.0 Crach olması gereken bir projesi vardır, domanım/ yazılım uyuşmazlığı ile uğraşmak istemiyordur. 2 bin lira daha fazla verip kafam rahat olsuncudur,bir çok sebebi olabilir.

Çok iyi yazmışsın dostum :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PHP-SEO Developer
    Erdem
    Erdem's avatar
    Erkek
    CenkSertoz bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı

Ek olarak , iphone telefonu ile istediği gibi takılmak istiyordur. Not sistemi hem telefondan hemde mac üzerinden ayarlamak istiyordur. Apple logosunun arkadan yansıyan ışığına hasta kalmıştır. Problem yaşadağında 1 hafta içinde çözüm bulmak istiyordur. Performansı vucudundan bulunan en ince kılcallarda hissetmek istiyordur. Bilgisayarın nasıl bir şey olduğunu biliyor ama derinlemesine incelemek istiyordur. Apple firması altında çalışmak istiyordur bu yüzden onun ürünlerini kullanmak istiyordur. Aynı anda 4 5 ekranı donmadan kullanmak istiyordur. Dream viewer ps vb. programların açılışını 10 saniye 20 saniye beklemek istemiyordur. Güvenlik istiyordur. Taşırken 2kg dan daha fazla ps taşımak istemiyordur.  Yani bir çok sebebi olabilir ? 

Bende sana şunu sormak istiyorum ? Neden böyle bir soru sorma ihtiyacı duydun anlatsana ?

Erdem tarafından 14/Haz/16 15:53 tarihinde düzenlenmiştir

Php for SEO nun ardından Php for Gcode (CNC)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    CenkSertoz bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı

Sana laflar hazırladım qanqa

1. Bir sürü geliştirici Mac kullanıyor hocam. Mesela James Gosling en başta. Adam Java yı Mac te yapmış. Konuşmalarının birinde kendi bilgisayarını kullanıyordu ve Mac ti.

2. Bunun en büyük sebebi de UNIX kökünden gelmesi sanırım. Linux kadar rahat bir geliştirme ortamı sağlıyor. Bugün Linux 'ta kullanılan birçok araç Mac ile de kullanılabiliyor. Ama Windows üzerinde bu kadar rahat kullanılamıyor. En basitinden Windows taki dizinler bile can sıkıyor (C:\\blabla\\blabla\\blabla\\).

3. Mac ise bildiğimiz UNIX/Linux (daha doğrusu bsd). Widows taki baş belası sorunlar yok.

4. Ha bir iş için Windows mu lazım oldu kur VirtualBox ile hallet işini.

Fazla uzattım, kısacası; insanlar birçok sebepten ötürü Mac kullanıyorlar. Herkes hava atmak için almıyor. Tabi herkeste oyun oynamıyor. Gerçi Steam ile oyun sayısı da baya bir arttı.Bir kaç oyun sadece Win e özel çıkıyor artık Windows 'a mahkum değiliz. 

eyyorlamam bu kadar.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Tasarimci arkadaslara bir soru macin ekran goruntusu ve baski sonrasi karsilastirmalarinda kayip degerleri nedir?

Sonucta 10k ya mac in ekrani yerine umugune kadar dolu kasa ve asusun pro monitoru alinabilir

delimiyim ben?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Mac bilgisayarların en zayıf tarafı oyun desteği. Oyun desteği olmasa Windows'un yüzüne kimse bakmaz. Mac kullandım gayet stabil kullanıcı deneyimine önem veren bir sistem. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Mac bilgisayarların en zayıf tarafı oyun desteği. Oyun desteği olmasa Windows'un yüzüne kimse bakmaz. Mac kullandım gayet stabil kullanıcı deneyimine önem veren bir sistem. 

Hocam Steam sağolsun. Artık oyunlar eskisi kadar dert değil. Zaten Mac in kendi mağazasında da oyunlar var. Mesela benim oynadığım oyunlar; Valve 'nim tüm oyunları, The Long Dark, Game Dev Tycoon Mac/Linux üzerinde oynayabiliyorum.

Steam 'den bakabilirsin. Oyunların çok çok çok büyük kısmı sadece Win de çalışmıyor artık.

Ama GTA, FIFA, CoD gibi oyunlar yok.O konuda haklısın. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkavari
    kafkavari's avatar
    Erkek
    Erdem bunu yazdı
    CenkSertoz bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı

Ek olarak , iphone telefonu ile istediği gibi takılmak istiyordur. Not sistemi hem telefondan hemde mac üzerinden ayarlamak istiyordur. Apple logosunun arkadan yansıyan ışığına hasta kalmıştır. Problem yaşadağında 1 hafta içinde çözüm bulmak istiyordur. Performansı vucudundan bulunan en ince kılcallarda hissetmek istiyordur. Bilgisayarın nasıl bir şey olduğunu biliyor ama derinlemesine incelemek istiyordur. Apple firması altında çalışmak istiyordur bu yüzden onun ürünlerini kullanmak istiyordur. Aynı anda 4 5 ekranı donmadan kullanmak istiyordur. Dream viewer ps vb. programların açılışını 10 saniye 20 saniye beklemek istemiyordur. Güvenlik istiyordur. Taşırken 2kg dan daha fazla ps taşımak istemiyordur.  Yani bir çok sebebi olabilir ? 

Bende sana şunu sormak istiyorum ? Neden böyle bir soru sorma ihtiyacı duydun anlatsana ?

bu adamdan mac aldım şuan o mac ile yazıyorum. hayat var diyorum...

Mesele, Türkiye'nin şeftali yerine, motor üretmek istemesiydi. N. Erbakan
Toplam Hit: 2681 Toplam Mesaj: 26
apple mac macbook apple mac os