Macbook İle Alakalı Birsoru ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    neverland bunu yazdı

Kadıköy'e gidiyorsun. Orada Samsung Teknik Servisinin yerini soruyorsun.

O iş hanına girip 2. katına çıkıyorsun. Orada bir sürü macbook olan dükkanı buluyorsun.

İçeri giriyorsun, tek tek bakıyosun, bütçene uygun olanı alıyorsun.

1 ay sonra da buraya Macbook Arızalı Çıktı Adamlar Çamura Yatıyor adlı başlık da açsın mı hocam :D 

next next next install
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Clostridium
    Clostridium's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı
    neverland bunu yazdı

Kadıköy'e gidiyorsun. Orada Samsung Teknik Servisinin yerini soruyorsun.

O iş hanına girip 2. katına çıkıyorsun. Orada bir sürü macbook olan dükkanı buluyorsun.

İçeri giriyorsun, tek tek bakıyosun, bütçene uygun olanı alıyorsun.

1 ay sonra da buraya Macbook Arızalı Çıktı Adamlar Çamura Yatıyor adlı başlık da açsın mı hocam :D 

valla bunu yazmak ıcın gırmıştım :D  eyvallah @neverland ama yemez dayı,  yazıcıoğlunda şeytan s*kip salavat getiriyolar

N'oublie pas d'ou tu viens ..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neverland
    neverland's avatar
    Erkek
    Clostridium bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı
    neverland bunu yazdı

valla bunu yazmak ıcın gırmıştım :D  eyvallah @neverland ama yemez dayı,  yazıcıoğlunda şeytan s*kip salavat getiriyolar

3 tane macbook pro aldım oradan ben. Yerin adını bilmiyorum ama adamı tanıyorum.

1 tanesini 2 sene önce. 1 tanesini geçen sene. 1 tanesini de 6-7 ay önce.

Hiç birinde bir tane en ufak problem çıkmadı.

Ne niyetle yazdınız anlamadım. Almadığım yeri tavsiye edecek değilim. Dükkanın adını bilmiyorum diye öyle tarif ettim.

Hala kullanıyoruz makinaları.

neverland tarafından 13/Haz/20 15:46 tarihinde düzenlenmiştir

Bir gece her zamanki gibi yatağına girip gözlerinin ağırlığına dayanamayıp huzurla uyuduğunu düşün. Sonrasında da hiç uyanmadığını düşünmeye çalıştığında aklında hiçbir şey canlanmayacaktır, çünkü beynin kapalıyken neler olup bittiğini bilemezsin, bu yüzden bu noktayı hayal edebileceğin bir veri yok elinde. Ölüm de tam olarak böyle bir şey. Uykunun 4. saatindeki hissettiklerin, yani; hiçlik, hissizlik. Varlığından ya da yokluğundan haberinin olmaması. Böyle düşününce ölüm biraz daha tanıdık geliyor, daha kabullenilebilir geliyor. Belki de içindeki o çılgın yaşama arzusuna sahip olan egonu ancak böyle ehlileştirebiliyorsun. Aksi halde çılgınca yaşama arzusuna sahip egon sana tanrılar yaratıyor, cennetler vaat ediyor, seni sonsuz bir yaşamın varlığı ve zevkleri ile kandırıyor.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Clostridium
    Clostridium's avatar
    Erkek
    neverland bunu yazdı
    Clostridium bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı
    neverland bunu yazdı

3 tane macbook pro aldım oradan ben. Yerin adını bilmiyorum ama adamı tanıyorum.

1 tanesini 2 sene önce. 1 tanesini geçen sene. 1 tanesini de 6-7 ay önce.

Hiç birinde bir tane en ufak problem çıkmadı.

Ne niyetle yazdınız anlamadım. Almadığım yeri tavsiye edecek değilim. Dükkanın adını bilmiyorum diye öyle tarif ettim.

Hala kullanıyoruz makinaları.

kötü niyetle demedim hocam yanlış anlama goygoyuna takıldım (:

1-2 kez yakınlarımın aldığı makinalarda problem yaşayınca eski güvenim kalmadı oradaki esnafın tavrına vs, çok laubali takılıp hallederiz kadir modunda hareket ediyor çoğuı artık.

bir de macbook gibi bir topa girmeyi planladıgım için biraz daha temkinli yaklaşmaya calısıyorum

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    Clostridium bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

çalıştığım yerde çoğu çalışanda macbook pro 13 inç var, (kimisinde 2 thunderboltlu kimisinde touchbarlı olandan). bu hafta boyunca ofise gittim, hepsinin fan non stop çalışıyo. yaz aylarında çok rahatsız edici. bende geçen yaz bir süre kullanıp ifrit olmuştum, çareyi harici klavyede buldum. alet komple alüminyum olduğundan tüm o ısı yayılıyor ve elleriniz terliyor.

termal olarak daha stable bir modelini bakmanı öneririm (15 inç olanı falan daha iyidir belki) ya da macten vazgeçip düzgün bir makina al. thinkpad t470s kullanıyorum, fan sesi duyduğumu hatırlamıyorum :P 

evet o ısınma ve fan problemi var, youtube'da da 2019 macbook air ıncelemesıne baktıgımda adam durduk yerde dahi 95-100 arası calıstıgından bahsedıyo, fan sesi de 40 desibel cıvarında :\ sırket laptop'ı olarak  lenovo e15 serisinden var yetıyor da ama kendıme ait bırşey istediğim icin sebepsizce heves ettım bu boku hocam ya :m

macbook gibi dümdüz aletin nesine heves ettin

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

2 adet macbook pro kullanıyorum 2017 ve 2019 model 

1 tanesi hiç kapanmıyor gibi birşey evde masamda devamlı açık genel oalrak 2015 sonrası prolar da klavye sorunu var alırken dikkat etmek gerekir.

performans olarak kesinlikle fazlasıyla tatmin eder.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

soruna istinaden yorumlamistim fakat python ve smmsin disina cikiyorsa konu soyle diyeyim; 2009 senesinden beri mac pro kullaniyorum , ne sistem coktu ne de virus/worm/malware yedi ve surekli acik, yine yapacagin isleri bagli olarak windows tabanli uygulamalar icin bootcamp , parallels kolayligi var.

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek

16 inch olanında fan sorunu çözülmüş olması lazım. Klavye yapısı da değişti. Kronik klavye sıkıntısının da çözülmüş olması lazım. Bir de retina ekranda yansıma önleyici kaplamanın soyulması muhabbeti vardı, onunla ilgili de pek bir şey duymadım 16 inch olanda. Yakında teknoloji mağazası varsa incelemeni tavsiye ederim. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Ben 2015 yılında 13,3 " 2012 mid almıştım, Tarsusta birinin eşi almış, fiyatıda baya uygundu o zaman, dedim neden satıyorsun; dedi açıkça söylemek gerekirse kullanmasını beceremedik :D sonra rem taktım ssd  taktım canavar hala kullanıyorum,

Uzak masaüstü yerinde paralel desktop kur istediğin işletim sistemini kurarsın, kullanırsın, çok kullanışlı. 

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Clostridium
    Clostridium's avatar
    Erkek

arkadaşlar hepiniz cok ama cok saolasınız, muhtemelen 13,3 birtane bulursan 2.el macbook pro alacak gibiyim, son olarak önerebiliceğiniz güvenilir yerler var ise (sahibinden dışı kurumsal satış yapan 2.el fırmalar gibi ) onları da öğrenirsem cok memnun kalırım

Toplam Hit: 3956 Toplam Mesaj: 27
python business intelligence data analizi macbook