Macbook İle İlgili Fikirleriniz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

Macbook alicaksan hocam bir ogrenci hesabi bulup al. hem indirimli alirsin hemde airpods hediye ediyorlar.

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PlayForFree
    PlayForFree's avatar
    Erkek

2019 macbook pro touch bar aldım öğrenci indirimi ile, grafik tasarımcı, ux designer ve front end dev. yapıyorum profesyonel olarak hayatımın deneyimini yaşattı diyebilirim, detaylı kullanım deneyimi merak edersen pm atabilirsin uzun uzun anlatırım.

profesyonel kahveci?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tutrakan_d
    tutrakan_d's avatar
    Erkek

Merhaba,

2011 late vardı bundan önce az kullanılmışken almıştım . Bütün işlerimi yaptı sağolsun. Fakat grafik yongası üretimden arızalıymış makinanın bi süre sonra (garanti filan bitmişti ) bozuldu servise götürdüm bu hata bizden deyip anakartı sıfırladılar ve 6 ay garanti verdiler yeni anakarta 1.5 sene o da bozuldu. Ne kadar sağlam cihazlar olursa olsunlar yinede ihtiyatlı kullanmak lazım uzun süre kullanmaya niyetliysen. 16 aldım bu sene başında i9 işlemcinin turboboostunu kapattım ekstra fan kontrolu uygulamasını filan kullanıyorum işlemciyi çok ta ısıtmadan kullanmaya çalışıyorum.

Kısacası aldığın macbook a sağlam bunlar deyip abanmamak lazım. 0 alıp ta sorun yaşayanlar da biliyorum. ikinci el alıp bikaç sene kullananlar da.

Kendi işlemcilerini çıkartmaları çok iyi tabi de ilk çıktığı zaman hemen bu işlemciye tam destek eskileri ise rafa kaldırma kafasında gideceklerini zannetmem. Çünkü en basitinden Catalina çıktığında bir çok kişi stabilite sorunları yaşadı.Ki dark mode da yaşadığım sorunu 5 güncelleme gelmesine rağmen hala çözmediler. (Ki teknik taraf üzerinden gerekli şeyleri sundum bundan bağımsız hata raporu gönderdim filan tık yok.)

Teoride sorunsuz olabilir de kullanıcların yaşadığı problemleri görmeden tam geçişi yapacaklarını ve geliştiricileri bişeylere zorlayacaklarını zannetmiyorum.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

macbook pro ve thinkpad x serileri efsanedir.

iki seriyi de 10 sene kullandık, tek sıkıntı macos a alışamamaktı ben ona bir güzel windows çaktım geçtim.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

Herkes anlatıp duruyo, Macbook görmesek cidden sorunsuz sancaz :D 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    tutrakan_d bunu yazdı

Merhaba,

2011 late vardı bundan önce az kullanılmışken almıştım . Bütün işlerimi yaptı sağolsun. Fakat grafik yongası üretimden arızalıymış makinanın bi süre sonra (garanti filan bitmişti ) bozuldu servise götürdüm bu hata bizden deyip anakartı sıfırladılar ve 6 ay garanti verdiler yeni anakarta 1.5 sene o da bozuldu. Ne kadar sağlam cihazlar olursa olsunlar yinede ihtiyatlı kullanmak lazım uzun süre kullanmaya niyetliysen. 16 aldım bu sene başında i9 işlemcinin turboboostunu kapattım ekstra fan kontrolu uygulamasını filan kullanıyorum işlemciyi çok ta ısıtmadan kullanmaya çalışıyorum.

Kısacası aldığın macbook a sağlam bunlar deyip abanmamak lazım. 0 alıp ta sorun yaşayanlar da biliyorum. ikinci el alıp bikaç sene kullananlar da.

Kendi işlemcilerini çıkartmaları çok iyi tabi de ilk çıktığı zaman hemen bu işlemciye tam destek eskileri ise rafa kaldırma kafasında gideceklerini zannetmem. Çünkü en basitinden Catalina çıktığında bir çok kişi stabilite sorunları yaşadı.Ki dark mode da yaşadığım sorunu 5 güncelleme gelmesine rağmen hala çözmediler. (Ki teknik taraf üzerinden gerekli şeyleri sundum bundan bağımsız hata raporu gönderdim filan tık yok.)

Teoride sorunsuz olabilir de kullanıcların yaşadığı problemleri görmeden tam geçişi yapacaklarını ve geliştiricileri bişeylere zorlayacaklarını zannetmiyorum.

Lcd ekranlar öncesinde tüplü ekranlı imac modelleri vardı. Bu modellerin tamamında kendi işlemcisini kullanırdı donanım uyumu yüzde yüz olduğu için eşdeğer pclerden 4 5 kat hızlı çalışırdı, bütün stüdyolarda grafikerlerde imac görürdk. pc taraflı büyüdüğümüz ve fiyatları bizi çok aştığı için alamaz uzaktan gözlerdik bu cihazları. Kendi işlemcisini üretecek olması  mobil ve masaüstünü yaklaştırma iddiasından ötürü önemli. Yıllar geçmesine rağmen mobil masaüstüne rakip olamıyor, android telefonu dock a takıp ekrana aldığımda pc de yaptığım işin onda birini yapamıyorum.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Clostridium
    Clostridium's avatar
    Erkek

pozitif teknoloji var bu apple'ın resmi satıcılarından, bayağı da iyi feedback aldım forumlarda soruşturup,

şu an hala devam eden bir eğitim indirimi var senin ya da herhangi bir  tanıdığının öğrenci ya da öğretmen belgesıyle güzel indirimle alabiliyorsun,

normalde 256gb ssd 16gb ram alacaktım fakat siparişler yurtdısından geldıgı ıcın 2-2.5 ay sürüyo dediler bende 8gb ram 256gb ssd olan macbook pro 13" aldım, anaconda'yı da kurdum gayet muntazam calısıyor herşey, tek sıkıntısı su usb olayı onu da kingston'ın su ürününü alarak çözdüm hocam

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B076BGJXTG/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

N'oublie pas d'ou tu viens ..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tutrakan_d
    tutrakan_d's avatar
    Erkek
    Clostridium bunu yazdı

pozitif teknoloji var bu apple'ın resmi satıcılarından, bayağı da iyi feedback aldım forumlarda soruşturup,

şu an hala devam eden bir eğitim indirimi var senin ya da herhangi bir  tanıdığının öğrenci ya da öğretmen belgesıyle güzel indirimle alabiliyorsun,

normalde 256gb ssd 16gb ram alacaktım fakat siparişler yurtdısından geldıgı ıcın 2-2.5 ay sürüyo dediler bende 8gb ram 256gb ssd olan macbook pro 13" aldım, anaconda'yı da kurdum gayet muntazam calısıyor herşey, tek sıkıntısı su usb olayı onu da kingston'ın su ürününü alarak çözdüm hocam

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B076BGJXTG/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Hayırlı uğurlu olsun,

Usb  olayı sıkıntı evet. Linkteki  ürününkalitesi konusunda fikrim yok. Şahsen dönüştürücücü de apple dan kullan derim çünkü fiyat bakımından mantıklı görünebilir fakat portu filan ısıtır ,içindeki devre elemanları tam verimli çalışmaz belki porta veya diğer bileşenlere filan zarar verebilir. Bi arkadaş macbook'a monitor takti hdmi dan hesaplı bi dönüştürücü ile .Ekranda çizgiler çıkmaya başladığı için servise götürücekti en son.

Kısacası macbook larda çoklu işleve sahip hesaplı dönüştürücüleri soranlara önermiyorum. Uyumsuz olabilir , bi süre sonra bozulabilir bozabilir,zarar verebilir, bi sorunda servis garanti dışı diyebilir.

Güle güle kullan.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Clostridium
    Clostridium's avatar
    Erkek
    tutrakan_d bunu yazdı
    Clostridium bunu yazdı

Hayırlı uğurlu olsun,

Usb  olayı sıkıntı evet. Linkteki  ürününkalitesi konusunda fikrim yok. Şahsen dönüştürücücü de apple dan kullan derim çünkü fiyat bakımından mantıklı görünebilir fakat portu filan ısıtır ,içindeki devre elemanları tam verimli çalışmaz belki porta veya diğer bileşenlere filan zarar verebilir. Bi arkadaş macbook'a monitor takti hdmi dan hesaplı bi dönüştürücü ile .Ekranda çizgiler çıkmaya başladığı için servise götürücekti en son.

Kısacası macbook larda çoklu işleve sahip hesaplı dönüştürücüleri soranlara önermiyorum. Uyumsuz olabilir , bi süre sonra bozulabilir bozabilir,zarar verebilir, bi sorunda servis garanti dışı diyebilir.

Güle güle kullan.

eyvallah hocam ben de dediğin gibi apple ürünü alma taraftarıydım ama hem gereksiz pahalı hem de bu aldığım kadar işlevsel değil, ki bırcok yerde inceledim videoları dahi izlediğimde en iyisinin bu olduğunu düşündüm.

N'oublie pas d'ou tu viens ..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Hayaller mekbuk 

Hayatlar:

next next next install
Toplam Hit: 3012 Toplam Mesaj: 21
apple macos macbook apple intel