folder Tahribat.com Forumları
linefolder Linux ve Diğer İşletim Sistemleri
linefolder Macbook Pro 2011 İşletim Sistemi Yükleme Sorunu

Macbook Pro 2011 İşletim Sistemi Yükleme Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KemikadaM
    KemikadaM's avatar
    Erkek

Merhaba hocalar arkadaştan macbook pro a1286 laptop aldım bozuk diye sonra yapttırdım (uma dedikleri olay) daha önce jailbreakliymiş sanırım. mac ile hiç alakam yok neyse sıfırdan kurayım dedim bu ekranı geçemiyorum lisans mı satın almam lazım? kendi icloudumu giriyorum şifre yanlış diyor telefona bildirim geliyor. dmg high sierra indirdim transmac ile attım ama gene yükleme yapamıyorum bu ekranı geçemediğim için nasıl çözebilirim? 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek

O ekranda şifre yanlış demesinin sebebi o versiyonda iki faktörlü kimlik doğrulama henüz olmadığından desteklemiyor. Ama aşmak için şifrenin sonuna telefona gelen kodu yazarsan giriş yapabilirsin. Fakat o kimlikle ilintili bir sürüm değilse yine hata verir diye düşünüyorum. Internet recovery deneyebilirsin ama sürüm çok eski ise onda da hata verir. Başka bir mac varsa en güzeli bootable recovery disk oluşturmak. 
    Şu makaleyi takip edebilirsin: https://support.apple.com/en-us/HT201372

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KemikadaM
    KemikadaM's avatar
    Erkek

başka bir macim yok malesef burdan da sierra indirmiştim transmac ile bunu da yazdırdım gene olmadı. başka çözümü yok mu :(

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

bu sorun catalina yükleyince aşılabiliyordu en son.

bende de vardı desteklemedği halde cataline yüklemiştim bir şekilde birçok sorun çözülmüştü.

ama ister istemez biraz yavaş çalışıyordu

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KemikadaM
    KemikadaM's avatar
    Erkek

sorun şu ki catalinayı nasıl yükleyeceğim :) varmı bir yöntemi yada bilen 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Bende de 2011 late pro var, benim yapabileceğim bir şey varsa yaz, yönlendir (bilal'e anlatır gibi :) ) yapayım hocam.

vatandaşa kafam girsin!..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Güncel versiyonu yükleyemezsen doğrulama kodunu şifrenin sonuna eklemen gerekiyor.

Ama güncelleme yapabilirsen sıkıntı olmaz.

Bu arada Apple kullanıp ister mac olsun ister ios jailbreak yapanların elinden apple cihazı almalı yada uzaktan kapamalı.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KemikadaM
    KemikadaM's avatar
    Erkek

o kısmı geçtim ama bu öğe geçici olarak mevcut değile döndüm. bi ilerleyemedim

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KemikadaM
    KemikadaM's avatar
    Erkek
    telekom bunu yazdı

Bende de 2011 late pro var, benim yapabileceğim bir şey varsa yaz, yönlendir (bilal'e anlatır gibi :) ) yapayım hocam.

hocam merhaba high sierra yükledim. basitce anlatmak gerekirse 

1. hangi sürüm kullanılacaksa onun dmg dosyasını indireceksin. ben technopattan indirdim. ( daha önce başka siteden indirdiklerim çalışmadı)

2. balenaEtcher programını bilgisayarına kur indirdiğin dmg dosyasını flash belleğe yaz.

3. bilgisayar açma düğmesine bas ve option tuşuna basılı tut orda flash belleğe koyduğun işletim sistemi çıkacak ona tıkla kurulumu bitirsin sonra ana yükleme ekranı gelince ben yeni disk takmıştım disk izlencesinden diski silip sıfırladım. sonra disk izlencesinden çıkıp yüklemeye geçiyorsun devamı zaten kurulum seni yönlendiriyor. ( ileri ileri falan) zorluğu falan yok.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

Güncel versiyonu yükleyemezsen doğrulama kodunu şifrenin sonuna eklemen gerekiyor.

Ama güncelleme yapabilirsen sıkıntı olmaz.

Bu arada Apple kullanıp ister mac olsun ister ios jailbreak yapanların elinden apple cihazı almalı yada uzaktan kapamalı.

Neden ?

DevilKingtr tarafından 06/Oca/23 21:14 tarihinde düzenlenmiştir

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Mac ler için gerek duyulmayabilinir ama jailbreak te gerektiği yer oluyordu.yıl 2023 bu olaylar bitti sanıyorum.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
Toplam Hit: 2616 Toplam Mesaj: 13
a1286 macbookpro